Справа № 2-53 l-07p.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2007 року Олександрійський міськрайонний суд
Кіровоградської області
в складі: головуючого - судді - Ясенової Т.І.
при секретарі -Турік Л.С.
з участю прокурора - Ніколаєвої В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Олександрії справу за позовом прокурора м. Олександрії в інтересах держави в особі Олександрійського міськрайонного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення витрат на професійне перенавчання,-
ВСТАНОВИВ:
Прокурор пред'явив позов в інтересах держави в особі Олександрійського міськрайонного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення витрат на професійне перенавчання в сумі 161грн. 02коп.
Позовні вимоги мотивує тим, що 18.02.2005 року між ОСОБА_1 та Олександрійським міськрайонним центром зайнятості було укладено договір на перепідготовку в ПТУ №17 за спеціальністю токар 2 розряду строком на 4,93 місяців, з метою сприяння подальшому працевлаштуванню. Згідно умов договору, ОСОБА_1 зобов'язаний пройти повний курс навчання та з'явитися в Центр на наступний день після закінчення навчання. Центр зобов'язався забезпечити професійне навчання, виплачувати щомісяця матеріальну допомогу у період професійної перепідготовки та сприяти працевлаштуванню відповідно до набутої професії.
Відповідач, згідно наказу директора ПТУ №17 від 21.02.2005р.НОМЕР_1, був зарахований до складу слухачів, за укладеним договором з центром зайнятості. Проте, у зв'язку з не відвідуванням занять та незасвоєнням навчальної програми, відповідач був відрахований зі складу слухачів наказом директора НОМЕР_2 від 08.06.2005р.
Згідно ст.ст. 525, 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та інших актів цивільного законодавства, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається.
Відповідно до п. З.1.2. договору, у разі припинення навчання без поважної причини, з громадянина(-ки) стягується загальна сума витрат на професійне навчання, включаючи суму виплаченої матеріальної допомоги у період професійного навчання, витрат на проїзд до місця навчання і назад та витрат на проживання. Якщо громадянин (-ка) відмовляється добровільно повернути зазначені кошти, то питання щодо їх повернення вирішується у судовому порядку.
Сума витрат згідно наданому розрахунку складає 161грн. 02коп.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача наполягали на позовних вимогах з підстав наведнених в позовній заяві.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі на зазначену суму, підтвердив обставини, викладені в позовній заяві.
Заслухавши прокурора, представника позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, 18.02.2005 року між ОСОБА_1 та Олександрійським міськрайонним центром зайнятості було укладено договір на перепідготовку в ПТУ №17 за спеціальністю токар 2 розряду строком на 4,93 місяців, з метою сприяння подальшому працевлаштуванню(а.с.16).
Згідно умов договору, ОСОБА_1 зобов'язаний пройти повний курс навчання та з'явитися в Центр на наступний день після закінчення навчання. Центр зобов'язався забезпечити професійне навчання, виплачувати щомісяця матеріальну допомогу у період професійної перепідготовки та сприяти працевлаштуванню відповідно до набутої професії.
Відповідач без поважних не відвідував заняття та незасвоїв навчальну програму, у зв'язку з чим був відрахований зі складу слухачів наказом директора НОМЕР_2 від 08.06.2005р.(а.с.19). Своїми діями відповідач завдав позивачу шкоду в сумі 161грн. 02коп., що підтверджується відповідним розрахунком(а.с.20)
Відповідно до п. З.1.2. договору, у разі припинення навчання без поважної причини, з громадянина(-ки) стягується загальна сума витрат на професійне навчання, включаючи суму виплаченої матеріальної допомоги у період професійного навчання, витрат на проїзд до місця навчання і назад та витрат на проживання. Якщо громадянин (-ка) відмовляється добровільно повернути зазначені кошти, то питання щодо їх повернення вирішується у судовому порядку.
Відповідно до вимог п.З ст.36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" "У разі припинення професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості без поважних причин або відмови працювати за одержаною професією (спеціальністю), із застрахованих осіб стягується сума витрат на професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації."
Зважаючи на викладене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, оскільки вони знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, передбачені чинним законодавством та визнаються відповідачем.
Оскільки органи прокуратури звільнені від сплати судового збору та витрат на інфориаційно-технічне забезпечення розгляду справи, а рішенням суду позов задовольняється, то судові витрати та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи необхідно покласти на відповідача.
На підставі п.З ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття', керуючись ст.ст. 525, 526 ЦК України,ст.ст. 10,11,209,212,214-215,218 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Олександрійського міськрайонного центру зайнятості (р/р 37171303901014 УДК в Кіровоградській обл. м. Кіровоград, код банку 823016 код 23095859) - 161(сто шістдесят одну)грн. 02коп.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 51 (п'ятдесят одна)грн. в дохід держави та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30(тридцять)грн.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
2