Справа № 2- 31/2009 року
У Х В А Л А
12 березня 2009 року смт. Вол.-Волинський
Володарськ-Волинський районний Житомирської області в складі:
головуючого-судді: Мельника М.Л.
секретаря: Ігнатенко О.М.
з участю: співвідповідача : ОСОБА_1
представника третіх осіб: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Володарсько-Волинського районного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_3
до
Володарсько-Волинської міжрайонної державної податкової інспекції та ОСОБА_1
про
визнання права власності на спадкове майно-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулася в суд з позовом до Володарсько-Волинської МДПІ вказуючи, що 03.06.1989 року помер її чоловік ОСОБА_4 і після його смерті відкрилась спадщина на житловий будинок по АДРЕСА_1 Позивач вказує, що вона являється спадкоємцем за законом, фактично прийняла спадщину, так як на день смерті та після смерті чоловіка проживала в даному будинку, в нотаріальній конторі не може оформити спадщину, так як після смерті чоловіка пройшло понад 6 місяців і заяви про прийняття спадщини не подавала.
Позивач просить суд встановити факт прийняття нею спадщини після смерті ОСОБА_4 та визнати за нею право власності на житловий будинок з надвірними будівлями по АДРЕСА_1
Під час розгляду справи позивач в судове засідання не прибула направила заяву про розгляд справи у її відсутності. Судом було визнано явку позивача обов”язковою для дачі особистих пояснень, однак позивач в судове засідання не прибула та направила до суду довідку про хворобу, яка перешкоджає явку її до суду.
В якості співвідповідача по справі залучено ОСОБА_1, яка в установлений законом термін прийняла спадщину та в судовому засіданні показала, що на час смерті спадкодавця ОСОБА_4 він був власником житлового будинку по АДРЕСА_1 право власності було зареєстровано в Житомирському бюро технічної інвентаризації і позивач знаючи, що не зможе оформити спадщину на весь житловий будинок при наявності іншого спадкоємця звернулась до суду з даним позовом, однак перешкод для оформлення спадщини в нотаріальній конторі не було.
Представник третіх осіб в судовому засіданні пояснив, що на час смерті на спадкодавця було належним чином оформлено право власності на житловий будинок по АДРЕСА_1 і перешкод для оформлення спадщини спадкоємцями в нотаріальній конторі не було та надав суду підтверджуючі документи.
Із реєстраційного напису Житомирського міжміського бюро технічної інвентаризації від 10.02.1984 року слідує, що на домоволодіння по АДРЕСА_1 в смт. Володарськ-Волинський зареєстровано право особистої власності за ОСОБА_4 на цілий житловий будинок і проведено запис в реєстраційну кадастрову книгу № 6, ст. 201 реєстр № 698.
Відповідно до п. 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 року № 7 свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання право на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформлені права на спадщину особа може звернутись до суду за правилами позовного провадження.
В судовому засіданні встановлено, що у спадкоємців були всі умови для одержанні в нотаріальній конторі свідоцтва про спадщину. Позивач не надала суду доказів про наявність перешкод в оформленні спадщини через нотаріальну контору та відмова нотаріуса в оформленні права на спадщину.
За таких обставин справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Керуючись ст. 205 п.1 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Провадження по справі за позовом ОСОБА_3 до Володарсько-Волинської міжрайонної державної податкової інспекції та ОСОБА_1 про визнання права власності на спадкове майно закрити.
Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду може бути подано до Володарсько-Волинського районного суду протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий: /підпис/
Копія вірна.
Суддя: Мельник М.Л.