- Представник позивача: Новіков Олексій Миколайович
- позивач: Руденко Андрій Олександрович
- відповідач: ТОВ " Колос"
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
15.06.2015
Провадження №2/389/357/15
ЄУН 389/1678/15-ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 червня 2015 року Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого судді – Берднікової Г.В.,
при секретарі - Чукановій О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду міста Знам’янка Кіровоградської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з додатковою відповідальністю «Колос» про визнання права власності на квартиру,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до товариства з додатковою відповідальністю «Колос», в якому просить: виділити в натурі частку квартири АДРЕСА_1; визнати за ним порядок користування відповідною часткою квартири АДРЕСА_1; визнати за ним прав власності на вказану квартиру.
Свої вимоги обґрунтував тим, що 01 червня 2009 року між сторонами було укладено договір оренди з правом викупу №15, за яким йому для проживання з правом викупу була надана квартира АДРЕСА_1 в місті Знам'янка, Кіровоградської області. На виконання вказаного договору ним було сплачено відповідачу за квартиру суму встановлену у вказаному договорі, а саме – 22600 грн. 00 коп. При цьому, нотаріально договір купівлі-продажу не може бути посвідчений, оскільки у ТДВ «КОЛОС» один правовстановлюючий документ на весь житловий будинок, а саме свідоцтво про право власності на нерухоме майно. Таким чином, позивач з незалежних від нього обставин позбавлений можливості у встановленому законом порядку оформити правовстановлюючі документи на вказану квартиру.
Позивач у судове засідання не з'явився, надав заяву, в якій позовні вимоги підтримує у повному обсязі, просить суд позов задовольнити, справу розглядати у його відсутність.
Представник відповідача у судове засідання також не з’явився, надіслав заяву, в якій у повному обсязі визнавши вимоги позову, просив розглядати справу без його участі.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідно до договору оренди з правом викупу №15 від 01 червня 2009 року укладеного між ОСОБА_1 та СВК «Колос» в особі голови правління Куц В.Г., позивачу для проживання з правом викупу була надана квартира АДРЕСА_2 (а.с.9).
Відповідно до ч. 2 ст. 810-1 ЦК України за договором оренди одна сторона - підприємство-орендодавець передає другій стороні - фізичній особі-орендарю (далі - орендар) житло за плату на довготривалий (до 30 років) строк, після закінчення якого або достроково, за умови сплати орендних платежів у повному обсязі (викупу житла), житло переходить у власність орендаря.
Позивачем повністю виплачена вартість взятої в оренду з правом викупу квартири, що підтверджено довідкою № 704 від 24 вересня 2014 року (а.с.10).
У судовому засіданні встановлено, що на підставі свідоцтва про право власності та витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, власником житлового будинку АДРЕСА_1 Кіровоградської області є ТДВ «КОЛОС» (а.с.4,5).
З довідки Знам’янського МКП «Бюро технічної інвентарізації» №50 від 07 квітня 2014 року вбачається, що 24-х квартирний житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1, станом на 01 січня 2013 року і на даний час зареєстрований за ТДВ «Колос» на підставі свідоцтва про право власності виданого Державним реєстратором реєстраційної служби Знам’янського міськрайонного управління юстиції Кіровоградської області Іванюк Н.В. 13 травня 2014 року, яке було зареєстровано в Знам’янському міжміському комунальному підприємстві «Бюро технічної інвентаризації» 20 травня 2014 року та записано в реєстрову книгу № 20 під реєстровим номером 191. Загальна площа будинку 1339,10 кв.м., житлова плота – 375,60 кв.м. Будинок складається з шести однокімнатних квартир, тринадцяти двохкімнатних квартир, п’яти трьохкімнатних квартир. Загальна площа квартири №4 – 41,50 кв.м., що складає 3/100 частки від всього багатоквартирного будинку (а.с.6-7).
Згідно з технічним паспортом на квартиру АДРЕСА_3, виготовленому за станом на 18 березня 2014 року, вбачається, що вказана квартира посімейного, спільного заселення, розташована на другому поверсі триповерхового будинку та складається з кімнати площею 20,10 кв.м., кухні площею 7,90 кв.м., санвузла площею 3,20 кв.м., коридору площею 6,50 кв.м. Квартира обладнана лоджією 3,80 кв.м. Загальна площа квартири 41,50 кв.м.(а.с.11-13).
У ро’язснені нотаріуса зазначено, що оскільки на квартиру АДРЕСА_1 місті Знам’янка право власності не підтверджене і не зареєстроване за ТДВ «Колос», посвідчення договору купівлі - продажу є неможливим, за відсутністю правовстановлюючих документів на квартиру, як на окреме ізольоване помешкання (а.с. 14).
Відповідно до ч.1 ст. 355 ЦК України майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно).
Зі змісту статті 364 ЦК України випливає, що співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності. У разі виділу співвласником у натурі частки із спільного майна для співвласника, який здійснив такий виділ, право спільної часткової власності на це майно припиняється. Така особа набуває право власності на виділене майно, і у випадку, встановленому законом, таке право підлягає державній реєстрації.
Стаття 392 ЦК України надає власнику майна право пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Аналізуючи зібрані у справі докази у їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги про виділ у натурі квартири АДРЕСА_4 та визнання на неї права власності за позивачем є такими, що підлягають задоволенню. Разом з тим, вимога щодо послідуючої видачі свідоцтва про право власності на майно - задоволенню не підлягає внаслідок передчасності та відповідно її безпідставності.
Водночас, не підлягає задоволенню і позовна вимога щодо визначення порядку користування відповідною часткою (квартирою АДРЕСА_1 Кіровоградської області, оскільки вказана квартира є ізольованим приміщенням і виділяється позивачу в натурі. Вимоги щодо виділу в натурі та визначення порядку користування є взаємовиключними, оскільки порядок користування визначається у разі неможливості здійснення виділу у натурі.
З огляду на те, що позивачем не ініційовано питання про розподіл судових витрат, суд вважає за можливе залишити їх по фактично понесеним позивачем.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 174, 213-215 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до товариства з додатковою відповідальністю «КОЛОС» про визнання права власності на квартиру - задовольнити частково.
Виділити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, частку у будинку АДРЕСА_1 міста Знам’янка Кіровоградської області, а саме квартиру за №4.
Визнати за ОСОБА_1, право власності на квартиру АДРЕСА_1
В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Судові витрати залишити по фактично понесеним.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Кіровоградської області у десятиденний строк з дня її проголошення, через суд першої інстанції. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення суду, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Г.В. Берднікова
- Номер: 2/389/357/15
- Опис: про визнання права власності на квартиру
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 389/1678/15-ц
- Суд: Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області
- Суддя: Берднікова Г.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.05.2015
- Дата етапу: 15.06.2015