248/8553/13-к
1-кп/248/423/2013
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 жовтня 2013 року Харцизький міський суд Донецької області у складі :
головуючого судді – Демидової В.К.,
при секретарі – Поливяної І.О.,
з участю прокурора – Володіної М.В.,
захисника – ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Харцизьку кримінальне провадження за обвинуваченням:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився в м. Макіївка Донецької області, громадянина України, українця, неодруженого, ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, не судимого, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3
- в скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 186 ч.2 КК України,-
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, який народився в м. Макіївка Донецької області, громадянина України, українця, неодруженого, ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, не судимого, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3
- в скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 186 ч.2 КК України,-
ВСТАНОВИВ :
Обвинувачені ОСОБА_2 та ОСОБА_3 скоїли умисне корисливе правопорушення при наступних обставинах:
Так, 18 серпня 2013 року, приблизно о 04.00 год., обвинувачений ОСОБА_2 разом із своїм братом обвинуваченим ОСОБА_3, знаходячись на пероні залізничного вокалу станції Іловайськ Донецької залізниці, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, помітили раніше не знайомого ОСОБА_4, який у цей час знаходився на пероні біля дизель-потягу сполученням Іловайськ-Мушкетове-Красноармійськ та очікував його відправлення. В цей час у ОСОБА_2 та ОСОБА_3 раптово виник злочинний умисел спрямований на вчинення відкритого заволодіння майна ОСОБА_4 ОСОБА_2 га ОСОБА_3, реалізуючи свій умисел, спрямований на відкрите заволодіння чужого майна, діючи за попередньою змовою групою осіб, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, з ціллю подолання волі та здатності потерпілого до надання можливого опору, застосувавши насильство, яке не є небезпечним для життя і здоров'я
потерпілого, а саме ОСОБА_2 наніс один удар в область обличчя потерпілого та ОСОБА_3 штовхнув двома руками ОСОБА_4, у результаті чого ОСОБА_4 втратив рівновагу і впав на асфальтоване покриття перону, після чого ОСОБА_2 та ОСОБА_3 разом нанесли декілька ударів ногами в область обличчя потерпілого, коли останній лежав на асфальті, в результаті чого ОСОБА_4 згідно висновку експерта № 227 від 22.08.2013 року заподіяні чисельні садна, синці повік обох очей, забій грудної клітки зліва, які утворилися від дії тупих предметів, які відносяться до легких тілесних ушкоджень. В цей момент ОСОБА_2 та ОСОБА_3 діючи умисно, із корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб відкрито заволоділи майном ОСОБА_4, а саме барсеткою, яка знаходилась на плечі потерпілого та не представляє для нього матеріальної цінності, в якою знаходились гроші у сумі 2500 Російських рублів, що в еквіваленті згідно наданого курсу іноземних валют станом на 18.08.2013 року складає 620 грн., паспорт громадянина ОСОБА_5, пенсійне посвідчення на його ім’я та пенсійне посвідчення його дружини. Після чого ОСОБА_2 та ОСОБА_3 заволодівши викраденим майном і отримавши його в своє повне розпорядження з місця кримінального правопорушення втекли, завдавши потерпілому ОСОБА_4 матеріальний збиток на суму 620 грн.
Обвинувачений ОСОБА_2 визнав себе винним повністю та показав, що 18 серпня 2013 року, приблизно о 04.00 год. він та його брат ОСОБА_3 будучі у стані алкогольного оп’яніння, знаходились на пероні залізничного вокалу станції Іловайськ, де помітили раніше не знайомого ОСОБА_4, який стояв на пероні. В цей час вони вирішили викрасти й нього майно. Він наніс один удар в область обличчя потерпілого а брат штовхнув потерпілого двома руками, в результаті чого потерпілий впав на асфальт. Потім вони разом нанесли декілька ударів ногами в область обличчя потерпілого. Після цього вони забрали у потерпілого барсетку, в який знаходились гроші та документи та втекли.
Обвинувачений ОСОБА_3 винним себе визнав повністю та дав свідчення аналогічні свідченням обвинуваченого ОСОБА_2
У відповідності до ст. 349 ч.3 КПК України в судовому засіданні не досліджувались докази щодо фактичних обставин кримінального провадження, оскільки вони ніким не оспорюються.
Судом встановлено, що обвинувачені ОСОБА_2 та ОСОБА_3 скоїли відкрите викрадення чужого майна (грабіж), поєднане з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров’я, скоєне за попередньою змовою групою осіб, тобто кримінальне правопорушення, передбачене ст. 186 ч. 2 КК України.
При обранні міри покарання обвинуваченим суд враховує ступінь тяжкості скоєного правопорушення, особи обвинувачених: те, що обвинувачені негативно характеризуються, раніше не судимі.
В якості обставини, яка пом’якшує покарання обвинувачених, суд визнає щире каяття обвинувачених.
Обставиною, яка обтяжує покарання обвинувачених, судом визнає скоєння кримінального правопорушення в стані алкогольного сп’яніння.
З урахуванням вищевикладеного, суд вважає за необхідне призначити обвинуваченим покарання у вигляді позбавлення волі з застосуванням ст. 75 КК України.
Керуючись ст.ст. 368, 370 КПК України,суд,
ЗАСУДИВ :
ОСОБА_2 визнати винним за ст. 186 ч.2 КК України та призначити йому покарання у вигляді 4 (чотирьох) років позбавлення волі.
На підставі ст..75, 76 КК України ОСОБА_2 звільнити від відбування призначеного йому покарання з випробуванням, якщо він протягом 2 (двох) років іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки: не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу кримінально - виконавчої інспекції; повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи, періодично з’являтися для реєстрації в органи кримінально - виконавчої інспекції.
Запобіжний захід обвинуваченому ОСОБА_2 залишити попереднім особисте зобов’язання до набрання вироку законної сили.
ОСОБА_3 визнати винним за ст. 186 ч.2 КК України та призначити йому покарання у вигляді 4 (чотирьох) років позбавлення волі.
На підставі ст..75, 76 КК України ОСОБА_3 звільнити від відбування призначеного йому покарання з випробуванням, якщо він протягом 2 (двох) років іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки: не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу кримінально - виконавчої інспекції; повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи, періодично з’являтися для реєстрації в органи кримінально - виконавчої інспекції.
Запобіжний захід обвинуваченому ОСОБА_3 залишити попереднім особисте зобов’язання до набрання вироку законної сили.
Речові докази по справі: ремінь з тканини чорного кольору та деформований карабін з металу білого кольору, які знаходяться за зберіганні в камері зберігання речових доказів ЛВ на станції Іловайськ – знищити; паспорт на ім’я ОСОБА_4 обгортку для паспорта, міграційну картку на ім’я ОСОБА_6, кулькову ручку, металеву монету, довідку з місця мешкання – залишити за належністю потерпілому ОСОБА_6
Стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 витрати за проведення дактилоскопічної експертизи № 17/12/1/06-03 від 28.08.2013р. р/р 31110115700006, ГУ ДКСУ в Донецькій області, МФО 834016, код класифікації доходів 24060300 «інші надходження» по 244,50 грн. з кожного.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду Донецької області через Харцизький міський суд Донецької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченим, прокурору.
Суддя: