Судове рішення #4342237

  Справа 2-539/2009 р.

Р І Ш Е Н Н Я

                                                    І М Е Н Е М          У К Р А Ї Н И

    04 березня 2009  року  Жовківський районний суд  Львівської області  у складі:

    головуючої                                 -     судді Копняк С.М.

            при секретарі                              -               Мариняк Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні  в залі суду в м.Жовкві Львівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Магерівської селищної ради, третіх осіб: Жовківської  державної нотаріальної контори, Державного комунального підприємства Червоноградське міжміське бюро технічної інвентаризації про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом та визнання права власності на  частину  будинковолодіння за набувальною давністю, -

В СТ А Н О В И  В:            

 

          ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом про визнання за ним права власності на спадкове майно в порядку спадкування  за заповітом та  визнання права власності на частину  будинковолодіння за набувальною давністю.

        Свої позовні вимоги, які позивач підтримав у судовому засіданні, мотивує тим, що його  батько,  ОСОБА_2, проживав в ІНФОРМАЦІЯ_1 Львівської областьі, по вул.1-гоТравня  9-а  (колишній №14),  в будинку,  одна половина якого  належала ОСОБА_3, яка доводилася сестрою його матері .

          ОСОБА_3 померла 06.08.1985 року. При житті ОСОБА_3 склала заповіт, яким все належне їй майно заповіла  його  батькові,  ОСОБА_2, який помер 19.05.1995 року.  Заповіт посвідчено  в Магерівській селищній раді, такий не змінено і не скасовано.

          Батько при житті також склав заповіт, яким житловий будинок №9-а по вул.1-го Травня в смт.Магерів Жовківського району Львівської областьі заповіт  йому, ОСОБА_1  Прізвище «Антонишин»  він змінив у зв»язку з ождруженням, тобто після одруження взяв прізвище дружини.      

Померла ОСОБА_3 набула право власності на 1/2 будинку  в смт. Магерів Жовківського району Львівської області по вул.1-го Травня  9-а (колишній №14) на підставі рішення Жовківського райсуду від 01.07.1957 року. Другу половину  будинку за зазначеним рішенням суду набула її сестра ОСОБА_4, яка не зареєструвала належну їй частину будинку і виїхала на постійне місце проживання до Польської Республіки, де проживала і померла. Її ж сестра, ОСОБА_3, до дня смерті володіла, утримувала будинок разом з батьком ОСОБА_2 Після її смерті батько також  володів будинком відкрито і безперервно, проживав  у даному будинку, утримував його, ремонтував і заповів  йому ж.

          З часу смерті батька  він також проживає в будинку, утримує такий, ремонтує, обробляє земельну ділянку. Тобто  він безперервно користуєтьсяся  цілим  будинком, а відтак і  частиною, яка  належала ОСОБА_3 та  її  сестрі ОСОБА_4

          Вважає, що  фактично прийняв спадщину після смерті батька ОСОБА_2 так як проживав з ним на день смерті, вступив фактично  в реальне володіння та управління спадковим майно, яке йому заповіла ОСОБА_3

      З часу смерті батька він володіє і другою половиною будинку, на яку мала право ОСОБА_4, але не зареєструвала свого права, продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років, а тому вважає, що набув право власності на таке майно. Просить задоволити позов.

Представники відповідача  та третіх осіб в судове засідання не з’явилися, хоча про час та місце розгляду справи були  належно повідомлені. Однак, Магерівською селищною радою,

Жовківською державною нотаріальною конторою та ДКП Червоноградське МБТІ надіслали до суду листи про відсутність заперечень проти позовних вимог позивача та розгляд справи у їх відсутності.

          Заслухавши пояснення  позивача, дослідивши матеріали справи та перевіривши їх доказами, а відтак, з’ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги   ОСОБА_1  належить задоволити з наступних підстав.

   

З свідоцтва про право власності на будівлі від 28.01.1986 року, виданого ДКП Червоноградське МБТІ на ім’я ОСОБА_3, вбачається, що їй на підстав рішення Жовківського райсуду від 01.07.1957 року належала 1/2 частина житлового будинку, який знаходиться  в смт.Магерів Жовківського району Львівської області, по вул.1-го Травня, 9а (14). З цього  ж рішення вбачається, що внаслідок розподілу майна бувшого колгоспного типу двору,  таке було розподілено в рівних частинах між ОСОБА_3 та її сестрою  ОСОБА_4

            Згідно  довідки ДКП Червоноградське МБТІ від 28.01.1986 року на ім’я ОСОБА_4 Ѕ частина  будинку, який знаходиться в смт.Магерів Жовківського району Львівської області, по вул.1-го Травня, 9а (14) - не зареєстрована.

