Судове рішення #4267321
Справа № 22ц-338/09

Справа № 22ц-338/09                                                                              Головуючий в 1 інстанції Луньова Т.М.

Категорія -   9                                                                                     Доповідач Антонюк К.І.

 

 

 

 

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_____________________________________________________________________________

 

У Х В А Л А

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

 

12 березня 2009 року.                                                                  м. Луцьк

 

Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі:

головуючого-судді Киця С.І.,

суддів Антонюк К.І., Веремчук Л.М.,

при секретарі Шереметі С.А.

з участю позивача ОСОБА_1,

представника позивача ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про витребування майна з чужого незаконного володіння за апеляційною скаргою позивача ОСОБА_1 на рішення Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 8 січня 2009 року,-

 

в с т а н о в и л а :

Рішенням Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 8 січня 2009 року позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про витребування майна з чужого незаконного володіння задоволено частково.

29 січня 2009 року позивач ОСОБА_1 подала до суду заяву про апеляційне оскарження рішення суду, а 17 лютого 2009 року подала апеляційну скаргу. В заяві про апеляційне оскарження та апеляційній скарзі позивач заявила клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження.

Відповідно до частин 1 і 3 ст. 294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Як на підставу поважності пропуску строку апеляційного оскарження позивач посилається на те, що вона та її представник не були присутні під час проголошення рішення і його копія отримана ОСОБА_1 лише 17.01.2009 року.

Однак, із журналу судового засідання вбачається, що позивач ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_5 були присутні у судовому засіданні, під час якого судом було проголошено оскаржуване рішення у справі (а.с. 197-202).  Зауваження щодо технічного запису судового засідання, журналу судового засідання зазначеними особами не подавалися.

Отже, позивачу ОСОБА_1 було відомо про ухвалення 8 січня 2009 року рішення суду в даній справі. Отримання позивачем копії оскаржуваного рішення 17.01.2009 року не є поважною причиною пропуску строку апеляційного оскарження, оскільки позивач мала можливість подати заяву про апеляційне оскарження у визначений ст. 294 ЦПК України строк і після цього у 20-ти денний строк подати апеляційну скаргу.

  Доказів на підтвердження поважності причин тривалого пропуску строку апеляційного оскарження рішення суду апелянтом не подано.

Таким чином, за відсутності поважності причин пропуску строку апеляційного оскарження, колегія суддів вважає, що клопотання про поновлення строку слід відхилити, а апеляційну скаргу залишити без розгляду.

Керуючись ст.ст. 73, 294 ЦПК України, колегія суддів, -

у х в а л и л а:

  В задоволенні клопотання  позивача ОСОБА_1 про поновлення строку апеляційного оскарження  відмовити.

 Апеляційну скаргу позивача ОСОБА_1 на рішення Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 8 січня 2009 року в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про витребування майна з чужого незаконного володіння - залишити без розгляду.

        Ухвала  набирає законної сили  з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

 

Головуючий :

 

Судді :

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація