05.03.2013
Справа № 2/271/103/13
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ЗАОЧНЕ
05 березня 2013 року м. Макіївка
Червоногвардійський районний суд міста Макіївки Донецької областіу складі:
Головуючого судді Маркєлова Р.І.
При секретарі Когунь А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Макіївці цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулись до суду з позовом до відповідача вказуючи, що відповідач є колишнім чоловіком позивачки ОСОБА_2 і зареєстрований з березня 2005 року по теперішній час у квартирі за адресою: АДРЕСА_1. У 2008 році шлюб між ОСОБА_2 і відповідачем розірвано і з цього часу відповідач за місцем своєї реєстрації не проживає, житлово-комунальні послуги не оплачує, у квартиру вселитися не намагається.
На підставі викладеного, позивачі просили суд ухвалити рішення, яким визнати ОСОБА_4 таким, що втратив право користування житловим приміщенням, розташованим за адресою: АДРЕСА_1.
У судовому засіданні позивачі підтримали свій позов і просили суд його задовольнити у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про місце і час судового розгляду повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, заяви про розгляд справи у відсутності відповідача до суду не надійшло.
Допитані у судовому засіданні свідки ОСОБА_5 і ОСОБА_6 суду пояснили, що знайомі з позивачами тривалий час, є сусідами. ОСОБА_4 за місцем своєї реєстрації не проживає більше 4 років, приблизно з 2008 року, до квартири вселитися не намагався, місцезнаходження відповідача у теперішній час свідкам невідомо.
Суд, вислухавши пояснення позивачів, свідків, дослідивши та проаналізувавши надані по справі письмові докази вважає, що позов обґрунтований і підлягає повному задоволенню у заочному порядку з наступних підстав.
Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 10 ЦПК України, сторони мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Відповідно до ст. 11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи в межах заявлених вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. Згідно ч.ч. 3, 4 ст. 60 ЦПК України, доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Частинами 1, 3 ст. 58 ЦПК України та ч. 1 ст. 61 ЦПК України визначено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
З наданих суду письмових доказів вбачається, що власниками квартири АДРЕСА_2 в Червоногвардійському районі м. Макіївки є позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 У квартирі за вищевказаною адресою також зареєстрований відповідач ОСОБА_4
З акту № 172 від 18 вересня 2012 року, складеного працівниками ТОВ «УК-Альянс Град», вбачається, що відповідач ОСОБА_4 не проживає за місцем своєї реєстрації більше двох років по теперішній час.
Відповідно до ч. 4 ст. 9 ЖК України, ніхто не може бути виселений із займаного жилого приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням інакше як з підстав і в порядку, передбачених законом.
Відповідно до ст. 163 ЖК України, у разі тимчасової відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається займане жиле приміщення у випадках і в межах строків, установлених ч. 1, п.п. 1, 5 ч. 3 і ч. 4 ст. 71 цього Кодексу. Тимчасова відсутність наймача та членів його сім'ї не звільняє їх від виконання обов'язків за договором найму жилого приміщення.
Відповідно до ч. 1 ст. 71, ст. 72 ЖК України,при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Таким чином, на підставі безпосередньо досліджених у судовому засіданні письмових доказів судом встановлено, що відповідач ОСОБА_4 відсутній у квартирі і без поважних причин не проживає за місцем своєї реєстрації понад встановлений ч. 1 ст. 71 ЖК України шестимісячний термін і не користується житлом, а тому його слід визнати таким, що втратив право на спірне жиле приміщення в порядку ст. 72 ЖК України.
На підставі ст.ст. 9, 71, 72, 163 ЖК України, керуючись ст.ст. 6, 10, 14, 58, 60, 61, 88, 213-215 ЦПК України, –
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням – задовольнити.
Визнати ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, таким, що втратив право користування жилим приміщенням, розташованим за адресою: АДРЕСА_1.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заява про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Донецької області через даний районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
СУДДЯ