Судове рішення #4316852

                                                                                                                                                                                                                                       

                                                                                                                  Справа № 2-а-27/2009

                                                   

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

10 лютого 2009 року                                                                                                  м.Олевськ

Олевський районний суд Житомирської області в складі:

                                                головуючого-судді          Волощука В.В.

                                                         при секретарі        Корнєйчук О.В.

                                               з участю позивачки          ОСОБА_1

    розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Олевську справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання неправомірними дії та стягнення заборгованості по недоплаченій в повному обсязі в 2007 році допомоги по догляду за дитиною до досягненню нею трирічного віку, -

В С Т А Н О В И В :

    Позивачка звернулася до суду з позовом в якому просить суд визнати неправомірними дії  та стягнути на її користь з Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області (далі УПСЗН Олевської РДА Житомирської області), різницю недоплаченої суми допомоги по догляду за дитиною до досягненню нею трирічного віку за 2007 рік, у сумі 4 292. 73 грн., так як  вона має на утриманні дитину віком до 3-х років і є потерпілою внаслідок Чорнобильської катастрофи та має право на зазначені пільги.

    Позивачка, згідно поданої заяви, позовні вимоги підтримала повністю.

    Представник відповідача УПСЗН Олевської РДА Житомирської області у судове засідання не з”явився але надіслав до суду письмове клопотання про розгляд справи у відсутності їхнього представника надавши письмове заперечення проти заявленого позову. Позовні вимоги позивачки не визнає.

    В судовому засіданні встановлено, що позивачка є потерпілою 3-ої категорії внаслідок Чорнобильської катастрофи, що стверджується копією посвідчення серії НОМЕР_1. Крім того вона має на утриманні малолітню дитину: сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який також має статус потерпілого від наслідків Чорнобильської катастрофи, на якого позивачка отримує допомогу згідно ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», що стверджується копією посвідчення серія Н № 270582 від 21.12.2005 року та  довідкою про доходи за період з 01.01.2007 року по 31.12.2007 рік за № 5427 від 04.12.2008 року.

    Всупереч вимогам ст.15 ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», ст.ст.8, 22 Конституції України відповідачем не повністю виплачено допомогу ОСОБА_1, на дитину по досягненню нею трирічного віку, а саме не доплачено 4 292.73 грн., що стверджується розрахунком наданим позивачкою, який судом перевірено та встановлено, що розрахунок зроблено з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати в Україні, яка була на протязі зазначеного періоду та відповідно до розміру допомоги встановленої законом.

    Крім того відповідно до п.10 ст. 30 ЗУ « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» допомога по догляду за потерпілою дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується у подвійному розмірі допомоги, передбаченої законодавством України.

    Конституцією України Україну проголошено демократичною, соціальною,  правовою державою (стаття 1), визнано, що найвищою соціальною цінністю в Україні є людина,  її права  і

свободи та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності  держави, а їх утвердження і забезпечення є  головним  обов’язком  держави  (стаття  3),  права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними (стаття 21), їх зміст і обсяг при прийнятті  нових законів або внесенні змін до чинних законів  не може бути звужений (стаття 22).

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов"язані діяти лише на підставі та в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Крім того пунктом 5 постанови Пленуму Верховного Суду України “Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя” від 01.11.1996 року з наступними змінами та доповненнями, зазначено, що якщо при розгляді справи буде встановлено, що нормативно-правовий акт, який підлягає застосуванню не відповідає чи суперечить законові, суд зобов’язаний застосувати закон, який регулює ці правовідносини.

    Дослідивши та оцінивши докази по справі суд прийшов до висновку, що відповідач  неправомірно обмежував позивачку та її дитину у їхніх правах на отримання допомоги в розмірі зазначеному в ст. 15 ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та п.10 ст. 30 ЗУ « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», чим порушив їхнє право на отримання допомоги по догляду за дитиною до 3-х років, тому позов повністю підлягає до задоволення.

   

    Статтею 162 КАС України передбачено, що у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб”єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності.

    На підставі наведеного та керуючись ст.ст.10,11,17,71,86,159,160,162,163,186 КАС України, ст.ст.1,3,8,21,22 Конституції України, ст. 15 ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми », п.10 ст. 30 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», -

П О С Т А Н О В И В :

    Позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання неправомірними дії та стягнення заборгованості по невиплаченій в повному обсязі в 2007 році допомоги по догляду за дитиною до досягненню нею трирічного віку - задовольнити.

Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області щодо виплати ОСОБА_1   щомісячної допомоги по догляду за дитиною  до досягнення нею трирічного віку у 2007 році не у відповідності із ст.15 Закону України „Про державну допомогу сім”ям з дітьми” – протиправними.          

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області з рахунку: 35413056002310 код 03192610 МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1 4 292.73 грн., недоплаченої в 2007 році суми допомоги по догляду за дитиною до трьох років.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області з розрахункового рахунку: 35413056002310 код 03192610 МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь держави 51 грн. судового збору на розрахунковий рахунок:31114095700460 Код 22090200 УДК в Житомирській області одержувач Олевська міська рада Код 04343470 МФО 811039.

 Звільнити ОСОБА_1, від сплати державного мита відповідно до п.18 ст.4 Декрету КМУ „Про державне мито”.

Постанову суду може бути оскаржено до Київського Апеляційного адміністративного суду, через Олевський районний суд Житомирської області, протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду.

                                Суддя :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація