Справа №2-0-66/2009 року.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 березня 2009 року смт. Володарськ-Волинський
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого-судді: Мельника М.Л.
при секретарі: Ігнатенко О.М.
за участю:
прокурора: Шамрай О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Володарсько-Волинського районного суду цивільну справу за заявою прокурора Володарсько-Волинського району
в інтересах територіальної громади с. Краївщина
про
визнання спадщини відумерлою після смерті ОСОБА_1, -
В С Т А Н О В И В :
Прокурор Володарсько-Волинського району в інтересах територіальної громади с. Краївщина звернувся до суду з заявою про визнання спадщини відумерлою вказуючи, що ІНФОРМАЦІЯ_1 р. помер ОСОБА_1. В день його смерті відкрилась спадщина яка складається з земельної ділянки і має 3,37 умовних кадастрових гектара ціна якої складає 9020 грн. Згідно довідки, виданої відділом держкомзему у Володарсько-Волинському районі спадкоємці ОСОБА_1 не оформили після його смерті спадщину за законом та за заповітом, та не зверталися до Державної нотаріальної контори про прийняття спадщини. Вказане свідчить про те, що на спадкове майно, яке залишилося після смерті спадкодавця ніхто з його спадкоємців не претендує з будь-яких причин.
Прокурор просить суд визначити спадщину, яка відкрилася після смерті гр. ОСОБА_1 відумерлою.
В судовому засіданні прокурор свою заяву підтримав та дав пояснення по суті заяви.
Представник Краївщинської сільської ради в судове засіданні не прибув, Краївщинська сілька рада направила до суду заяву про розгляд справу у відсутності їх представника, заявлені вимоги визнає.
Заслухавши прокурора, дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що заява про визначення спадщини відумерлою після смерті ОСОБА_1 підлягає задоволенню із слідуючих підстав.
Відповідно до ч.1, ч. 3 ст. 1277 ЦК України у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття спадщини, а також відмови від її прийняття суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
Із запису акту про смерть слідує, що ОСОБА_1 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року в ІНФОРМАЦІЯ_2 після чого відкрилась спадщина.
Із довідки Краївщинської сільської ради слідує, що ОСОБА_1 має сертифікат на земельну частку (пай) бувшого КСП “Діброва.”
У своєму листі від 18.02.2009 року завідувач Володарсько-Волинською нотаріальною конторою повідомляє, що станом на 18.02.2009 року спадкова справа Володарсько-Волинською державною нотаріальною конторою до майна ОСОБА_1 не заводилась.
Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 при житті мав сертифікат на земельну частку КСП “Діброва”, помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року і після його смерті спадщину ніхто не прийняв, що дає підстави суду визнати спадщину відумерлою.
Керуючись ст.ст. 10, 57, 208, 212- 215, 274-278 ЦПК України, ст.1277 ЦК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Визнати спадщину яка відкрилася ІНФОРМАЦІЯ_1 року після смерті гр. ОСОБА_1 відумерлою та передати її територіальній громаді Краївщинської сільської ради.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано до Володарсько-Волинського районного суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Житомирської області через Володарсько-Волинський районний суд.
Головуючий: М.Л. Мельник.