СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
10.03.09 |
Справа № 2-а-1737/08/2703 |
Суддя Севастопольського апеляційного адміністративного суду Іщенко Г.М., розглянувши апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя на постанову Ленінського районного суду міста Севастополя (суддя Пузіна В.І.) від 25.12.2008 у справі № 2-а-1737/08
за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)
до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя (вул. Карантинна, 16, к. 56, м.Севастополь, 99008)
про спонукання до виконання певних дій
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Ленінського районного суду міста Севастополя від 25.12.2008 у справі № 2-а-1737/08 позов задоволено частково. Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя виплатити ОСОБА_1 підвищення пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за жовтень, листопад та грудень 2007 року в сумі 369,90 грн. В решті позовних вимог відмовлено.
Не погодившись з даною постановою суду, Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя звернулось 14.01.2009 з апеляційною скаргою.
Апеляційна скарга підлягає залишенню без розгляду з наступних підстав.
Згідно з частиною третьою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Частиною п'ятою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
25.12.2008 в судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частину постанови за участю представника відповідача.
Апеляційна скарга надійшла до суду першої інстанції 14.01.2009, без посереднього подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга подана після закінчення встановленого частиною третьою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України десятиденного терміну для подачі заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.
Несвоєчасне отримання копії оскаржуваного рішення може бути підставою для вирішення питання про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя з заявою про поновлення строку для апеляційного оскарження постанови та доказами поважної причини його пропуску і недотримання, до суду не зверталось.
Частиною шостою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Таким чином, апеляційна скарга Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя підлягає залишенню без розгляду.
Відповідно до частини третьої статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України особа, апеляційна скарга якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Керуючись частинами третьою, п'ятою, шостою статті 186, частиною третьою статті 205, статтею 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя на постанову Ленінського районного суду міста Севастополя від 25.12.2008 у справі № 2-а-1737/08 залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановляння.
Ухвалу може бути оскаржено протягом одного місяця до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Г.М. Іщенко