Судове рішення #4267331
Справа № 22ц - 164/09

Справа № 22ц - 164/09                               Головуючий у 1 інстанції - Данилюк А.В.

Категорія :  46                                                      Доповідач - Антонюк К.І.

 

 

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ВОЛИНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 

26 лютого 2008 року                                                                                  місто Луцьк                 

                  

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі:

головуючого Мудренко Л.І.,

суддів Антонюк К.І., Киці С.І.,

при секретарі Масляній С.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про звільнення від сплати аліментів на утримання дитини та звільнення від сплати заборгованості по аліментах за апеляційною скаргою позивача ОСОБА_1 на ухвалу Ківерцівського районного суду від 26 грудня 2008 року, -

 

В С Т А Н О В И Л А:

 

В апеляційній скарзі на ухвалу Ківерцівського районного суду від 26 грудня 2008 року позивач ОСОБА_1, посилаючись на порушення судом норм процесуального права, просить ухвалу суду першої інстанції скасувати та передати справу на новий розгляд.

Ухвалою Ківерцівського районного суду від 26 грудня 2008 року позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про звільнення від сплати аліментів на утримання дитини та звільнення від сплати заборгованості по аліментах постановлено вважати неподаною та повернуто позивачу.

Апеляційна скарга підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ч.2 ст.121 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 119 і 120 ЦПК України, сплатить суму судового збору, а також оплатить витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Із матеріалів справи вбачається, що ухвалою суду від 01.12.2008 року позовна заява ОСОБА_1 була залишена без руху та надано строк до 10.12.2008 року для усунення зазначених в ухвалі недоліків, а саме для сплати судових витрат та зазначення засобів доказування, які підтверджують наведені в позовній заяві обставини, зокрема доказів того, що дитина проживає з ним та інших доказів, які б стверджували викладені в позовній заяві обставини та вимоги.

Позивач 9.12.2008 року подав до суду заяву про усунення зазначених недоліків, до якої додав довідку про склад сім'ї, квитанцію про сплату судових витрат, акт від 6.12.2008 року та письмові пояснення ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5

Постановляючи оскаржувану ухвалу від 26.12.2008 року, суд першої інстанції виходив з того, що позивач не в повному об'ємі виконав вимоги ухвали від 01.12.2008 року про залишення позовної заяви без руху, зокрема не подав доказів поважності причин заборгованості по сплаті аліментів.    

Відповідно до п. 6 ст. 119 ЦПК України у позовній заяві мають бути зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.

Як роз'яснив Пленум Верховного Суду України у п.3 Постанови від 21.12.1990 року № 9 «Про практику застосування судами процесуального законодавства при розгляді цивільних справ по першій інстанції» заява не може бути визнана неподаною та повернута за мотивами ненадання доказів.

Оскільки позивач зазначив усі необхідні докази в підтвердження обставин, на які він посилається, то суд першої інстанції безпідставно визнав позовну заяву ОСОБА_1 неподаною та повернув її позивачу.  

Таким чином, ухвала постановлена судом з порушенням норм процесуального права, в зв'язку з чим підлягає скасуванню з передачею питання на новий розгляд до суду першої інстанції.

Керуючись ст.ст. 307, 312-315  ЦПК України, колегія суддів, -

 

У Х В А Л И Л А :

 

Апеляційну скаргу позивача ОСОБА_1 задовольнити.

Ухвалу Луцького міськрайонного суду Волинської області від 26 грудня 2008 року в даній справі скасувати і передати вирішення питання про прийняття позовної заяви у справі на новий розгляд до того ж суду.

Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили ухвали апеляційного суду.

 

 

Головуючий :

 

Судді : 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація