Судове рішення #4275999

Справа № 2-648/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


05 лютого 2009 року Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області в складі: головуючого-судді В.П.Шимка, при секретарі Жмурко В.І., з участю сторін, розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів , -


встановив:


В грудні 2008 року ОСОБА_1, звернулась до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що з відповідачем перебувала в шлюбі, який 21.08.2008 році було розірвано. Від шлюбу в них є донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, яка на даний час проживає з позивачкою та знаходиться на її утриманні. Відповідач матеріальну допомогу на утримання дитини не надає, тому просить стягнути таку в судовому порядку у розмірі 1/4 частини заробітку ( доходу) відповідача, але менше ніж 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку до досягнення донькою повноліття .

В попередньому судовому засіданні позивачка свої позовні вимоги підтримала повністю.

Відповідач позов визнав, з мотивами, наведеними позивачкою в позовній заяві погодився, не заперечив проти розгляду справи у попередньому судовому засіданні.

Виходячи з наведеного суд вважає, що рішення по справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання. Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку cm. 174 ЦПК України.

Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що сторони по справі перебували у шлюбі, який 21.08.2008 році було розірвано згідно рішення Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області (а.с. 3 ). Від спільного проживання в шлюбі в них ІНФОРМАЦІЯ_1 року народилась донька ОСОБА_3, батьком якої згідно свідоцтва про народження (а.с. 2) є відповідач по справі.

Всупереч положень ст. ст. 180, 181 Сімейного Кодексу України ОСОБА_2, як батько, не надає матеріальної допомоги на утримання доньки, чим грубо порушує права останньої. Сторони між собою не можуть домовиться іцодо способу утримання дівчинки, тому аліменти слід стягувати в судовому порядку.

Вирішуючи питання щодо визначення розміру аліментів на утримання дитини, суд, враховуючи положення ст. ст. 182, 183 Сімейного Кодексу України, вважає, іцо аліменти слід стягувати у розмірі, в якому просить позивачка і який визнав відповідач, тобто 1/4 частина всіх видів заробітку ( доходу ) відповідача, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Таким чином, визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Судові витрати покласти на відповідача.


Керуючись ст. ст. 88, 130, 174, 367 ЦПК України, ст. ст. 180-183 , Сімейного Кодексу України, суд, -


ВИРІШИВ:


вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженця та жителя АДРЕСА_1, працюючого в охоронній фірмі « Хорт», на користь ОСОБА_1 аліменти у розмірі 1/4 частини від його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, починаючи з 03 грудня 2008 року і до досягнення донькою повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 держмито в дохід держави в сумі 51 грн., та 7, 50 грн., витрати за інформаційно- технічне забезпечення розгляду справи.

Рішення про стягнення аліментів допустити до негайного виконання в межах місячного платежу.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня його оголошення.

Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Житомирської області через Бердичівський міськрайонний суд або в порядку ч4 cm. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація