Справа №2-608/2008 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2008 року Совєтський районний суд Автономної Республіки Крим
в складі: головуючого - судді Петрової Ю.В.
при секретарі - Тріфонової C.O.
за участю: позивача - ОСОБА_1
відповідача - ОСОБА_2
представника третьої особи - ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Совєтський Автономної Республіки Крим цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Совєтської селищної ради Автономної Республіки Крим, ОСОБА_2, яка діє як законний представник неповнолітніх ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Совєтська державна нотаріальна контора Автономної Республіки Крим про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідачів та третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача про визначення додаткового строку для прийняття спадщини після смерті батька - ОСОБА_11, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 мотивуючи свої вимоги тим, що після смерті останнього відкрилася спадщина, яка складається з будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 Проте позивач у встановлений законом строк не встиг прийняти спадщину за тих причин, що після смерті батька спадщина за законом належала йому та його брату - ОСОБА_8 За обоюдною згодою брат позивача повинен був оформити спадщину після смерті їх батька на себе, але не встиг у зв'язку зі смертю. Позивач до Совєтської державної нотаріальної контори АР Крим з заявою про прийняття спадщини не звертався, оскільки вважав, що спадкоємцями після смерті брата - ОСОБА_9 будуть його дружина та діти, але до теперішнього часу спадщину вони не прийняли. У зв'язку з викладеним, посилаючись на поважність причин пропуску строку, просить визначити йому додатковий строк - три місяці, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
У судовому засіданні позивач - ОСОБА_1 підтримав позовні вимоги, та пояснив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько - ОСОБА_1, після смерті якого відкрилася спадщина, яка складається з будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 У встановлений законом строк він не встиг прийняти спадщину, оскільки вважав, що після смерті його брата - ОСОБА_10, який повинен був за їх обоюдною згодою прийняти спадщину після смерті їх батька, спадкоємцями будуть дружина та діти останнього, але до теперішнього часу спадщина не оформлена, тому просить визначити йому додатковий строк терміном - три місяця для подання заяви про прийняття спадщини.
Відповідач - ОСОБА_2, . яка діє як законний представник неповнолітніх ОСОБА_5, ОСОБА_6 у судовому засіданні позов визнала та заперечувала проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1 та вважала причини пропуску позивачем строку для прийняття спадщини поважними. Крім того, пояснила, що звернулася до Совєтської державної нотаріальної контори АР Крим з заявою про прийняття спадщини за законом.
Представник відповідача - Совєтської селищної ради Совєтського району Автономної Республіки Крим позов визнала та заперечувала проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1 та вважала причини пропуску позивачем строку для прийняття спадщини поважними.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Совєтської державної нотаріальної контори у судове засідання не з'явився, надіслал на адресу суду заяву, про розгляд справи за його відсутністю, згідно до якого рішення по справі залишає на розсуд суду, що суд враховуючи думку позивача та відповідача ОСОБА_2, відповідно до положень ст.158 ч.1 ЦПК України з урахуванням обставин справи, вважає можливим.
Суд дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, встановив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_1, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1, виданим Відділом реєстрації актів громадського стану Совєтського районного управління юстиції Автономної Республіки Крим від 22 грудня 2000 року, про що свідчить наявна у матеріалах справи копія актового запису про смерть № 152 від 22 грудня 2000 року, яку надано Відділом РАЦСу Совєтського РУЮ АР Крим (а.с. 5). Як свідчать матеріали справи померлому належало право на будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1, що підтверджується витягом з реєстру прав власності на нерухоме майно серії ССІ № 881621, який видано Джанкойським міжміським бюро реєстрації та технічної інвентаризації Автономної Республіки Крим (а.с. 8).
У відповідності з наявними документами померлий ОСОБА_1 дійсно доводиться батьком позивача - ОСОБА_4.
Таким чином, позивач, у відповідності зі ст.1258 ЦК України, є спадкоємцем за законом, і має право на наслідування спадщини, яка залишилася після смерті ОСОБА_1
З огляду на те, що у встановлений ст.1270 ЦК України шестимісячний термін, позивач не зміг подати заяву про прийняття спадщини, оскільки вважав, що спадщину після смерті брата успадковує дружина померлого брата та його діти, суд знаходить причину пропуску ОСОБА_1 строку на прийняття спадщини поважною та вважає можливим, у відповідності з положенням ст.1272 ч.3 ЦК України, визначити ОСОБА_4 додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_1, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини у три місяця.
На підставі викладеного, ст.ст. 1258, 1268, 1269, 1270, 1272 ЦК України, керуючись ст.ст.5, 10, 11, 14, 57, 82, 88, 130, 174, 208, 209, 212-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_4 задовольнити.
Визначити ОСОБА_4 додатковий строк протягом трьох місяців для прийняття спадщини за законом, що залишилася після смерті ОСОБА_11, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини обчислювати з дня набрання рішенням законної сили.
Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення через Совєтський районний суд Автономної Республіки Крим заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку, встановленому ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку, передбаченого для подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, та двадцятиденного строку для подання апеляційної скарги, який вираховується з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.