Судове рішення #43378519

Справа № 2610/25352/2012

Провадження №2/761/2167/2013


Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

(ЗАОЧНЕ)

23 січня 2013 року Шевченківський районний суд м. Києва

В складі: головуючого судді Волокітіної Н.Б.

При секретарі Романенко О.М.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом Комунального підприємства “Центр обслуговування споживачів Шевченківського району” до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги,


ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення боргу за житлово-комунальні послуги з відповідачів.

Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що позивач є постачальником житлово-комунальних послуг, споживачами яких являються ОСОБА_1, ОСОБА_2 Відповідачі зареєстровані та проживають в квартирі АДРЕСА_1 та користується житлово-комунальними послугами, які надає позивач. Починаючи з квітня 2007 року відповідачі не сплачували квартирну плату та плату за комунальні послуги, в зв’язку із чим у період з квітня 2007 року по серпень 2012 року у відповідачів перед позивачем виникла заборгованість по сплаті житлово-комунальних послуг в розмірі 1891,45 грн.

В зв’язку із даними обставинами позивач просив стягнути з відповідачів суму боргу в розмірі 1891,45 грн., а також суму 3 % річних в розмірі 280,31 грн. та суму інфляційних витрат в розмірі 1424,03 грн. за час прострочення сплати грошових коштів, та відповідно стягнути з відповідача судовий збір.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити, не заперечував проти ухвалення заочного рішення.

Відповідачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 в судове засідання не з’явилися, про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, про причини неявки на час розгляду справи не повідомили, а тому суд вважає за можливе слухати справу у їх відсутність за наявними у справі доказами, ухваливши по справі за згодою представника позивача, відповідно до ст.ст. 224-226 ЦПК України, заочне рішення.

          Суд, вислухавши пояснення представника позивача та дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

          Відповідно до ч.1 ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень, крім випадків, встановлених ст. 61 цього Кодексу.

Комунальне підприємство “Центр обслуговування споживачів Шевченківського району” відповідно до рішення Київської міської ради від 22.09.2011 року № 24/6240 “Про питання діяльності комунальних підприємств, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва” перейменоване з Комунального підприємства по утриманню житлового господарства Шевченківської районної у м. Києві ради, зареєстрованого Шевченківською районною у м. Києві державною адміністрацією 31.10.2001 року.

Дане підприємство за відповідну плату здійснює забезпечення власників та наймачів (споживачів) житлових та нежитлових приміщень житлово-комунальними послугами (п. 2.2. статуту)

Відповідачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 є співвласниками квартири АДРЕСА_1, зареєстровані та проживають в даній квартирі та відповідно є споживачами житлово-комунальних послуг, які відповідачам за відповідну плату постачає позивач.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 ЦК України цивільні права та обов’язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов’язки.

Згідно ч.2 ст. 638 ЦК України договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір і прийняття пропозиції другою стороною.

Відповідно до ч.2 ст. 642 ЦК України, якщо особа, яка одержала пропозицію укласти договір у межах строку для відповіді вчинила дію відповідно до вказаних у пропозиції умов договору (сплатила суму коштів), яка засвідчує її бажання укласти договір, ця дія є прийняттям пропозиції.

Таким чином, наявність взаємовідносин між позивачем та відповідачами, а отже, і виникнення цивільних прав і обов’язків, підтверджується діями сторін: позивач здійснює надання житлово-комунальних послуг до помешкання відповідачів (водопостачання, опалення), а відповідачі отримують та користуються даними послугами та відповідно зобов’язані здійснювати оплату наданих житлово-комунальних послуг.

Як було встановлено судом, починаючи з квітня 2007 року відповідачі ОСОБА_1, ОСОБА_2не сплачували квартирну плату та плату за комунальні послуги. У зв’язку із цим у відповідачів перед позивачем за період з квітня 2007 року по серпень 2012 року утворилася заборгованість, яка складає 1891,45 грн. (а.с. 9-10).

Згідно ст. 319 ЦК України власник володіє, користується розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власність зобов’язує.

Відповідно до ст. 20 ЗУ “Про житлово-комунальні послуги” споживачі зобов'язані оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Статтею 162 ЖК України визначено, що плата за користування жилим приміщенням і за комунальні послуги в будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, встановлюється угодою сторін. Плата за комунальні послуги береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами. Строки внесення квартирної плати і плати за комунальні послуги визначаються угодою сторін. Наймач зобов'язаний своєчасно вносити квартирну плату і плату за комунальні послуги.

Відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, які затверджені постановою Кабінету міністрів України від 21.07.2005 р. № 630 (далі - Правила), плата за надані послуги вноситься споживачем відповідно до показань засобів обліку води і теплової енергії або затверджених нормативів (норм) споживання на підставі платіжного документа (розрахункової книжки, платіжної квитанції тощо) або відповідно до умов договору на встановлення засобів обліку. Розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць. Плата за послуги вноситься не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим (п. 18 Правил).

Таким чином, суд вважає за необхідне стягнути в солідарному порядку з відповідачів ОСОБА_1, ОСОБА_2. на користь позивача суму боргу за житлово-комунальні послуги в розмірі 1891,45 грн. у повному обсязі.

Що стосується вимог позивача в частині стягнення суми інфляційних втрат та 3 % річних за період прострочення сплати грошових коштів за житлово-комунальні послуги, то вони підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно ч. 2 ст. 625 ЦК України, боржник який прострочив виконання зобов’язання, зобов’язаний сплатити суму боргу з врахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три відсотки річних від простроченої суми, якщо інший розмір не встановлений договором чи законом.

Представником позивача також було надано розрахунок суми інфляційних втрат за період несплати відповідачами суми боргу за житлово-комунальні послуги, яка відповідно становить 1424,03 грн., а також сума 3 % річних в розмірі 280,31 грн. Разом із тим, відповідно до проведених судом розрахунків, сума інфляційних втрат та сума 3 % річних за час прострочення відповідачами сплати заборгованості за житлово-комунальні послуги є арифметично більшими, ніж ті, які були нараховані позивачем.

Відповідно до вимог ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненнями фізичних та юридичних осіб в межах заявлених ними вимог. Таким чином, оскільки сума інфляційних втрат та сума 3 % річних, яку просить стягнути позивач не перевищує фактичний розмір даних сум, відповідно до проведених судом розрахунків, суд, враховуючи вищезазначені положення ЦПК України, вважає за необхідне стягнути з відповідачів також і суму інфляційних втрат в розмірі 1424,03 грн. та суму 3 % річних в розмірі 280,31 грн., які були вказані позивачем в прохальній частині позовної заяви.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити та стягнути в солідарному порядку з відповідачів ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь позивача заборгованість за житлово-комунальні послуги з врахуванням індексу інфляції та 3 % річних, яка загалом становить 3595,80 грн. (1891,45+1424,03+280,31).

Судові витрати суд розподіляє відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України.

Керуючись ст. 162 ЖК України, ст. 11, 319, 525, 526, 625, 638, 642 ЦК України, ЗУ “Про житлово-комунальні послуги”, ст. 3, 4, 5, 10, 11, 59, 60, 88, 209, 212, 213, 215, 218, 224-226 ЦПК України, суд


ВИРІШИВ:

          Позовні вимоги задовольнити.

          Стягнути з ОСОБА_1, ОСОБА_2 солідарно на користь Комунального підприємства “Центр обслуговування споживачів Шевченківського району” заборгованість за житлово-комунальні послуги в розмірі 1891,46 грн., інфляційні витрати в розмірі 1424,03 грн., 3 % річних в розмірі 280,31 грн., а всього 3595,80 грн. (три тисячі п’ятсот дев’яносто п’ять грн. 80 коп.), судовий збір в розмірі 214,60 грн.

          Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Заочне рішення набирає законної сили відповідно до загального порядку, встановленого ЦПК України.


          Суддя                    


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація