Судове рішення #4279676

 

    Р І Ш Е Н Н Я

   І М' Я М   У К Р А Ї Н И

                                                                                            Справа  № 2-129/2009рік

10 березня  2009 року

                Рубіжанський міський суд Луганської області в складі :

    головуючого - судді Буйкіна М.І.

   при секретарі -  Замудрякової О.С.

 

            розглянувши  у  відкритому судовому засіданні в залі суду  в м. Рубіжне цивільну справу за   позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та  моральної шкоди.

 

                                        В С Т А Н О В И В :

 

            Позивачка звернулася до суду з даним позовом, вказавши наступне.

29 листопада 2008 року,  приблизно в 17 годин ,  біля  під,їзду будинку, де вона проживає, за адресою :АДРЕСА_1 на неї напав незнайомий  чоловік, як пізніше вияснилось відповідач  ОСОБА_2, обхватив її  руками , пропонував познайомитися і тягнув її від під,їзду , крутив руки , хватав за плечі і порвав на ній кожане пальто.

Коли позивачка намагалась викликати міліцію по мобільному телефону, відповідач намагався відібрати телефон і з силою вдарив її по рукам. Позивачка почала голосно  кричати , звати на допомогу і після чого відповідач  відштовхнув її і почав тікати, але був згодом затриманий працівниками міліції.

            Враховуючи наведене , позивачка просила стягнути з відповідача  2100  гривень на відшкодування матеріальної шкоди ,  1699  гривень на відшкодування моральної шкоди , посилаючись на те, що   відповідач своїми діями завдав їй душевних страждань.

В судовому засіданні позивачка зменшила розмір позовних вимог в частині відшкодування матеріальної шкоди на 10% ,  просила стягнути з відповідача 1890 гривень, а в іншій частині позовні вимоги підтримала та   підтвердила викладені в позові обставини справи.

           Відповідач позов  визнав частково ,погодився відшкодувати завдані збитки значно в меншому розмірі , приблизно 400 гривень . Підтвердив  суду ,що він   находячись в стані сильного алкогольного сп'яніння ,дійсно пристав до позивачки ,оскільки переплутав її з іншою знайомою йому жінкою.

           Свідок ОСОБА_3 підтвердила в судовому засіданні пояснення позивачки.

            Дослідивши всі обставини справи, суд вважає ,що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

           Відповідно до вимог ст. 22 ЦК України особа , якій завдано збитків в результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.

 Збитками є , зокрема , втрати, яких особа зазнала у зв,язку зі знищенням  або пошкодженням майна.

            Відповідно до вимог ст.23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав, моральна шкода полягає:

1) у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв,язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров,я;

2) у душевних стражданнях , яких фізична особа зазнала у зв.язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім,ї чи близьких родичів;

3) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв,язку із знищенням чи пошкодженням її майна ;

3. Моральна шкода відшкодовується грішми, іншим майном або в інший спосіб.

Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування  враховуються вимоги розумності і справедливості.

        4.Моральна шкода відшкодовується незалежно від майнової шкоди, яка підлягає відшкодуванню, та не пов,язана з розміром цього відшкодування.

        5.Моральна шкода відшкодовується одноразово, якщо інше не встановлено договором або законом.

        Згідно  ст. 1166 ЦК України  майнова шкода заподіяна неправомірними діями особистим немайновим правам фізичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної особи, відшкодовується в повному обсязі яка її завдала.

         Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе , що шкоду завдано не з її вини.

      Відповідно до вимог ст.1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

      Моральна шкода відшкодовується незалежно від вини фізичної або юридичної особи, яка її завдала :

1).якщо шкоди завдано каліцтвом, іншим ушкодженням здоров,я або смертю фізичної особи внаслідок дії джерела підвищеної небезпеки.

