Справа № 2-а-33
2009р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 лютого 2009 р. Коломийський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
у складі: головуючого - судді Веселова В.М.
секретаря Іванишин Х.І.
з участю позивача ОСОБА_1
представника відповідача - інспектора адмістративної практики Коломийської ДАІ Веселовського Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Коломиї справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління ДАІ при УМВС України в Івано-Франківській області про визнання незаконною та скасування постанови серії AT №0014682 інспектора Коломийського взводу ДПС прапорщика міліції Батовського Василя Михайловича від 24 грудня 2008 року по справі про адміністративне правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 посилається на те, що 24 грудня 2008 року його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 122 КУпАП і на нього було накладене адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 500 грн. Приводом для цього став той факт, що 24 грудня 2008 року , що він керуючи маршрутним автобусом за маршрутом №11 Автостанція - с. Корнич на перехресті доріг вулиць Мазепи-Миколайчука проїхав перехрестя на червоний заборонений сигнал світлофора. Позивач з цим не згідний, оскільки вказує , що на перехресті не працював правильно світлофор, не надаючи зеленого світла для проїзду. Стверджує, що йому працівниками ДАІ було надано чистий бланк , який він підписав. В судовому засіданні позивач свої позовні вимоги підтримав.
Представник відповідача проти позову заперечує та пояснив, що всі водії зобов'язані дотримуватись інтервалу руху особливо на перехресті, цей інтервал повинен бути не меншим від 30 метрів, щоб водій міг правильно маневрувати. Крім цього є дублюючий світлофор і водій повинен при маневруванні, повороті зважати і на нього.
Заслухавши пояснення сторін, проаналізувавши матеріали справи суд приходить до наступних висновків.
24 грудня 2008 року позивач близько 17 год. керував автобусом «ПАЗ-672» державні номера НОМЕР_1 за маршрутом №11 Автостанція - с. Корнич. На перехресті вулиць Мазепи і Миколайчука в м. Коломия, позивач повинен був повернути вправо з вул. Мазепи. Оскільки на перехресті стоїть світлофор на якому горіло червоне світло, то позивач розраховував такий інтервал руху, щоб коректно проїхати дане перехрестя. Коли з'явилось жовте світло, він приготувався повернути, включив поворот і рушив, однак, замість зеленого світла , з'явилось знову червоне світло, тобто позивач рушив саме на червоне світло. Позаду автобуса їхав автомобіль ДАІ, на вимогу якого позивач зупинився, був складений протокол і видано постанову від 24 грудня 2008 року з накладенням штрафу в розмірі 500 гривень.
Позивач в якості доказу надав суду відеозапис несправності світлофора, однак відеозапис проведений некоректно і без вихідних даних, тобто на ньому не зафіксовано дати проведення відеозапису, а також назву місцевості та вулиці, на якій він був проведений.
У відповідності до п.8.1 Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України 10 жовтня 2001 року №1306 регулювання дорожнього руху здійснюється за допомогою дорожніх знаків, дорожньої розмітки, дорожнього обладнання, світлофорів, а також регулювальниками.
Згідно п.8.7.3. Правил дорожнього руху сигнали світлофора мають такі значення:
а) зелений дозволяє рух;
г) жовтий забороняє рух і попереджає про наступну зміну сигналів;
е) червоний сигнал, у тому числі миготливий, або два червоних миготливих сигнали забороняють рух.
З лютого 2009 року судом було направлено запит СМЕД Коломийському ДАІ з проханням надати довідку про справність світлофору станом на 24.12.2008 року на перехресті вулиць Мазепи-Миколайчука в м. Коломия. 9 лютого 2009 року судом було отримано відповідь від Коломийської кущової спеціалізованої монтажно-експлуатаційної дільниці, яка відповідає за нормальну працездатність всіх світлофорів по м. Коломия за вихідним №1, в якій зазначено , що світлофорний об'єкт на перехресті вулиць Мазепи-Миколайчука 24 грудня 2008 року знаходився в справному стані.
Твердження позивача, що він підписав чистий бланк протоколу, підтвердження в судовому засіданні не знайшли.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 99, 104, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 122, 254, 288 Кодексу про адміністративні правопорушення України, п.8 Правил дорожнього руху ^затверджених Постановою Кабінету Міністрів України 10 жовтня 2001 року №1306
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні позову відмовити.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк,
Постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Коломийський міськрайонний суд .
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Коломийський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її проголошення.