           

ОСОБА_3 померла 06.08.1986 року, що стверджується  свідоцтвом про її  смерть серії П-СГ № 360307,  виданим Магерівською сільською радою. Ще за життя ОСОБА_3        склала заповіт, який  посвідченого 07.07.1980 року Магерівською селищною радою і за яким все своє майно вона заповіла своєму синові ОСОБА_2. Заповіт не змінено і не скасовано..

        ОСОБА_2 помер  19.05.1995 року, що стверджується  свідоцтвом про його смерть серії 1-СГ № 066214, виданим Магерівською селищною радою. Із заповіту, складного ОСОБА_2 та посвідчено Магерівською селищною радою 24.03.1995 року вбачається, що житловий будинок, який знаходиться  в смт.Магерів Жовківського району Львівської області, по вул.1-го Травня 9 а,  він заповів  своєму синові - позивачу по справі ОСОБА_1

        В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_5 проживав в будинку, який йому заповіла ОСОБА_3, а тому відповідно до ст.549 ЦК України (в редакції 1963 року) його слід вважати таким, що прийняв спадщину після її смерті А відтак, на думку суду, останній мав право розпорядитися успадкованим  майном на випадок своєї смерті, що він і зробив, склавши заповіт.

        З довідки  №1734 від 25.11.2008 року, виданої Магерівською селищною радою, вбачається, що ОСОБА_1 проживає з дня смерті ОСОБА_2 в смт. Магерів  Жовківського районк Львівської області, по вул.1-го Травня, 9а (14). Заборон  та арештів  на зазначене майно немає.

        Таким чином, суд приходить до висновку, що позивач, відповідно до вимог ст.549 ЦК України (в редакції 1963 року) є таким, що прийняв спадщину після смерті свого батька ОСОБА_2, оскільки вступив в реальне володіння та управління спадковим майном, зокрема спірним будинком.

        Відповідно до ст.344 ЦК України, особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років набуває право власності на це майно.

        Судом встановлено, що  позивач, прийнявши частину спадкового майна, яке належало ОСОБА_3К і яке вона заповіла ОСОБА_2- батькові позивача, добросовісно  володіє, користується понад 10 років і другою половиною будинку, право власності на яку

-  3  -

ніким не зареєстровано, а тому суд вважає, що  він має право  на таке майно за набувальною давністю.

 Зібрані по справі докази, оцінені судом належним чином кожен окремо на їх достовірність та допустимість, а також їх достатність та взаємний зв'язок у сукупності, встановлені судом обставини свідчать про те, що у суду є  всі підстави для  задоволення позовних вимог  ОСОБА_6

        Керуючись ст.ст.10,57,60,212-215,226- 229 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В :

   Позов задоволити.

Визнати в порядку спадкування за заповітом  право власності   ОСОБА_1 на  спадкове майно, яке залишилося після смерті ОСОБА_3, а саме, на  1/2 частину будинковолодіння, яке знаходиться  в смт.Магерів Жовківського району Львівської області, по вул.1-го Травня, д.9-а (колишній №14) та  на 1/2 частину  зазначеного будинковолодіння, яка належала ОСОБА_4, - за набувальною давністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.    

Заяву про апеляційне  оскарження рішення суду  може бути подано протягом 10-днів з дня проголошення рішення суду.

          Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Заяву про апеляційне оскарження та апеляційна скарга  подаються апеляційному суду через Жовківський районний суд Львівської області.

          Якщо  було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-тиденний строк після цього, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Одночасно роз»яснити відповідачу та третім особам, що заочне рішення може бути переглянуто судом, який його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом  десяти днів з дня отримання копії рішення.

              У разі подання апеляційної скарги  рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.        

         

Суддя        

Оригінал. Виготовлено в єдиному екземплярі в нарадчій кімнаті.

  • Номер: 6/440/44/2016
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-539/2009
  • Суд: Буський районний суд Львівської області
  • Суддя: Копняк С.М.
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.08.2016
  • Дата етапу: 27.10.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація