У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 лютого 2011 року м. Рівне
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Рівненської області в складі :
головуючого судді - Ковалевича С.П.
суддів - Григоренка М.П., Хилевича С.В.
при секретарі - Омельчук А.М.
розглянула у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Березнівського районного суду від 18 листопада 2010 року в справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав.
Перевіривши докази та доводи апеляційної скарги, колегія суддів,-
ВСТАНОВИЛА :
Рішенням Березнівського районного суду від 18 листопада 2010 року в задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав відносно дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, відмовлено та попереджено ОСОБА_2 про те, що у разі ухилення від виконання своїх обов'язків по вихованню дочки, він буде позбавлений батьківських прав.
В поданій на дане рішення апеляційній скарзі ОСОБА_1 посилається на його незаконність через порушення судом норм матеріального права.
Вказує, що жодних реальних перешкод у відповідача для виховання та утримання дитини немає, а тому просить рішення Березнівського районного суду від 18 листопада 2010 року скасувати та прийняти нове рішення про задоволення позовних вимог.
Перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, беручи до уваги пояснення учасників процесу, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає відхиленню, а рішення Березнівського районного суду Рівненської області від 18 листопада 2010 року залишенню без зміни з наступних підстав.
Постановляючи рішення про відмову в задоволенні позову, суд першої інстанції вірно виходив з того, що згідно зі ст. 164 СК України, позивачка не довела ухилення відповідача від обов"язків по вихованню дитини.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 164 СК України, мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських справ, зокрема, якщо ухиляються від виконання своїх обов"язків по вихованню дитини.
Доводи позивача про те, що відповідач умисно не надає матеріальної допомоги на утримання дитини спростовуються тим, що за рішенням Рівненського міського суду ( справа № 2-6819\09 ) стягнуто з відповідача на її користь аліменти на утримання дитини та на її утримання.
Не доведено позивачем і те, що відповідач умисно ухиляється від спілкування з дитиною. Так ОСОБА_2, стверджує, що неодноразово намагався зустрічатися з
...........................................................................................................................................................
Справа № 22- 229 - 2011 р. Головуючий у 1-й інст. -Мельничук Н.В.
Категорія № 46,50 Доповідач -Ковалевич С.П.
дитиною та з нею спілкуватися, однак позивачка по справі створює йому в цьому перешкоди і такі його пояснення позивачка нічим не спростувала.
Відповідно до п. 15 Постанови Пленуму Верховного Суду від 30.03.2007 року № 3 „Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і позбавлення та поновлення батьківських прав" позбавлення батьківських прав є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов"язків.
Як в суді першої інстанції так і в апеляційному суді не здобуто достатніх та переконливих доказів того, що відповідач умисно ухиляється від своїх обов"язків щодо утримання та виховання дитини, а тому немає і виняткових підстав застосувати до нього такий крайній захід впливу, як позбавлення батьківських прав.
За наведених обставин рішення суду першої інстанції про відмову у задоволенні вимог ОСОБА_1 щодо позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 є законним, оскільки грунтується на повно і всебічно з"ясованих обставнах справи та перевірених належним чином доказах, постановлено з дотриманням норм матеріального та процесуального права. Підстав для скасування такого рішення колегія суддів не вбачає.
Керуючись ст. ст.308, 315, 317, 319, ЦПК України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Березнівського районного суду від 18 листопада 2010 року залишити без зміни.
Ухвала апеляційного суду Рівненської області набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена сторонами по справі до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання нею чинності.
Головуючий : Ковалевич С.П.
Судді : Григоренко М.П.
Хилевич С.В.