Справа №2-586/2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 березня 2009 року Жовківський районний суд Львівської області у складі:
головуючої - судді Копняк С.М .
при секретарі - Мариняк Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засідання в залі суду в м.Жовкві Львівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 державної нотаріальної кронтори про визначення додаткового строку, достатнього для подачі до державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадшини,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом про визначення додаткового строку, достатнього для подачі до державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті її чоловіка - ОСОБА_3
Свої позовні вимоги, які позивачка підтримала в судовому засіданні, мотивує тим, що вона перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_3.
26.03.2008 року чоловік помер і після його смерті відкрилася спадщина на належне йому майно. Про наявність такого майна вона довідалася недавно, коли переглядала документи померлого, а саме, їй стало відомо, що покійному чоловікові належали іменні звичайні акції в акціонерному товаристві “Ямалтрансстрой” в Російській Федерації, що стверджено сертифікатом акцій № 2432 від 31.01.1995 року.
Вона звернулася до нотаріальної контори з приводу спадкування, однак там їй було роз’яснено, що покійний був зареєстрований за іншою адресою ніж вона, а отже вона вважається такою, що пропустила строк для прийняття спадщини, і тому такий повинна визначити додатково в судовому порядку.
На день смерті чоловіка вона перебувала з ним в зареєстрованому шлюбі, піклувалася про нього, здійснила догляд за ним, а після смерті поховала його. Однак, вона не знала про наявність у чоловіка такого майна.
Вважає, що така обставина є поважною, а тому просить суд визначити їй додатковий строк, достатній для подачі в нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини. Просить задоволити позов.
Представник відповідача ОСОБА_2 державної нотаріальної контори в судове засідання не з’явився, хоча про час та місце розгляду справи був належно повідомлений, свого відношення до позову не висловив, про причини неявки суд не повідомив. Позивачка не настоює на його участі в судовому засіданні, тому судом постановлено ухвалу про проведення заочного розгляду справи.
Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи та перевіривши їх доказами, а відтак, з’ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 належить задоволити з наступних підстав.
26.03.2008 року в м.Жовкві Львівської області помер ОСОБА_3, що вбачається із свідоцтва про його смерть серії 1-СГ №127838, виданого відділом РАЦСу ОСОБА_2 РУЮ Львівської області.
На день смерті осттанньому в акціонерному товаристві “Ямалтрансстрой” в Російській Федерації належали іменні акції, що стверджено сертифікатом акцій №2432 від 31.01.1995 року.
З свідоцтва про одруження серії 1-СГ № 347369 від 07.07.1977 року, виданого ОСОБА_2 відділом РАЦСу вбачається, що позивачка перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_3В,
Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
З пояснень позивачки вбачається, що вона довідалася про наявність спадковго майна у вигляді акцій в іншій державі після спливу шестимісячного строк, передбаченого для прийняття спадщини, тому і пропустила встановлений законом строк. Суд вважає, що обставина пропуску строку для звернення до нотаріальної контори в передбачений законом шестимісячний строк, на яку покликається позивачка є поважною, і тому їй слід визначити додатковий достатній, а саме, двохмісячний строк, для подачі в нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст.10,57,60,212-215,226-229 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задоволити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий двохмісячний строк, достатній для подачі нею в державну нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини за законом, яка відкрилась після смерті її чоловіка - ОСОБА_4, померлого 26 березня 2008 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано позивачем протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається позивачем протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга позивачем подаються апеляційному суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Якщо позивачем було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-тиденний строк після цього, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Одночасно роз»яснити відповідачу, що заочне рішення може бути переглянуто судом, який його ухвалив за його письмовою заявою. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя