Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #42786738
810/2330/15

  

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

04 червня 2015 року           № 810/2330/15

Суддя Київського окружного адміністративного суду Дудін С.О., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Державної архітектурно-будівельної інспекції України до Відділу державної виконавчої служби Переяслав-Хмельницького міськрайонного управління юстиції про визнання дій неправомірними та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась Державна архітектурно-будівельна інспекція України з позовом до Відділу державної виконавчої служби Переяслав-Хмельницького міськрайонного управління юстиції, згідно якого просить суд:

-          визнати дії заступника начальника відділу державної виконавчої служби Переяслав-Хмельницького міськрайонного управління юстиції у Київській області щодо накладення на керівника Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області штрафу неправомірними;

-          постанову заступника начальника відділу державної виконавчої служби Переяслав-Хмельницького міськрайонного управління юстиції у Київській області від 12.05.2015 ВП №44730300 про накладення штрафу – скасувати.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Адміністративний позов не відповідає вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з частиною 3 статті 106 до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Заявлені позивачем вимоги є немайновими.

Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлена ставка судового збору на рівні 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч. 1 статті 4 Закону).

Положеннями ст. 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік” установлено у 2015 році мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 1 січня - 1218 гривень, з 1 грудня - 1378 гривень.

Позивачем доказів сплати судового збору до позовної заяви не додано, у той же час в адміністративному позові Державна архітектурно-будівельна інспекція України, посилаючись на п. 24 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», зазначає про наявність пільг щодо сплати судового збору.

Так, п. 24 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що від сплати судового збору звільняються: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи - у справах, пов'язаних з питаннями, що стосуються повноважень цих органів.

Тобто обов’язковою умовою для звільнення від сплати судового збору вищенаведених суб’єктів владних повноважень є звернення до суду з вимогами, що стосуються повноважень цих органів.

В той же час, аналізуючи за змістом позовні вимоги Державної архітектурно-будівельної інспекції України, суд доходить висновку, що положення п. 24 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» не поширюються на позивача, оскільки поданий позов не стосується питання безпосередньо виконання повноважень цього органу, а отже при зверненні до суду з цим позовом позивачу слід було сплатити судовий збір в розмірі 73,08 грн. (0,06 розміру мінімальної заробітної плати).

Крім того, згідно ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.   

Відповідно до ч. 1 ст. 70 КАС України належним є доказ, який містить інформацію щодо предмета доказування.

В порушення вимог вищенаведеної норми позивачем не додано належних доказів направлення позовної заяви з додатками на адресу відповідача.

Частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.    

За таких обставин, відповідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків до 22.06.2015 р.

Керуючись ст. ст. 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ

1. Позовну заяву Державної архітектурно-будівельної інспекції України до Відділу державної виконавчої служби Переяслав-Хмельницького міськрайонного управління юстиції про визнання дій неправомірними та скасування постанови – залишити без руху.

2. У строк до  22 червня 2015 року усунути вказані недоліки, а саме:

- надати докази сплати судового збору в розмірі 73,08 грн.;

- надати докази надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.   

3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи № 810/2330/15 та зазначенням прізвища судді, який постановив ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

4. Копію ухвали надіслати позивачу.


Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.


          Суддя                                                                                 Дудін С.О.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація