ЄУН193/247/13-ц Провадження №2/193/134/13
У Х В А Л А
про призначення автотоварознавчої експертизи
04 квітня 2013 року сел.Софіївка
Софіївський районний суд Дніпропетровської області в складі:
судді Джерелейко О.Є.,
при секретарі Палій Л.Г.,
особи,які беруть участь у справі:
позивач ОСОБА_1
представник позивача ОСОБА_2
відповідач ОСОБА_3
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору- приватне акціонерне товариство «Страхова компанія «Провідна»»
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення матеріальної та моральної шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Софіївського районного суду із зазначеною позовною заявою, та згідно із уточненими позовними вимогами (а.с.51-53) просить суд стягнути з відповідача ОСОБА_3 заподіяну позивачу матеріальну шкоду в сумі 37675,16 гривень та моральну шкоду в сумі 10000 гривень; судові витрати в розмірі 605,15грн.
Свої вимоги щодо відшкодування матеріальної шкоди позивач ОСОБА_1 обґрунтовує тим, що в результаті дорожньо-транспортної пригоди, що сталася з вини ОСОБА_3 був пошкоджений автомобіль Хонда Акорд, номерний знак НОМЕР_1, який належить йому на праві приватної власності.
Представник позивача ОСОБА_2 заявила клопотання про призначення автотоварознавчої експертизи для встановлення спричиненого дійсного розміру шкоди автомобілю позивача .
Відповідач заперечень не має.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору- приватне акціонерне товариство «Страхова компанія «Провідна»» свого представника в судове засідання не направила, про причини неявки суд не увідомила.
Розглянувши клопотання представника позивача, заслухавши думку учасників процесу, суд вважає за необхідне призначити зазначену експертизу, так як для з"ясування обставин, що мають значення для справи, потрібні спеціальні знання в області товарознавства.
Відповідно до ч.1 ст.1192 ЦК України розмір збитків, що підлягають відшкодуванню потерпілому, визначається відповідно до реальної вартості втраченого майна на момент розгляду справи або виконання робіт, необхідних для відновлення пошкодженої речі.
Тому розмір збитків має визначатись на момент надання висновку.
Для проведення експертизи позивачу слід надати автомобіль, в якому після дорожньо-транспортної пригоди було замінено скло в лівих передніх дверях, яке було пошкодженим.
Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібен значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Керуючись ст.ст.144, п.5 ст.202 ЦПК України,-
У Х В А Л И В:
Призначити у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення матеріальної та моральної шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, автотоварознавчу експертизу , на вирішення якої поставити наступні питання:
1. Яку грошову суму становить матеріальна шкода (з відновлювальним ремонтом автомобіля), завдана власнику автомобіля Хонда Акорд, номерний знак НОМЕР_1, ОСОБА_1 внаслідок дорожньо-транспортної пригоди на час розгляду справи.
Для проведення експертизи позивачу ОСОБА_1 надати автомобіль Хонда Акорд, номерний знак НОМЕР_1.
Проведення експертизи доручити ОСОБА_4, м.Кривий Ріг, вул..Рязанова,19,50050, попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст.384,385 КК України.
Оплату за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1, роз"яснивши йому положення ст.146 ЦПК України про наслідки ухилення від проведення експертизи.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Софіївський районний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги.
Суддя О.Є.Джерелейко