Судове рішення #433750
Справа №2-1174 /07

 

Справа №2-1174 /07

УХВАЛА

про зупинення провадження у справі

25 січня 2007 рок   Бердянський міськрайонний суд Запорізької області у складі:        головуючого -судді  Пустовіт З.П. при секретарі - Гоноболіній О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Бердянську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до відкритого акціонерного товариства «Азмол», третя особа ОСОБА_2, про поновлення на роботі, стягненні середнього заробітку за час вимушеного прогулу,

ВСТАНОВИВ :

Позивач звернулась до суду з позовом до ВАТ «Азмол» про поновлення на роботі - на посаді економіста ремонтно-механічного цеху №31 та стягненні середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

В судовому засіданні було встановлено, що профспілковим комітетом підприємства відмовлено в наданні згоди на звільнення ОСОБА_1 з тих підстав, що адміністрація ВАТ „Азмол", в порушення вимог ст. 41 Закону України „Про професійні спілки", ст. 252 КЗпП України, не зверталась за отриманням попередньої згоди первинної профспілкової організації - в профком цеху №31, головою якого є позивач.

Згідно із ч.3 ст. 252 КЗпП України звільнення членів виборного профспілкового органу підприємства, установи, організації (в тому числі структурних підрозділів), його керівників, крім випадків додержання загального порядку, допускається за наявності попередньої згоди виборного органу, членами якого вони є, а також вищого виборного органу цієї професійної спілки.

Відповідно до ч.9 ст. 43 КЗпП України, якщо розірвання трудового договору з працівником проведено власником або уповноваженим органом без звернення до виборного органу первинної профспілкової організації, суд зупиняє провадження у справі, запитує згоду виборного органу первинної профспілкової організації і після її одержання або відмови в дачі згоди на звільнення працівника розглядає спір по суті.

Заслухавши сторони, розглянувши матеріали справи, та враховуючи, що розірвання трудового договору за ст.40 п.1 КЗпП України з ОСОБА_1 проведено відповідачем без попередньої згоди цеховського профспілкового комітету, суд приходить до висновку про необхідність зупинення провадження у справі до отримання рішень виборного органу первинної профспілкової організації, головою якого є позивач, та вищого виборного органу цієї професійної спілки щодо надання згоди на звільнення ОСОБА_1 за ст. 40 п.1 КЗпП України.

На підставі викладеного, керуючись ч.9 ст.43 КЗпП України, суд

 

УХВАЛИВ:

1.Зобов'язати відповідача звернутись до профспілкової організації ремонтно-механічного цеху №31 та профспілкового комітету ВАТ „Азмол" з поданнями щодо надання згоди на звільнення ОСОБА_1 за ст.40 п.1 КЗпП України.

2. Провадження у справі зупинити до отримання рішень профспілкових органів.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області через Бердянський міськрайонний суд шляхом подачі протягом 5 днів з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги.

Суддя Бердянського                                              

міськрайонного суду:                  З.П.Пустовіт

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація