Судове рішення #4299783

 

Справа № 2о-98/09р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

12 березня 2009 року м. Шахтарськ

 

Шахтарський міськрайонний суд Донецької області в складі:

головуючого судді Голопузенко Є.А.,

при секретарі Лисенко Л.О.,

за участю заявниці ОСОБА_1,

розглянув у відкритому попередньому судовому засідання в залі суду в приміщенні Шахтарського міськрайонного суду Донецької області цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа – Управління Пенсійного Фонду України в м. Шахтарську, про встановлення факту перебування на утриманні, -

 

встановив:

 

02 лютого 2009 року заявниця звернулася до суду з вказаною заявою, мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік ОСОБА_2, з яким вона перебувала у зареєстрованому шлюбі з 17 лютого 1959 року, поживали однією сім’єю, вели спільне господарство та використовували спільний сімейний бюджет. Посилаючись на те, що дохід чоловіка до смерті перевищував її дохід та жила вона за рахунок коштів чоловіка, на день його смерті вона була непрацездатною, не працювала, просила встановити факт перебування на утриманні її померлого чоловіка, для того щоб перейти на пенсію у зв’язку з втратою годувальника.

Заявниця підтримала заявлені вимоги в повному обсязі, просила розглядати справу за її відсутності, а представник заінтересованої особи до початку розгляду справи надав заяву в якій не заперечував проти задоволення вимог заявниці, просив розглянути справу без участі представника.

Виходячи з наведеного та відповідно до ч. 3 ст. 235 ЦПК України, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 с. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Заявниця з 17 лютого 1959 року є дружиною ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, актовий запис 604, про що свідчать свідоцтво про одруження серії НОМЕР_1, та свідоцтво про смерть серії НОМЕР_2.

На момент смерті заявниця досягла пенсійного віку – була непрацездатною, не працювала, її пенсія на момент смерті чоловіка складає 75,53 грн., в той час як пенсія померлого за вказаний період склала 143грн., про що свідчать довідки Управління Пенсійного Фонду в місті Шахтарську Донецької області № 87, 88 від 13 січня 2009 року відповідно.

Відповідно до ст. 38 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року N 1788-XII (далі Закон) члени сім'ї померлого вважаються такими, що були на його утриманні, якщо вони були на його повному утриманні або одержували від нього допомогу, яка була для них постійним і основним джерелом засобів до існування. Члени сім'ї померлого, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували яку-небудь пенсію, мають право перейти на нову пенсію.

Відповідно до ст. 37 Закону, п. 8 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» № 5 від 31 березня 1995 року із змінами, внесеними згідно з Постановою Пленуму Верховного Суду України N 15 від 25 травня 1998 року при вирішенні заяв про встановлення факту перебування на утриманні необхідно враховувати, що за загальним правилом право на пенсію в разі смерті годувальника мають непрацездатні члени сім’ї годувальника, які були на його утриманні.

Встановлення факту знаходження на утриманні, про яке просить заявниця, має для неї юридичне значення, оскільки надає останній право перейти на пенсію померлого чоловіка.

Відповідно до ч. 2 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення фактів, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб.

За таких підстав, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 37, 38 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року N 1788-XII, п. 8 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» № 5 від 31 березня 1995 року із змінами, внесеними згідно з Постановою Пленуму Верховного Суду України N 15 від 25 травня 1998 року, ст.ст. 10,11, 61 ч. 1, 174 ч. 4,235, 256 ч. 2, ст. 259 ЦПК України, суд, -

 

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Встановити факт перебування ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, на утриманні ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву на апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до Судової палати по цивільним справам Апеляційного суду Донецької області сторони можуть подати через Шахтарський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційну скаргу – протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження в строк, встановлений для її подання.

Рішення виготовлене в нарадчій кімнаті 17 березня 2009 року.

 

Суддя:

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація