Судове рішення #42792293

Справа № 202/2949/15-ц

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

/з а о ч н е/

04 червня 2015 року Індустріальний районний суд міста Дніпропетровська в складі: головуючої - судді Марченко Н.Ю., за участю секретарі судового засідання Котули А.М., позивача ОСОБА_1, прокурора Івах Н.А., представника органу опіки та піклування Шукало Є.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, -

В С Т А Н О В И В:

Звернувшись до суду, позивач просить позбавити ОСОБА_3 батьківських прав відносно малолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання дитини в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу) до досягнення повноліття, посилаючись на те, що разом з нею мешкає її онук ОСОБА_4, мати якого померла ІНФОРМАЦІЯ_3. Вона постійно опікується дитиною. Батько дитини, ОСОБА_3, ніколи його вихованням та розвитком не займався, надав нотаріально посвідчену заяву, в якій відмовився від своїх батьківських прав.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримала.

Відповідач ОСОБА_3 у судове засідання не з'явився, про причину неявки суд не повідомив, заперечень проти позову не надав, тому суд розглядає справу на підставі повідомлених позивачем даних та доказів у відсутності відповідача в заочному порядку.

Представник органу опіки та піклування - служби у справах дітей Індустріальної районної у м. Дніпропетровську ради Шукало Є.С. в судовому засіданні вважала доцільним позбавити відповідача батьківських прав відносно малолітнього сина ОСОБА_4

Допитані в судовому засіданні в якості свідків ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 кожен окремо підтвердили, що відповідач вихованням сина ОСОБА_4 не займається, дитиною опікується бабка ОСОБА_1

Суд, з'ясувавши всі обставини по справі та перевіривши їх доказами, заслухавши прокурора, яка наполягала на позбавленні відповідача батьківських прав і стягненні з нього аліментів на утримання дитини ОСОБА_4, вважає, що позовні вимоги є обгрунтованими та підлягають задоволенню за наступних підстав:

Відповідно до частини 1 статті 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.

Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_3 є батьком дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про народження.

Мати ОСОБА_4 - ОСОБА_9 померла ІНФОРМАЦІЯ_3.

Дитиною опікується бабка ОСОБА_1, яка створила належні умови для його виховання та розвитку.

28 січня 2015 року відповідач надав нотаріально посвідчену згоду на позбавлення його батьківських прав відносно сина ОСОБА_4

Відповідно до висновку органу опіки та піклування Індустріальної районної у місті Дніпропетровську ради є доцільним позбавлення ОСОБА_3 батьківських прав відносно малолітнього ОСОБА_4

З урахуванням наведеного, суд визнає, що позбавлення відповідача батьківських прав буде таким, що відповідає інтересам дитини.

Статтею 180 СК України передбачено, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до частини 2 статті 166 СК України особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини. Одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або за власною ініціативою вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.

Згідно зі статтею 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини /аліменти/ присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Судом встановлено, що відповідач за станом здоров'я є працездатним, аліментів на утримання інших дітей, непрацездатних батьків не сплачує, відсутні й інші обставини, які мають суттєве значення для визначення розміру аліментів, у зв'язку з чим суд, приймаючи до уваги матеріальний стан відповідача, приходить до висновку про те, що відповідач в змозі виплачувати 1/4 частину свого доходу з урахуванням того, що розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30% прожиткового мінімум для дитини відповідного віку. Тому з відповідача належить стягнути аліменти на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку /доходу/, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 30 березня 2015 року до досягнення дитиною повноліття.

Крім того, з відповідача на користь позивача відповідно до ст. 88 ЦПК України підлягають стягненню витрати по сплаті судового збору в сумі 243 грн. 60 коп.

Керуючись ст. ст. 209, 212-215 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Позбавити ОСОБА_3 батьківських прав відносно малолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь ОСОБА_1, 1949 року народження, аліменти на утримання дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку /доходу/, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 30 березня 2015 року до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору в розмірі 243 (двісті сорок три) грн. 60 коп.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до апеляційного суду Дніпропетровської області через Індустріальний районний суд міста Дніпропетровська протягом 10 днів з дня його проголошення.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржено відповідачем в апеляційному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: Н.Ю. Марченко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація