Судове рішення #4313756

                                     

                                                                                                                 Справа № 2-117/2009

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

      10 лютого 2009 року                                                                                   м. Олевськ

                                Олевський районний суд Житомирської області в складі:

                                             головуючого-судді      Волощука   В.В.

                                                      при секретарі       Корнєйчук О.В.

                                                             з участю:

                                                            позивачки      ОСОБА_1

 

                розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Олевську справу за позовом ОСОБА_1 до Зубковицької сільської ради Олевського району Житомирської області про визнання права власності на спадкове майно,

 

В С Т А Н О В И В :

До суду з позовом звернулася  позивачка, в якому просить суд, визнати за нею право власності на спадкове майно, а саме на житловий будинок із господарськими приміщеннями по АДРЕСА_1 Житомирської області, що залишилося після померлого її батька ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року в с.Зубковичі Олевського району Житомирської області.

Позивачка у судовому засіданні позов підтримала із підстав, які в ньому зазначені та просить суд задовольнити її позовні вимоги.

             Представник  відповідача у судове засідання не з”явився, але надіслав до суду письмову заяву про розгляд справи у його відсутності. Заявлений позов визнає.

            Як встановлено в судовому засіданні, 19 липня 2008 року помер батько позивачки – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який до дня смерті постійно проживав в АДРЕСА_1 Житомирської області, що підтверджується свідоцтвом про смерть ОСОБА_2, виданим виконкомом Зубковицької сільської ради Олевського району Житомирської області серії НОМЕР_1 від 26.06.2008 року.

   

    Після смерті батька позивачки – ОСОБА_2 залишилося майно, а саме житловий будинок із господарськими приміщеннями, розташований в АДРЕСА_1 Житомирської області, що стверджується копією технічного паспорту на житловий будинок, довідкою № 7 від 05.01.2009 року та довідками №№ 108, 109, від 26.01.2009 року, виданими виконкомом Зубковицької сільської ради Олевського району.

 

    Позивачка є спадкоємцем першої черги за законом після померлого ОСОБА_2, так, як є його дочкою, що стверджується копією свідоцтва про народження. Інші спадкоємці відсутні.

 

    Для отримання свідоцтва про право на спадщину за законом до державної нотаріальної контори позивачці необхідно було надати правовстановлюючі документи, які б доводили належність даного майна померлому ОСОБА_2, тобто свідоцтво на право власності на спадкове майно. Однак надати такий документ позивачка не має змоги, оскільки первинна реєстрація права власності на зазначене майно не була проведена за життя ОСОБА_2, і правовстановлюючий документ відсутній. У зв”язку з чим Олевською державною нотаріальною конторою при зверненні позивачки до останньої про видачу свідоцтва про право на спадщину було відмовлено за відсутністю правовстановлюючих документів на належне померлому ОСОБА_2, майно, що стверджується довідкою від 04.09.2008 року Олевської державної нотаріальної контори.

       

    Дослідивши та оцінивши докази по справі, суд прийшов до висновку, що між сторонами виникли правовідносини, які врегульовані ст.328, 331 ЦК України, з яких слідує, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту створення майна.

    Крім того, у статтях 1258, 1261, 1268 ЦК України зазначено, що спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця. Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст.1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

   

    Враховуючи, що позивачка є спадкоємницею та фактично прийняла  спадщину, а право власності на спадкове майно належне померлому ОСОБА_2, повністю підтверджене, суд вважає, що позовні вимоги позивачки обґрунтовані  та підлягають  задоволенню, так як під час розгляду справи було встановлено, що позивачка є дочкою померлого ОСОБА_2, який своє майно не заповідав і у зв”язку з чим позивачка має право на спадкування за законом, так як інші спадкоємці не заявляли про своє право на зазначену у позові спадщину.

    На підставі викладеного та  керуючись: ст. ст.10,11,15,57,60,88,212-215,217 ЦПК України, ст.ст.25,1258,1261,1268 ЦК України, суд –

 

В И Р І Ш И В :

    Позов ОСОБА_1 до Зубковицької сільської ради Олевського району Житомирської області про визнання права власності на спадкове майно - задовольнити повністю.

 Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючою  в с.Підлуби Ємільчинського району Житомирської області, право власності на спадкове майно, а саме на житловий будинок із господарськими приміщеннями, який знаходиться в АДРЕСА_1 Житомирської області, після померлого батька ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року в с.Зубковичі Олевського району Житомирської області, в порядку спадкування за законом.

           Звільнити ОСОБА_1, від сплати судового збору відповідно до п.18 ст.4 Декрету КМУ „Про державне мито”.

           Рішення може бути оскарженим до Апеляційного суду Житомирської області протягом 20 днів, після подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду, яка подається  протягом 10 днів з дня оголошення рішення суду, або на протязі 10 днів без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду, через Олевський районний суд Житомирської області.        

                   

 

                                          Суддя :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація