Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #43041119

Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області

________________________________________________________________________

55213, Миколаївська обл., м. Первомайськ, вул. К. Маркса, 18, тел./факс 8 (05161) 4-26-20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 червня 2015 року м. Первомайськ

Справа :484/1990/15-ц

Номер провадження : 2/484/977/15

Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області у складі

головуючого судді Фортуни Т.Ю.,

за участю секретаря судового засідання Озернюк М.К.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Первомайськ цивільну справу

за позовом ОСОБА_1

до ОСОБА_2

про розірвання шлюбу,

встановив:

26.05.2015 р. ОСОБА_1 звернулася до суду з вищевказаною позовною заявою. Свої вимоги позивач мотивувала тим, що 16.03.2001 р. Відділом реєстрації актів громадянського стану Первомайського міського управління юстиції Миколаївської області між нею та відповідачем було зареєстровано шлюб, актовий запис № 73. Від шлюбу дітей не мають. Спільне життя не склалося, оскільки в них різні погляди на життя, різні характери, через що останнім часом постійни виникали непорузуміння і сварки, в тому числі і на грунті визначення обсягу спільного сумісного майна подружжя і розпорядження ним. Фактично з лютого 2015 року між ними припинено подружні стосунки та сумісне проживання. Подальше сумісне життя, примирення між нею та відповідачем і збереження сім'ї вважає неможливим. Після розірвання шлюбу просить змінити їй прізвище на дошлюбне - «ОСОБА_1».

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, направив до суду заяву, в якій зазначає, що з вимогами ОСОБА_1 щодо розірвання шлюбу повністю погоджується, оскільки подальше сумісне життя, збереження сім'ї та примирення між ним і позивачем вважає неможливим та просить справу розглянути за його відсутності, не заперечує проти розгляду справи та вирішення на підставі наявних у справі доказів.

В судовому засіданні встановлено, що 16.03.2001 р. Відділом реєстрації актів громадянського стану Первомайського міського управління юстиції Миколаївської області між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було зареєстровано шлюб, актовий запис № 73. Прізвище дружини після одруження «ОСОБА_1». Від шлюбу подружжя дітей не має. З лютого 2015 року між сторонами припинено подружні стосунки та сумісне проживання. Подальше сумісне життя, примирення між сторонами та збереження сім'ї неможливе. ОСОБА_1 після розірвання шлюбу бажає змінити своє прізвище на дошлюбне - «ОСОБА_1».

Відповідно до ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що мають істотне значення.

Згідно зі ст. 113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

Ураховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є законними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України судовий збір підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.

Керуючись ст. 112, 113 СК України, ст.ст. 212- 215 ЦПК України, суд -

вирішив:

- позов задовольнити в повному обсязі;

- шлюб, укладений між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрований 16.03.2001 р. Відділом реєстрації актів громадянського стану Первомайського міського управління юстиції Миколаївської області, запис № 73, розірвати;

- після розірвання шлюбу ОСОБА_1 відновити дошлюбне прізвище «ОСОБА_1»;

- стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) витрати на сплату судового збору в розмірі 243,60 грн. (двісті сорок три грн. 60 коп.).

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Миколаївської області через Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення - в той же строк з моменту отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Т.Ю. Фортуна



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація