Судове рішення #4303550

 

Справа №1-8/2009 року Копія:

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

26 січня 2009 року Щорський районний суд Чернігівської області в складі:

головуючого: судді Валевача М. М.

з участю секретаря Зорко М. В.

прокурора Уманського В.В.,

провівши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Щорс попередній розгляд по кримінальній справі по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця та мешканця АДРЕСА_1, українця, громадянина України, непрацюючого, розлученого, має на утриманні одну неповнолітню дитину, освіта середня, раніше судимого :

1) 10.03.1999 року Городнянським районним судом Чернігівської області за ст. 81 ч. 3, 44 КК України до позбавлення волі строком на 3 роки. На основі ст. 75 КК України 2001 р. від відбуття покарання звільнено з іспитовим строком 1 рік, штраф - 680 грн., ст. 44 КК України відмінено;

2)   01.12.2000 року Городнянським районним судом Чернігівської області за ст. 81 ч. 1 КК України до позбавлення волі строком 2 роки. На основі ст. 45 КК України вважати засудженим умовно з іспитовим строком 1 рік, штраф 680 грн;

3)   13.06.2001 року Городнянським районним судом Чернігівської області за ст. 140 ч. 2, 42 ч.3 КК України - позбавлення волі строком 4 роки 6 місяців з конфіскацією майна. Звільнений 26.07.2004 р. умовно достроково.

4)   09.04.2001 року Городнянським районним судом Чернігівської області за ст. 149 ч. 2, 81 ч. 3, 42, 43 КК України - позбавлення волі строком 4 роки з конфіскацією майна, штраф 680 грн.

 

5)   03.07.2007 року Городнянським районним судом Чернігівської області за ст. 164 КК України - 100 годин громадських робіт.

6)   29.11.2007 року Городнянським районним судом Чернігівської області за ст. 389, 71 КК України - арешт строком 4 місяці 6 днів.

за ст. 309 ч. 1 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

 

Судом встановлено, що ОСОБА_1 своїми умисними діями, які виразилися в незаконному придбанні, виготовленні, зберіганні та перевезенні наркотичних засобів без мети збуту скоїв злочин при наступних обставинах.

У вересні 2008 року за с. Дроздовиця Городнянського району на узбіччі дороги, помітив кущі дикоростучої рослини конопля. Знаючи про те, що дана рослина є наркотичним засобом і будь-які дії з нею заборонені законом, ОСОБА_1. переслідуючи мету незаконного придбання, виготовлення та зберігання наркотичних засобів з метою їх особистого вживання шляхом куріння, зірвав листя коноплі, приніс додому, де висушив та подрібнив, поклавши вищевказане до двох прозорих поліетиленових пакетів та зберігав при собі.

06.12.2008 року, пасажирським потягом, сполученням «Гомель-Щорс» ОСОБА_1. прибув на залізничну станцію Щорс маючи при собі наркотичні засоби. Близько 11 год. 50 хв. на пероні залізничної станції Щорс працівниками міліції ЛВ на ст. Щорс ОСОБА_1. був затриманий та доставлений до чергової частини ЛВ на ст. Щорс у якого, під час особистого огляду було виявлено та вилучено з лівого рукава його куртки, згорнутий газетний папір в якому знаходились два прозорих поліетиленових пакети з сухою подрібненою речовиною рослинного походження зеленого кольору.

Згідно висновку експерта № 120 (х) від 10.12.2008 року надані на дослідження сухі подрібнені речовини рослинного походження зеленого кольору з характерним запахом коноплі, містять наркотичний компонент тетрагідроканнабінол і є особливо небезпечним наркотичним засобом - висушеною марихуаною ( каннабісом). Точна маса висушеної марихуани ( складає відповідно 75, 53 гр.; 22, 55 гр., загальна маса - 98, 08 гр.

 

2

Ці дії ОСОБА_1. кваліфіковані за ст. 309 ч. 1 КК України, як незаконне придбання, виготовлення, зберігання та перевезення наркотичних засобів без мети збуту.

Обвинувачений ОСОБА_1. в скоєному злочині свою вину визнав повністю, щиро розкаюється у скоєному і просить суд застосувати до нього акт амністії.

Прокурор просить звільнити ОСОБА_1. від кримінальної відповідальності, оскільки він підпадає під дію ЗУ " Про амністію", ст. 1 п. "в" як особа, не позбавлена батьківських прав, яка на день набрання чинності Законом України «Про амністію» має дитину, якій не виповнилось 18 років.

Судом встановлено, що обвинувачений є суб'єктом амністії, яка була прийнята 12 грудня 2008 року в зв'язку із 60-річницею проголошення Загальної декларації прав людини і підпадає під дію ст. 1 п "в" цього Закону. Обвинувачений визнав свою вину повністю і не заперечує проти застосування до нього акту амністії.

За таких обставин кримінальна справа підлягає закриттю за амністією.

З обвинуваченого підлягають стягненню витрати на користь держави за проведення хімічного дослідження наркотичних засобів в розмірі 287 грн. 65 коп.

Речовий доказ - поліетиленовий пакет з наркотичним засобом - марихуана ( каннабіс) вагою 98, 08 грам, який зберігається у лінійному управлінні на ПЗЗ підлягає знищенню.

Міру запобіжного заходу обвинуваченому ОСОБА_1 підписку про невиїзд - скасувати.

Керуючись ст. 1 п. " В" Закону України " Про амністію" від 12 грудня 2008 року, ст. 6 п.4, 237-245 КПК України, ст. ст. 44, 85 КК України, суд, -

 

ПОСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_1 звільнити від кримінальної відповідальності на підставі ст. 1 п. "В" Закону України " Про амністію" від 12 грудня 2008 року, а кримінальну справу закрити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави витрати за проведення хімічного дослідження наркотичних засобів в розмірі 287 грн. 65 коп.

Речовий доказ - поліетиленовий пакет з наркотичним засобом - марихуана ( каннабіс) вагою 98, 08 грам, який зберігається у лінійному відділенні на ПЗЗ - знищити.

Міру запобіжного заходу обвинуваченому ОСОБА_1. підписку про невиїзд - скасувати.

 

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Чернігівської області протягом 7 діб з дня її проголошення.

  • Номер: 11-кп/779/400/2015
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 1-8/2009
  • Суд: Апеляційний суд Івано-Франківської області
  • Суддя: Валевач М.М.
  • Результати справи: Винесено ухвалу про залишення ухвали (постанови) суду першої інстанції без змін, а апеляції - без задоволення
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 28.08.2015
  • Дата етапу: 05.10.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація