Судове рішення #4275957

справа №2-878/09

Рішення

іменем України

 

28 січня 2009 року Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області у складі: судді Шевчук А.М, при секретарі Руссу С. А., розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -


встановив:


У січні 2009 року Кравчук Т.С. звернулася в суд із зазначеним позовом, посилаючись на те, що від шлюбу з відповідачем, який розірвано, має неповнолітнього сина ОСОБА_3. Проте, відповідач добровільно матеріальну допомогу на утримання дитини не надає.

Позивач просила стягувати з ОСОБА_2 на її користь аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, у розмірі 1/4 частки від заробітку (доходу) відповідача, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

У попередньому судовому засіданні позивач не відмовилася від вимог. Пояснила, що дитина проживає із нею.

Відповідач позов визнав у повному обсязі, про що надав суду письмову заяву, яка долучена до матеріалів справи. Пояснив, що дитина проживає із батьками позивача, тобто із позивачем, інших дітей та інших аліментних зобов»язань не має.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 cm. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому cm. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 cm. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Матеріалами справи встановлено, що сторони перебували у зареєстрованому шлюбі (а.с. 2). Від шлюбу мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження(а.с. 3). Сторони не заперечили, що дитина проживає із батьками позивача, тобто із позивачем. Батьки зобов"язані утримувати своїх дітей до досягнення їх повноліття. Сторони не можуть між собою домовитися про умови та способи утримання дитини, тому суд, керуючись ч.3 cm. 181, cm. 182, 183 СК України, вважає за необхідне кошти (аліменти) стягнути в судовому порядку у розмірі, якому просить позивач та який визнав відповідач, тобто 1/4 частину (доходу) на утримання дитини, але не менше ніж: 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Таким чином, визнання відповідачем пред»явленого позову не суперечить закону, не порушує права, сводоби чи інтереси інших осіб.

Судові витрати, згідно ст. 88 ЦПК України, покладаються на відповідача. Керуючись ст. ст. 130, 174 ЦПК України, ст. ст. 181, 182, 183 СК України, суд , -


вирішив:


позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, жителя АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1 аліменти у розмірі 1/4 частки від заробітку (доходу) відповідача, на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, щомісячно, починаючи з 10 січня 2009 року і до досягнення дитиною повноліття. Мінімальний розмір аліментів на дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 51 грн. судового збору, на р/р 31219259700059, отримувач УДК в м. Бердичеві, банк отримувача ГУДКУ в Житомирській області 7 грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення.

Рішення в частині стягнення аліментів на утримання дитини підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Бердичівський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація