Судове рішення #43435682



Справа № 2а-37/13


ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


22 лютого 2013 року суддя Ленінського районного суду м. Луганська Антоненко М.В., розглянувши в адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська про зобов’язання провести перерахунок пенсії державному службовцю, -

ВСТАНОВИВ:


Позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є пенсіонером та отримує пенсію за віком як державний службовець. Звільнений на пенсію у зв'язку із досягненням граничного віку перебування на державній службі з посади заступника керуючого Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів. Право на пенсію позивач має відповідно до Закону України «Про державну службу», починаючи з 02 березня 2011 року. Після звернення до Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів позивачу надано довідку від 06.12.2012 року № 01-07/3637-02 про складові заробітної плати за період з 01.01.2006 року до 31.12.2010 року, який був обраний ОСОБА_1 для визначення розміру пенсії, за новою формою. Відповідно до довідки Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів загальна сума інших виплат з січня 2006 по грудень 2010 року (за 60 місяців) склала 38121,97 грн. На всі виплати нараховані страхові внески. Позивач звернувся до ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська стосовно включення в заробітну плату для обчислення пенсії сум інших виплат, що включені до довідки, але 10 грудня 2012 року за № 19154/02-1 отримав відмову. На підставі викладеного позивач просить суд відновити пропущений строк для звернення до суду за захистом моїх порушених прав, свобод та інтересів за період з 02.03.2011 року. Визнати відмову ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська щодо перерахунку ОСОБА_1 пенсії з врахуванням інших виплат, протиправною. Зобов'язати ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з дати її призначення - з 02 березня 2011 року з врахуванням інших виплат (загальна сума з січня 2006 по грудень 2010 року (за 60 місяців) склала 38121,97 грн.), на всі виплати нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав, наполягав на задоволенні вимог в повному обсязі.

Представник відповідача ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надав суду заперечення, просив застосувати строк позовної давності.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є пенсіонером та отримує пенсію за віком як державний службовець. Звільнений на пенсію у зв'язку із досягненням граничного віку перебування на державній службі з посади заступника керуючого Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів. Право на пенсію позивач має відповідно до Закону України «Про державну службу», починаючи з 02 березня 2011 року.

Загальні посади діяльності, статус державних службовців, які працюють в державних органах та їх апараті, а також особливості правовідносин щодо призначення та перерахунку пенсій державним службовцям встановлені Законом України «Про державну службу».

Статтею 37 Закону України «Про державну службу» в редакції станом на 25.06.2010 року передбачено, що пенсія державним службовцям призначається у розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове пенсійне страхування. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі розмір пенсії збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати. Частиною 2 статті 37-1 вказаного Закону визначено, що перерахунок пенсії здійснюється виходячи з сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії. Таким чином, призначення державному службовцю пенсії та її перерахунок здійснюється із сум їхньої заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про державну службу» заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Посадові оклади державних службовців встановлюються залежно від складності та рівня відповідальності виконуваних службових обов'язків. Доплата за ранг проводиться відповідно до рангу, присвоєного державному службовцю. Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога на оздоровлення та для вирішення матеріально-побутових питань. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Згідно ст. 2 Закону України «Про оплату праці» структура заробітної плати складається з основної, додаткової та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові та матеріальні доплати, які передбачені актами чинного законодавства, або які проводяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» не містить визначення заробітної плати, на підставі якої здійснюється розрахунок пенсій.

Із ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» вбачається, що із заробітної плати (доходу) повинні бути сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» від 31 травня 2001 року № 865 встановлено, що розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.

Форма довідки про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» визначається Постановою Пенсійного фонду України «Про затвердження форм довідок про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії» відповідно до Закону України «Про державну службу» від 30 жовтня 2008 року № 19-11.

Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлено шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, а у відповідності до ч.1 ст.100 КАС України передбачено, що пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін. Отже суд вважає необхідним застосувати строк позовної давності та відмовити в задоволенні позову за межами строку а саме з 02.03.2011 року по 11.06.2012 року. В іншій частині позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 99, 100, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. 2, 3 Закону України «Про оплату праці», ст. 37 Закону України «Про державну службу», -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1, задовольнити частково.

Визнати відмову ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська щодо перерахунку ОСОБА_1 пенсії з врахуванням інших виплат, протиправною.

Зобов'язати ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з дати її призначення - з 11 червня 2012 року з врахуванням інших виплат, на всі виплати нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Ленінський районний суд м. Луганська шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.



Головуючий: М.В. Антоненко                                                                       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація