Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #43103311

198/300/15-ц

2/0198/140/15


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 червня 2015 року Юр’ївський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Гайдар І.О., за участю секретаря судового засідання Маслівець О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Юр’ївка Дніпропетровської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -

в с т а н о в и в:

Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, посилаючись на те, що до 08.07.2009 року перебувала з відповідачем у зареєстрованому шлюбі, від якого вони мають дитину ОСОБА_3, 11 квітня 2008 року народження. Дитина проживає разом з позивачем та знаходиться на повному її утриманні. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини в добровільному порядку не надає, інших неповнолітніх дітей на утриманні не має. В зв’язку з чим просить стягнути з відповідача по справі на її користь аліменти на утримання дитини в розмірі ? частини всіх видів заробітку, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, починаючи з дня подання позову до суду та до повноліття дитини.

Позивач в судове засідання не з'явилася, але надала суду заяву, в якій уточнила позовні вимоги та просить стягувати з відповідача по справі на її користь аліменти щомісячно. Також просить розглянути справу за її відсутності, на задоволенні позовних вимог наполягає в повному обсязі.

     Відповідач в судове засідання не з'явився, однак надав суду заяву, в якій просив розглянути справу за його відсутності, позовні вимоги визнав в повному обсязі, проти задоволення уточненого позову не заперечує. Крім цього, повідомив, що не працює, не є інвалідом, хронічними захворюваннями не страждає, інших утриманців та аліментних зобов’язань не має, стягнення за виконавчими листами з нього не проводяться.

Частиною 1 статті 174 ЦПК України передбачено, що у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Перевіривши матеріали справи, суд знаходить вимоги позивача законними, обґрунтованими, а позов таким, що належить задовольнити, з наступних підстав.

Судом встановлено, що сторони перебували у зареєстрованому шлюбі. Від даного шлюбу сторони мають малолітню дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження серії 1-КИ № 175867, виданим   відділом   реєстрації  актів   цивільного   стану  по    місту     ПавлоградуПавлоградського   міськрайонного управління юстиції Дніпропетровської області 18.04.2008 року (а.с. 4). Відповідно до даного свідоцтва відповідач по справі є батьком дитини, оскільки він записаний батьком в документі про народження.

На даний час відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання дитини не надає. Сторонами не надано доказів того, що батьками досягнута угода про утримання дитини, а також доказів добровільного виконання відповідачем своїх обов’язків по утриманню дитини.

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей до досягнення ними повноліття.

Відповідач є працездатним, інвалідом не є, хронічними захворюваннями не страждає, інших утриманців не має, працює, стягнення за виконавчими листами з нього не проводяться.

Відповідач зі своєї сторони доказів на підтвердження неможливості сплачувати аліменти на свою неповнолітню дитину в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, не надав. Тому суд вважає, що відповідач має можливість надавати утримання дитині.

Право дитини на такий рівень життя, що необхідний для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного та соціального розвитку, закріплено в ст. 8 Закону України «Про охорону дитинства».

При визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини та сторін, той факт, що дитина мешкає разом із позивачем та потребує утримання. Також суд враховує, що відповідач є працездатним, не надав суду доказів про наявність у нього інших дітей, непрацездатних дружини, батьків, дітей та про проведення з нього стягнень на утримання зазначених осіб.

На підставі ст.ст. 182, 183 Сімейного кодексу України суд встановлює аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку (доходу), але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, щомісячно, починаючи з дня подання позовної заяви до суду та до досягнення дитиною повноліття. Вказаний розмір аліментів суд вважає достатнім для задоволення розумних потреб дитини.

Враховуючи все зазначене вище, визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права та інтереси інших осіб.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Вирішуючи при ухваленні рішення питання про розподіл судових витрат між сторонами, суд бере до уваги, що згідно з п.3 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір»  позивача було звільнено від сплати судового збору при зверненні до суду, тому відповідно до ч. 3 ст. 88 ЦПК України судовий збір підлягає стягненню з відповідача в дохід держави у розмірі 243 (двісті сорок три) грн. 60 коп.

Керуючись ст.ст. 180, 182, 183, 191 Сімейного кодексу України, ст. 8 Закону України «Про охорону дитинства», ст.ст. 57, 60, 88, 174, 212-215, 294, 367ЦПК України, суд -

у х в а л и в:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, паспорт серії АЕ 622839, виданий Юр'ївським РВУМВС України в Дніпропетровській області 18.07.1997 р., громадянина України, не працюючого, аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання дитини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_4, в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, починаючи з 06 травня 2015 року та до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір у розмірі 243,60 (двісті сорок три) грн. 60 коп.

Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Юр’ївський районний суд Дніпропетровської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.      



Суддя: І.О.Гайдар



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація