Судове рішення #432002
Справа №2-34 2007р

Справа    №2-34 2007р

 

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

22 січня   2007 року   Рогатинський    районний               суд  Івано-Франківської області в складі

головуючого судді                               Марчака Ю.І.

секретаря                                             Мартиновської І.П.

позивача                                               ОСОБА_1

представника відповідача                    Іванишин Р.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Рогатині цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Черченської сільської Ради про визнання права власності на будинковолодіння

встановив:

позивач звернувся до суду з позовом про визнання права власності на будинковолодіння. В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримав та суду пояснив , що його бабуся ОСОБА_2 проживала та була власником будинковолодіння АДРЕСА_1, а саме житлового будинку та господарських споруд, що підтверджується свідоцтвом на забудову садиби та технічним паспортом на будинковолодіння індивідуального житлового фонду .

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла . За свого життя, а саме 30 серпня 1978 р , ОСОБА_2 склала заповіт в якому зазначила, що все своє майно вона заповіла йому. Після смерті бабусі він успадкував все майно , як єдиний спадкоємець. Він фактично прийняв спадщину вступивши у володіння і управління спадковим майном , що підтверджується проживанням у вказаному будинку, доглядом присадибної ділянки, сплатою всіх обов'язкових платежів.

За життя ОСОБА_2  свідоцтво про право власності на вказані будинковолодіння не видавались, а тому в даний час він не може реалізувати своє право як спадкоємця за заповітом, оформити свідоцтво про право власності на вказане будинковолодіння. Тому просить визнати за ним право власності на будинковолодіння АДРЕСА_1, а саме на житловий будинок та господарські будівлі загальною вартістю 26476 грн.

Представник виконавчого комітету Черченської сільської Ради в судовому засіданні вимоги позивача визнав повністю і просить позов задовольнити .

Суд вивчивши матеріали справи заслухавши пояснення сторін вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Так із пояснення представника відповідача вбачається,що позивач прийняв спадщину, вступивши в управління і володіння спадковим майном , а саме проживає у вказаному будинку , обробляє присадибну ділянку , сплачує всі обов'язкові платежі . Даний факт підтверджується також довідками Рогатинського УЕГГ від 28.11.2006р. та довідкою Рогатинського РЕМ від 27. 11.06 року із яких вбачається , що позивач використовує газ та електроенергію і боргів за спожиті ресурси немає.

 

Із свідоцтва про смерть вбачається, що ОСОБА_2. померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . За свого життя ОСОБА_2., 30.08.1970р залишила заповіт , із змісту якого вбачається , що все майно повинен успадкувати позивач. Змін або відміни складеного заповіту немає, що підтверджується поясненнями сторін.

Із технічного паспорта на індивідуальний житловий будинок з с. Черче та свідоцтва на забудову та довідок , а також із пояснень представника виконавчого комітету Черченської сільської Ради вбачається ,що вказаний будинок збудовано на земельній ділянці, яка сім'ї ОСОБА_2. була відведена у встановленому законом порядку і будівлі на вказаній земельній ділянці збудовано у встановленому законом порядку без порушень норм і правил забудови , згідно виготовленої технічної документації.

Із звіту експерта про експертну оцінку вартості житлового будинку вбачається , що вартість житлового будинку становить 26476грн.

Враховуючи викладене суд вважає , що позов слід задоволити і встановити , що власником будинковолодіння, яке знаходиться АДРЕСА_1, Рогатинського району є ОСОБА_1.

На підставі ст.ст. . 328, 331 , 380, 1216, 1233,1268,ЦК України керуючись ст.ст. 213-215 ЦПК України

ВИРІШИВ

Позов задовольнити

Встановити , що власником будинковолодіння, яке знаходиться АДРЕСА_1 є ОСОБА_1 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано . У разі подачі заяви про апеляційне оскарження , але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Рогатинський районний суд.

Головуючий: 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація