ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
05.02.07 р. № 2/4-63
За позовом: Виконавчого комітету Кіровської селищної ради м. Дзержинськ
до відповідача: Суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 м. Дзержинськ
про: стягнення заборгованості в розмірі 9245 грн. та розірвання договору оренди
Суддя господарського суду Донецької області Мартюхіна Н.О.
Виконавчий комітет Кіровської селищної ради м. Дзержинська звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до Суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 м. Дзержинськ про стягнення заборгованості в розмірі 9245 грн. та розірвання договору оренди.
Розглянувши матеріали позовної заяви суд дійшов висновку про повернення її позивачу без розгляу.
Згідно п. 6 ст. 57 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату державного мита у встановлених порядку і розмірі.
До позовної заяви додана копія платіжного доручення НОМЕР_1 про сплату державного мита в розмірі 51 грн.
Відповідно до ст. 3 Декрету КМУ “Про державне мито” ставки державного мита встановлюються в таких розмірах:
- із заяв, що подаються до господарських судів із заяв майнового характеру 1 відсоток ціни позову, але не менше 6 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і не більше 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- із позовних заяв у спорах, що виникають під час укладання, зміни або розірвання господарських договорів 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Порядок сплати державного мита встановлена Інструкцією про порядок про обчислення та справляння державного мита, затвердженого наказом Головної державної податкової інспекції України від 22.04.1993 р. № 15.
Відповідно до п. 14 зазначеної Інструкції при сплаті державного мита готівкою до документа, щодо якого вчиняється відповідна дія, додається оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж, а при перерахуванні мита з рахунку платника - останній примірник платіжного доручення з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту "Зараховано в дохід бюджету __ грн. (дата)". Цей напис скріплюється першим і другим підписами посадових осіб і відтиском печатки кредитної установи з відміткою дати виконання платіжного доручення. У випадках, коли перерахування мита проводиться з рахунку вкладника, що знаходиться в кредитній установі, до документа, оплаченого митом, додається довідка, засвідчена підписом контролера і відтиском печатки кредитної установи.
Додана до позовної заяви квитанція не може сприйматися судом як належний доказ сплати державного мита у встановленому порядку та розмірі. Оскільки в позовній заяві заявлені дві окремі вимоги майнового характеру - стягнення заборгованості в розмірі 9245 грн., та немайнового характеру - розірвання договору оренди, до державного бюджету України повинно бути сплачено державне мито у розмірі встановленому законом.
Відповідно до п. 4 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати державного мита у встановлених порядку та розмірі.
Згідно п. 3-1 ст. 57 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 р. № 411 “Про визначення розміру витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу ” та статті 47-1 Господарського процесуального кодексу України. Розмір витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу встановлює: для позивачів, у встановленому порядку звільнених від сплати державного мита, - за нульовою ставкою; для всіх інших позивачів - за ставкою 118 гривень.
Відповідно до п.10 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Також суд звертає увагу позивача на те, що ним не надані докази того, що Виконавчий комітет Кіровської селищної ради м. Дзержинська є юридичною особою. Згідно ст. 21 ГПК України сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути підприємства та організації, зазначені у статті 1 цього Кодексу. Відповідно до ст. 1 ГПК України право звернення до господарського суду є у підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності.
На підставі викладеного, керуючись п. 3-1, 6 ст. 57, п. 4, 10 ст. 63 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Виконавчого комітету Кіровської селищної ради м. Дзержинськ до Суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 м. Дзержинськ про стягнення заборгованості в розмірі 9245 грн. та розірвання договору оренди, а також додані до неї документи повернути без розгляду.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущенного порушення.
Додаток: документи всього на 24 арк., поштовий конверт.
Суддя Мартюхіна Н.О.