Судове рішення #42741112


Віньковецький районний суд Хмельницької області



Справа № 670/192/13-ц

Провадження № 2/670/96/13

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 квітня 2013 року смт. Віньківці

Віньковецький районний суд Хмельницької області у складі:

головуючого судді Марціцкої І.Б.

при секретарі Главацькому О.І.

за відсутності сторін

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Дашковецької сільської ради, третя особа на стороні позивача Відділ Держземагенства у Віньковецькому районі про визнання права власності в порядку спадкоємства,

В С Т А Н О В И В :

До суду з позовом звернулась ОСОБА_1, просила визнати за нею в порядку спадкоємства право приватної власності на земельні ділянки для обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд площею 0.25 га і для ведення особистого підсобного господарства - 0.35 га., які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 і, які належали на праві власності ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, що посвідчується державним актом на право приватної власності на землю серії НОМЕР_1.

Позивач є спадкоємцем майна померлого за заповітом, прийняла спадщину, що підтверджується свідоцтвом про право на спадщину за заповітом від 24 листопада 2003 року на житловий будинок по АДРЕСА_1 та інше майно. Однак, оформити спадкові права на земельні ділянки не може, оскільки за життя спадкодавця державний акт на право власності на земельні ділянки був втрачений. Так як правовстановлюючий документ на земельні ділянки відсутній, нотаріусом Віньковецької державної нотаріальної контори було винесено постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 18.02.2013 року за № 43/02 - 31.

Позивачка судове засідання до суду не з'явилася, через канцелярію суду надала письмову заяву, у якій просила розглядати справу без її участі позовні вимоги підтримала, просила їх задоволити.

Представник відповідача, Дашковецької сільської ради Віньковецького району Хмельницької області в судове засідання не з'явився, сільський голова М.П. Гладун надала суду письмову заяву, у якій позовні вимоги визнала та просила справу розглянути без участі представника сільської ради.

Представник третьої особи, відділу Держземагенства у Віньковецькому районі Хмельницької області в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, однак, надав суду письмову заяву, у якій просив справу розглянути за відсутності представника відділу Держземагенства.

Справа розглянута відповідно до ч. 2 ст.197 ЦПК України без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позовні вимоги є обгрунтованими, підтвердженими належними доказами та підлягають до задоволення.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_3 (свідоцтво про смерть серії НОМЕР_2 видане Виконавчим комітетом Дашковецької сільської ради 02 жовтня 2012 року, актовий запис № 16).

Після смерті спадкодавця на майно відкрилась спадщина. Позивачка ОСОБА_1 є спадкоємцем майна померлого за заповітом посвідченого державним нотаріусом Віньковецької нотаріальної контори від 14 січня 1993 року зареєстрованого в реєстрі за № 13.

Згідно з державним актом на право приватної власності на землю серії НОМЕР_3, ОСОБА_3 на праві приватної власності належала земельна ділянка площею 0, 60 га. на території Дашковецької сільської ради.

Відповідно до довідки Дашковецької сільської ради № 174 від 19.02.2013 року, ОСОБА_3 по день смерті проживав та був зареєстрований в. с. Дашківці по АДРЕСА_1 Віньковецького району Хмельницької області, один.

Як вбачається з відповіді № 78/01-16 від 22.03.2013 року, Віньковецькою державною нотаріальною конторою повідомляється, що після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року в селі Дашківці Віньковецького району Хмельницької області, відкрита спадкова справа № 355 від 24.11.2003 року за заявою ОСОБА_1.

24 листопада 2003 року державним нотаріусом Віньковецької державної нотаріальної контори видано свідоцтво про право на спадщину за заповітом на житловий будинок по вул. Котляревського, 17 с. Дашківці та інше майно.

18 лютого 2013 року позивачка звернулась до державного нотаріуса Віньковецької державної нотаріальної контори із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом на земельну ділянку розміром 0,60 га., після смерті ОСОБА_3 Проте, постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії № 43/02-31 від 18.02.2013 року ОСОБА_1 відмовлено у прийняття заяви на видачу Свідоцтва про право на спадщину, оскільки відсутні правовстановлюючі документи.

Згідно оголошення в газеті "Сільські Новини" № 7 від 15.02.2013 року, загублений державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_3 площею 0,60 га., зареєстрований за № 2 від 30.05.1994 р. Дашковецькою сільською радою на гр. ОСОБА_3, вважати недійсним.

Цивільні відносини по даній справі виникли до набрання чинності Цивільним кодексом України від 01 січня 2004 року, оскільки спадкодавець помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, тому на дані правовідносини поширюється дія норм Цивільного кодексу Української РСР в редакції 1963 року.

Статтею 524 ЦК України (1963 року) спадкоємство здійснюється за законом і за заповітом.

Згідно з ст. 549 ЦК України (1963 року) для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Спадкоємець вважається таким, що прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління спадковим майном.

Відповідно до ст. ст.15, 16 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства. Способами захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.

Згідно ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Аналізуючи зазначені обставини та норми законодавства, визнання відповідачем позову, яке не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд приходить до переконання, що позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання за нею права власності на спадкове майно (земельну ділянку) слід задовольнити.

Керуючись ст. ст. 15, 16, 392, ЦК України, ст.ст. 524, 549 ЦК України (1963 року), ст. ст. 8, 10, 60, 212-215 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до Дашковецької сільської ради Віньковецького району Хмельницької області про визнання права власності в порядку спадкоємства задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3 право приватної власності на земельні ділянки для обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд площею 0.25 га і для ведення особистого підсобного господарства - 0.35 га., які розташовані за адресою: АДРЕСА_1, які належали на праві власності ОСОБА_3, відповідно до державного акта серії НОМЕР_3, виданого 30.05.1994 року, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення, а особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час його проголошення, протягом 10 днів після отримання копії цього рішення через Віньковецький районний суд до апеляційного суду Хмельницької області.


Суддя Марціцка І.Б.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація