Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #43148840


Лугинський районний суд Житомирської області

Справа № 281/229/15-к

Провадження по справі № 1-кп/281/24/15

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 травня 2015 рокусмт. Лугини



Лугинський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого судді Денисюк І.І., 

при секретарі Гельвейчук І.А.,  

розглянувши у підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження № 12015060200000053 відносно

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючої на посаді медичної сестри Лугинської центральної районної лікарні, одруженої, зареєстрованої та  проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше не судимої,

обвинуваченої у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 320 КК України,

з участю сторін кримінального провадження:

прокурора                   Маньківського В.І.,

обвинуваченої           ОСОБА_1,

захисника ОСОБА_2,

встановив:

прокурором до Лугинського районного суду Житомирської області надіслано обвинувальний акт відносно  ОСОБА_1, обвинуваченої у вчиненні злочину передбаченого ч. 2 ст. 320 КК України з угодою про визнання винуватості.

Як видно з обвинувачення,  ОСОБА_1, наказом від 22.11.1994 р. №204 по Лугинській центральній районній лікарні (далі по тексту – Лугинська ЦРЛ) призначена на посаду медичної сестри дитячого відділення та згідно п. 4 посадової інструкції Лугинської ЦРЛ в обов’язки останньої входить: забезпечення догляду за хворими, їх обстеження та лікування згідно призначення лікаря. За призначенням лікаря, ОСОБА_1 перебуваючи на посаді медичної сестри даної лікарні робила хворим ін’єкції, у тому числі наркотичних та психотропних лікарських засобів.

25.06.2009 року, перебуваючи в приміщенні дитячого відділення Лугинської ЦРЛ, розташованої по вул. Червона Гірка, 23 в смт Лугини, згідно призначення лікаря ввела хворому ОСОБА_3, який знаходився на лікуванні у даному відділенні в період з 22.06.2009 року по 30.06.2009 року (медична картка стаціонарного хворого №1463), ін’єкцію психотропного лікарського засобу «Сибазон» 0,5% в кількості 1,5 мл., який містить психотропну речовину діазепам, обіг якого згідно постанови Кабінету міністрів України від 06.05.2000 року №770 «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» - обмежено, використавши при цьому стандартну ампулу даного медпрепарату ємкістю 2 мл. Після чого ОСОБА_1, грубо порушуючи встановлені правила зберігання та обліку психотропних речовин, затверджені постановою Кабінету міністрів України від 03.06.2009 року №589 "Про затвердження Порядку провадження діяльності, пов'язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, та контролю за їх обігом", а саме: п. п. 10, 14 даної постанови, згідно якої знищення невикористаних решток наркотичних засобів та психотропних речовин здійснюється членами комісії із числа працівників лікарні, визначених відповідним наказом головного лікаря, після чого складається акт, форму якого встановлено додатком №4 вищевказаної постанови. ОСОБА_1 самостійно не перебуваючи в складі комісії по знищенню наркотичних засобів та психотропних речовин, залишок, що був призначений для хворого ОСОБА_3, невикористаного психотропного лікарського засобу «Сибазон» 0,5% в кількості 0,5 мл., знищила - шляхом виливання в каналізаційну систему.

В подальшому 07.07.2009 року ОСОБА_1 перебуваючи в приміщенні дитячого відділення Лугинської ЦРЛ, розташованої по вул. Червона Гірка, 23 в смт Лугини, згідно призначення лікаря ввела хворому ОСОБА_4, який знаходився на лікуванні у даному відділенні в період з 03.07.2009 року по 10.07.2009 року (медична картка стаціонарного хворого №1540), ін’єкцію психотропного лікарського засобу «Сибазон» 0,5% в кількості 1,5 мл., який містить психотропну речовину діазепам, обіг якого згідно постанови Кабінету міністрів України від 06.05.2000 року №770 «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» обмежено, використавши при цьому стандартну ампулу даного медпрепарату ємкістю 2 мл. Після чого ОСОБА_1, діючи повторно, грубо порушуючи встановлені правила зберігання та обліку психотропних речовин, затверджені постановою Кабінету міністрів України від 03.06.2009 року №589 "Про затвердження Порядку провадження діяльності, пов'язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, та контролю за їх обігом", а саме: п. п. 10, 14 даної постанови, згідно якої знищення невикористаних решток наркотичних засобів та психотропних речовин здійснюється членами комісії із числа працівників лікарні, визначених відповідним наказом головного лікаря, після чого складається акт, форму якого встановлено додатком №4 вищевказаної постанови. ОСОБА_1 самостійно не перебуваючи в складі комісії по знищенню наркотичних засобів та психотропних речовин, не склавши відповідний акт про знищення, залишок, що був призначений для хворого ОСОБА_4, невикористаного психотропного лікарського засобу «Сибазон» 0,5% в кількості 0,5 мл., знищила - шляхом виливання в каналізаційну систему.

Крім того, 29.09.2010 року ОСОБА_1 перебуваючи в приміщенні дитячого відділення Лугинської ЦРЛ, розташованої по вул. Червона Гірка, 23 в смт Лугини, згідно призначення лікаря ввела хворому ОСОБА_5, який знаходився на лікуванні у даному відділенні в період з 21.09.2010 року по 04.10.2010 року (медична картка стаціонарного хворого №2294), ін’єкцію психотропного лікарського засобу «Сибазон» 0,5% в кількості 1,5 мл., який містить психотропну речовину діазепам, обіг якого згідно постанови Кабінету міністрів України від 06.05.2000 року №770 «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» обмежено, використавши при цьому стандартну ампулу даного медпрепарату ємкістю 2 мл. Після чого ОСОБА_1, діючи повторно, грубо порушуючи встановлені правила зберігання та обліку психотропних речовин, затверджені постановою Кабінету міністрів України від 03.06.2009 року №589 "Про затвердження Порядку провадження діяльності, пов'язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, та контролю за їх обігом", а саме: п. п. 10, 14 даної постанови, згідно якої знищення невикористаних решток наркотичних засобів та психотропних речовин здійснюється членами комісії із числа працівників лікарні, визначених відповідним наказом головного лікаря, після чого складається акт, форму якого встановлено додатком №4 вищевказаної постанови. ОСОБА_1 самостійно не перебуваючи в складі комісії по знищенню наркотичних засобів та психотропних речовин, не склавши відповідний акт про знищення психотропної речовини, залишок, що був призначений для хворого ОСОБА_5, невикористаного психотропного лікарського засобу «Сибазон» 0,5% в кількості 0,5 мл., знищила – шляхом виливання в каналізаційну систему.

Таким чином, ОСОБА_1, своїми умисними діями, вчиненими повторно, порушила встановлені правила зберігання та обліку психотропних речовин, передбачені ч. 2 ст. 320 КК України.

27.04.2015 року між прокурором  та підозрюваною  ОСОБА_1 укладено угоду про визнання винуватості, згідно якої ОСОБА_1 повністю та беззастережно визнає свою винуватість за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 320 КК України.

Як видно із змісту угоди, сторони узгодили, що в разі затвердження угоди судом до ОСОБА_1 буде застосовано покарання у виді штрафу в розмірі 70 (сімдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 1190 (вісімсот п'ятдесят) гривень із застосуванням ст. 69 КК України - без призначення підозрюваній додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій в закладах охорони здоров’я. Підозрювана, якій роз’яснено наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені ст. 473 КПК України, та наслідки невиконання угоди, дала згоду на його призначення.

Відповідно до вимог ст. 469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором і підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у проваджені щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.

Угода про визнання винуватості може ініціюватись в будь-який момент після повідомлення особі про підозру.

Згідно вимог ст. 474 КПК України, якщо угоду досягнуто, обвинувальний акт із підписаною між сторонами угодою невідкладно надсилається до суду. Розгляд щодо угоди проводиться судом під час підготовчого судового засідання за обов'язкової участі сторін угоди з повідомленням інших учасників судового провадження.

ОСОБА_1 визнала себе винною і просила затвердити угоду про винуватість, яку уклала добровільно. Наслідки укладення, затвердження угоди та її невиконання, їй роз’яснені та зрозумілі.

Прокурор висловлюючи  думку, просив затвердити угоду на визначених умовах.

В підготовчому судовому засіданні захисник обвинуваченої звернулася до суду з клопотанням про застосування до ОСОБА_1 вимоги закону про амністію, звільнивши її від відбування покарання, на підставі п. е) ст. 1 Закону України «Про амністію в 2014 році», як потерпілу внаслідок Чорнобильської катастрофи, що засуджується за вчинення  умисних злочинів середньої тяжкості. Суд, керуючись вимогами Закону України «Про застосування амністії в Україні» від 08.04.2014 року (набрав чинності 19.05.2014 року), приходить до висновку про необхідність звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання.

Заслухавши думку сторін, ознайомившись з обвинувальним актом та угодою,  яка відповідає вимогам ч. 4 ст. 469, ст. 472 КПК України, з'ясувавши у обвинуваченої  ОСОБА_1, що вона розуміє викладені в ч. 4 ст. 474 КПК України обставини, щодо її прав, наслідків укладення та затвердження угоди, характеру обвинувачення, виду покарання та міри покарання, а також інших заходів, які будуть застосовані до неї у разі затвердження угоди, які їй були детально роз’яснені судом, та переконавшись, що укладення даної угоди сторонами є добровільним, суд вважає за необхідне винести у даному провадженні вирок щодо ОСОБА_1, яким затвердити угоду про визнання винуватості, визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні кримінального правопорушення  передбаченого ч. 2 ст. 320 КК України за викладених у вироку обставин, та призначити узгоджену сторонами міру покарання, яка відповідає загальним засадам призначення покарання, передбаченим ст. 65 КК України.

Питання щодо речових доказів вирішити згідно ст. 100 КПК України.

Керуючись ст.ст. 314, 368, 475 КПК України, п. е) ст. 1 ЗУ "Про амністію в 2014 році" суд,-

                                                        УХВАЛИВ:

затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 27.04.2015 року між прокурором  та обвинуваченою ОСОБА_1 у кримінальному провадженні № 12015060200000053.

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 320 КК України із застосуванням ст. 69 КК України призначити покарання у виді штрафу в розмірі 70 (сімдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1190 (одна тисяча сто дев’яносто) гривень без позбавлення права обіймати певні посади пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій в закладах охорони здоров’я.

ОСОБА_1 звільнити від відбування призначеного покарання у виді штрафу в розмірі 70 (сімдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1190 (одна тисяча сто дев’яносто) гривень без позбавлення права обіймати певні посади пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій в закладах охорони здоров’я, на підставі п. е) ст. 1 Закону України «Про амністію в 2014 році».

Речові докази: медична картка №1540 стаціонарного хворого ОСОБА_4,  що на зберіганні в камері схову речових доказів Лугинського РВ УМВС в Житомирській області - повернути за належністю.

Копію вироку негайно після проголошення вручити обвинуваченій та прокурору.

Вирок суду може бути оскаржений до Апеляційного суду Житомирської області через Лугинський районний суд Житомирської області протягом 30 діб з моменту проголошення, з  підстав, передбачених ч. 4 ст. 394 КПК України.

Суддя І. І. Денисюк



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація