Справа № 2о-607/08
УХВАЛА
08 грудня2008 року суддя Шевченківського районного суду м.Києва Юзькова О.Л., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , зацікавлена особа: Бориспільська районна державна нотаріальна контора Київської області про встановлення факту перебування в сімейних відносинах і прийняття спадщини, -
встановив
У 2008 року заявник звернувся до суду із заявою про встановлення факту перебування в сімейних відносинах і прийняття спадщини.
Заява повертається позивачеві із наступних підстав.
Відповідно до ст.. 122 ч.2 п.1 ЦПК України, суд відмовляє у відкритті провадження у справі, оскільки заява не підлягає розгляду у судах в порядку цивільного судочинства, а саме в порядку окремого провадження.
Згідно ст..234 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно із ч.2 ст.256 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені факти , від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичної особи, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
З матеріалів заяви вбачається , що заявник прийняв спадщину за померлою матір'ю ОСОБА_2 - капіталовкладення в Ощадбанку України та земельну ділянку загальною площею 0, 1 га з приватним будинком на ній на території садового товариства «Зелені луки», що були придбані померлою ОСОБА_2 у ОСОБА_3 на підставі договору купівлі - продажу від 15.05.2002 року.
У відповідності до ч.5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу відкриття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Оскільки заявник вчинив дії, що свідчать про прийняття спадщини, спадщина йому належить з моменту її відкриття і він може звернутись до суду з позовною заявою про визнання права власності на спадкове майно.
Таким чином , суд вважає, що заява, яку пред'явив заявник, не підлягає розгляду в порядку окремого провадження, оскільки вбачається спір про право, а тому справу належить розглядати в позовному провадженні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 122 ч.2 п1, 234. ЦПК України, суд
ухвалив:
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження за його заявою встановлення факту перебування в сімейних відносинах і прийняття спадщини.
Роз'яснити заявникові його право на звернення до суду за захистом порушеного права на загальних підставах.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Київського Апеляційного адміністративного суду шляхом подання протягом 5 днів заяви про наступне апеляційне
оскарження через суд першої інстанції, та подання протягом 10 днів після подання заяви апеляційної скарги.
Ухвала суду набирає чинності після закінчення строку на подачу заяви про апеляційне оскарження, якщо заява про апеляційне оскарження не було подано.