Судове рішення #4333016

                                                    Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

                                           І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

    9 лютого 2009 року Єнакіївський міський суд Донецької області

у складі: головуючого судді – Шульженко Л.Б.

                при секретарі          - Харибіної Л.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м.Єнакієве справу за позовом Акціонерного банку «Факторіал-Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитом

                                                     В С Т А Н О В И В :

        Позивач звернувся до суду, просив розглянути справу у його відсутність,  достроково розірвати  кредитно-заставний договір, а також стягнути з відповідачки  заборгованість за кредитним договором і судові витрати.

        Свої вимоги обґрунтовує тим, що 28 лютого 2007 року укладено кредитно-заставний договір №025-г/07 між ним і ОСОБА_1 , згідно якого вона отримала кредит в сумі 19300грв. з кінцевим терміном повернення заборгованості 27 лютого 2010 року та сплатою за користування Кредитом 12% у порядку, визначеному розділом 2.7.3. Договору.

        Згідно з умовами Договору відповідачка-позичальник зобов»язана щомісячно, починаючи з березня 2007 року, проводити часткове погашення Кредиту згідно графіка протягом кожного календарного місяця до повного його погашення, а у разі порушення зобов»язань, визначених п.4.3.6. кредитного договору, протягом 60 днів поспіль, термін надання Кредиту вважається таким, що закінчився і позичальник зобов»язаний погасити кредит та сплатити проценти, комісійну винагороду обслуговування кредитної заборгованості за фактичний час користування кредитом, а також нараховану пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від несвоєчасно сплаченої суми за кожний день прострочення у виконанні зобов»язань.

        У зв»язку з порушенням  зобов»язань відповідачкою за кредитним договором, станом на 24 листопада 2008 року, утворилась заборгованість: по кредиту-14959грв.91коп, несплачені проценти – 2170грв.90коп, прострочена комісія – 2431грв.80коп., пеня -916грв.67коп,  усього на загальну суму 20479грв.28 коп.

        Відповідачка ОСОБА_1 у судове засідання не з»явилася, про день розгляду справи повідомлена належним чином, про причини неявки не повідомила, тому суд вважає за можливе ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів відповідно до ст..224 ЦПК України.        

        Суд,  дослідивши матеріали справи, приходить до слідуючого висновку.

        Згідно ст..1050,1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа /кредитодавець/ зобов»язується надати грошові кошти /кредит/ позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов»язується повернути кредит та сплатити проценти. У випадку прострочення чергової частини кредиту позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася та сплати процентів.

        Між позивачем та відповідачкою укладено кредитний договір  №025-г/07  від 28 лютого 2007 року (а.с.6-8). За умовами п.4.3.6. кредитного договору ОСОБА_1 зобов»язалася щомісячно сплачувати Банку грошові кошти відповідно з Графіком зниження розміру заборгованості (Додаток №1 до Кредитного договору), повністю повернути кредит Банку 27 лютого 2010 року з оплатою 12% річних та виплатою  комісійної винагороди за надання Кредиту.

        Як вбачається з матеріалів справи кредитні кошти в сумі 19300 грв. ОСОБА_1 отримала 28 лютого 2007 року, що підтверджується меморіальним ордером № 8786 (а.с.11).

        З наданого розрахунку заборгованості відповідачка порушила умови договору,  у результаті чого утворилась заборгованість за кредитом в сумі 14959грв.91коп, несплачені проценти – 2170грв.90коп,  комісія в сумі 2431 грв.80коп,  пеня в сумі 916грв.67коп., усього на загальну суму 20479грв.28коп.(а.с.5).

        Таким чином суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і доведеними позивачем та такими, що знайшли своє підтвердження у судовому засіданні у повному обсязі.  Отже сума 20479грв.28коп., а також судові витрати підлягають стягненню з відповідачки.

        На підставі наведеного та керуючись ст..10,11,60,212-215,224 ЦПК України, ст.553,554,1050,1054 ЦК України, суд

                                                        В И Р І Ш И В :

        Кредитно-заставний договір №025-г/07 від 28 лютого 2007 року, укладений між  Акціонерним банком «Факторіал-Банк» і ОСОБА_1 – розірвати.

        Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер  НОМЕР_1, на користь Акціонерного Банку «Факторіал-Банк» 61057 м.Харків вулиця Римарська,32, МФО 351715 , ЄДРПОУ  14350784,  рах. 29095990923004 у АБ «Факторіал-Банк» м.Харків, заборгованість за кредитним договором в сумі 20479 (двадцять тисяч чотириста сімдесят дев»ять) грв.28коп., судовий збір в сумі 204грв.79 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в сумі 30 грв.

        Заяву на перегляд заочного рішення суду може бути подано до Єнакіївського міського суду Донецької області протягом десяти днів з дня отримання його копії.

        Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація