Справа 688/1301/15-ц
№ 2/688/431/15
Рішення
Іменем України
20 квітня 2015 року м. Шепетівка
в складі:
головуючого - судді Огородніка І.В.,
при секретарі - Гошовської О.О.,
з участю сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань у м. Шепетівка цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини суд -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, звертаючись з позовом до ОСОБА_2, про стягнення аліментів зазначила, що 21.06.2013року уклала шлюб з ОСОБА_2, який зареєстрували у відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Шепетівського міськрайонного управління юстиції у Хмельницькій області, актовий запис №137.24.09.2013 року у них народилась дочка, ОСОБА_3. Позивач вказує, що з ОСОБА_2, однією сім'єю не проживали взагалі. Після одруження відповідач продовжував проживати у себе вдома АДРЕСА_1, періодично відвідував її, так як вона проживала з батьками. Після народження дитини протягом 4-х місяців нерегулярно приходив до дитини, давав кошти на дитячі підгузники. Від червня 2014 року до дитини та до неї не приходить взагалі, матеріально не допомагає.
Ведення між ними спільного господарства та сумісного проживання не було і на теперішній час немає. Тому вважає, що за таких умов шлюб необхідно розірвати.
Просить стягувати аліменти на її користь на утримання дочки, ОСОБА_3, в розмірі 1/4 частини зі всіх видів його заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з дня пред'явлення позову до суду до досягнення дитиною повноліття та на її утримання в розмірі 1/6 частини зі всіх видів його заробітку до досягнення дитиною трирічного віку.
Позивач в судовому засіданні позов підтримала, підтвердила обставини, на які посилається в позовній заяві.
Відповідач позов визнав частково, не заперечує стягненню аліментів на утримання дитини у заявленому позивачем розмірі, однак заперечує проти стягнення аліментів на утримання позивача, пояснив, що працює має мінливий дохід та невзмозі виконати дану позовну вимогу.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
В справі встановлено, що шлюб між сторонами було розірвано на підставі рішення Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області від 28.11.2014 року.
Від шлюбу сторони мають дочку, ОСОБА_3, яка проживає разом з позивачкою та перебуває на її утриманні, що підтверджується копією свідоцтва про її народження серії НОМЕР_3 виданого 15.10.2013 року відділом ДРАЦС реєстраційної служби Шепетівського МРУЮ Хмельницької області, та довідкою № 538, виданою від 06.04.2015 року ПП «УК «Житлофонд».
Аналізуючи всі досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що оскільки у відповідача є можливість надавати матеріальну допомогу на утримання дитини і він є працездатною особою, то зобов'язаний таку надавати. Отже, вимоги позивачки щодо стягнення з нього аліментів на утримання дочки, ОСОБА_3, є справедливими, обґрунтованими та підставними.
Визначаючи розмір стягуваних аліментів, суд враховує матеріальне становище сторін, кількість дітей, а тому приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають повному задоволенню - в розмірі 1/4 частини заробітку відповідача ОСОБА_2, на утримання дочки, щомісячно, до досягнення дитиною повноліття, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, оскільки сторони, які є батьками малолітньої ОСОБА_3, в рівній мірі несуть обов'язки щодо її виховання та утримання, і такі у виді матеріального утримання не можуть бути повністю покладені виключно на позивачку.
Що стосується позовної вимоги про стягнення з відповідача на користь позивачки аліментів на її утримання, суд вважає за необхідне у цій вимозі відмовити з наступних підстав.
Згідно ст. 84 ч.2 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Право на таке утримання дружина має незалежно від того чи вона працює, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу, що передбачено ч.4 ст. 84 СК України.
Як вбачається з вищевикладеного, малолітня дочка сторін ОСОБА_3, проживає разом з позивачкою, батько дитини - відповідач у справі ОСОБА_2, проживає окремо, та зазначає, що немає змоги забезпечити позивачку, враховуючи мінливий заробіток позивача суд приходить до висновку про відмову у вищезазначеній позовній вимозі.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 88, 212-215, 367 ч.1 п.1 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини задовольнити частково.
Стягувати з ОСОБА_2, паспорт серії НОМЕР_4, ід.н НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця м. Шепетівка на користь ОСОБА_1, ід.н. НОМЕР_2 аліменти на утримання дитини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 у розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) відповідача на дитину щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня подачі заяви - 06.04.2015р., до досягнення дитиною повноліття.
Допустити негайне виконання рішення суду у межах суми стягнення аліментів за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 243 грн. 60 коп.
В решті позовних вимог - відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Хмельницької області протягом десяти днів з дня його проголошення через Шепетівський міськрайонний суд.
Суддя Огороднік І.В.