Судом встановлено, що 29 листопада 2008 року,  приблизно в 17 годин, біля під,їзду будинку,  розташованого, за адресою : АДРЕСА_1

 м. Рубіжне,  на неї напав незнайомий  чоловік, як пізніше вияснилось  це був відповідач  ОСОБА_2, обхватив її  руками , пропонував познайомитися і тянув її від під,їзду , крутив руки , хватав за плечі і порвав на ній кожане пальто.

Коли позивачка намагалась викликати міліцію по мобільному телефону, відповідач намагався відібрати телефон і з силою вдарив її по рукам. Позивачка почала  голосно кричати , звати на допомогу і після чого відповідач  відштовхнув її і почав тікати, але був згодом затриманий працівниками міліції ,що визнається сторонами та підтверджується матеріалами перевірки заяви ОСОБА_1 проведеної Рубіжанський МВ УМВС України в Луганській області .

По даному факту в порушенні кримінальної справи відмовлено і прийнято рішення про притягнення відповідача до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУАП (а.с.   ) ,що підтверджується копією постанови про відмову  в порушення кримінальної справи від 06.12.2008 року.

За фактом дрібного хуліганства відповідач притягнутий до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу  в розмірі 51 грн., що підтверджується копією постанови від 16.12.2008 року  ( 26 ).

Таким чином  позивачка довела в судовому засіданні, що їй завдано  шкоди з вини відповідача.

           При визначенні розміру матеріальної шкоди , суд враховує вартість  кожаного пальто , на день його покупки у розмірі 2100 грн.( а.с. 4),що підтверджується копією товарного чеку  і погоджується  із зменшення  вартості  цього пальто , з урахуванням  експлуатаційного зношення  в розмірі 10%, що складає 210 гривень.

Оскільки сторони  відмовилися від проведення товарознавчої експертизи по  визначенню вартості пальто з  урахуванням експлуатаційного зношення і пошкодженнями, суд вважає встановленим вартість пальто на день розгляду справи у розмірі 1890 гривень, із розрахунку ( 2100 грн.- 210 грн. - відсотки зношеності ), які і треба стягнути  з відповідача. 

Оскільки підлягає стягненню з відповідача повна вартість пошкодженого майна ( пальто ) , суд вважає за необхідне зобов.язати позивачку  одночасно з утриманням відшкодування відповідача, передати останньому пошкоджене кожане пальто. 

            При визначенні розміру відшкодування  матеріальної шкоди суд враховує глибину душевних страждань позивачки , що підтверджується довідкою  Рубіжанської міської лікарні , з якої видно, що  позивачка зверталася до лікаря психіатра і їй було  встановлено діагноз « Реактивна депресія « і призначене  консервативне лікування ,  а також характер дій, що спричинили шкоду, вимоги розумності і справедливості і вважає можливим  стягнути з відповідача відшкодування моральної шкоди у  розмірі 1000 гривень.

            Судові витрати відносяться на відповідача  відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України.

          На підставі викладеного керуючись вимогами ст.10,11,60,212-215,224-226, ЦПК України 22, 23,1166,1167 ЦК України, -

 

                                      В И Р І Ш И В :

               

            Позовні вимоги ОСОБА_1до ОСОБА_2  про відшкодування матеріальної та  моральної шкоди задовольнити частково.

            Стягнути з   ОСОБА_2 на користь  ОСОБА_11890  гривень в рахунок відшкодування  матеріальної шкоди і 

1000 гривень в рахунок відшкодування моральної шкоди  та судові витрати  в розмірі 24 гривни.

            Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір  в дохід держави  у розмірі 27 гривень.

Зобов.язати  ОСОБА_1 одночасно  з одержанням від  ОСОБА_2 відшкодування матеріальної шкоди, у розмірі ,  визначеному судом , передати  йому пошкоджене кожане пальто.

            В задоволені  позовних вимог в іншій частині позову відмовити за їх необгрунтованістю.

            Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо таку заяву було подано, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

            Заява про апеляційне оскарження може бути подано до апеляційного суду Луганської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду - протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

                      СУДДЯ

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

                     

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація