Судове рішення #43411700

Справа № 286/1329/13-ц

УХВАЛА

27 березня 2013 року                                                                                           

Суддя Овруцького районного суду Житомирської області Якухно О. М. , розглянувши заяву ОСОБА_1 про встановлення факту проживання в м.Овруч , -

ВСТАНОВИВ:

Заявник просить встановити факт його проживання в ІНФОРМАЦІЯ_1 в період з 8 травня 1987 року по даний час мотивуючи тим, що він проживав постійно по вказаному адресу з 8.05.1987 року, що підтверджується довідкою Овруцької міської ради, а працював по вахтовому методу в Росії. Він має право на зниження пенсійного віку і звернувся до управління Пенсійного фонду в Овруцькому районі із відповідною заявою, але йому відмовлено у зниженні пенсійного віку.

Провадження у справі не може бути відкрито з наступних підстав.

Частиною 1 ст.256 ЦПК України визначено факти, про встановлення яких суд розглядає справи.

Відповідно до ч.2 ст.256 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи немайнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Відповідно до Переліку населених пунктів Житомирської і Київської областей, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 106 від 23.07.91 та розпорядження КМ України № 17 від 12.01.93, м.Овруч віднесено до зони гарантованого добровільного відселення.

Заявнику, відповідно до ст.11 вищевказаного Закону, необхідно встановити факт проживання у зоні гарантованого добровільного відселення не менше трьох років для зниження пенсійного віку.

Згідно долученої довідки Овруцької міської ради ОСОБА_1 постійно проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1 з 8.05.1987 року по даний час.

Згідно п.7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 року (далі – Порядок), до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою,

затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.88 N 122, або довідка військової частини, в складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на цих територіях, видана органами місцевого самоврядування (при призначенні пенсії із застосуванням норм статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи").

Зазначена довідка підтверджує проживання на території радіоактивного забруднення і повторне підтвердження даного факту в судовому порядку при наявності відповідного документу законодавством не передбачено.

З матеріалів справи вбачається, що між сторонами виник спір з суб’єктом владних повноважень про право на пенсію, що не підлягає розгляду в порядку окремого провадження.


Відповідно до п.3 ч.1 ст.7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі.

22.03.2013 року позивач сплатив судовий збір в сумі 34,41 грн. (Одержувач : УДКСУ у Овруцькому районі, р/р 31215206700426, код ЄДРПОУ 37940663, МФО 811039, код платежу 22030001, банк ГУДКСУ у Житомирській області, код ЄДРПОУ суду 02896176»).

Оскільки позовна заява повертається заявникові, то сплачений судовий збір підлягає поверненню.



Керуючись ч.4 ст.256 ЦПК України, -


УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту проживання в м.Овруч.

Повернути ОСОБА_1 сплачений на рахунок : 31215206700426, код платежу 22030001, одержувач УДКСУ у Овруцькому районі, ГУДКСУ у Житомирській області, МФО 811039, код ЄДРПОУ суду 02896176, судовий збір в сумі 34,41 грн..

Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана через Овруцький районний суд в апеляційний суд Житомирської області протягом 5 днів з дня її проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом п’яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


.


СУДДЯ :                      О. М. Якухно                                         


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація