Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #43514443

Справа 688/1675/15-ц

№ 2/688/519/15



Рішення

Іменем України



26 травня 2015 року м. Шепетівка

Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області

у складі: головуючої - судді Огородніка І.В.,

за участю: секретаря судового засідання Гошовської О.О.,

позивача ОСОБА_1,

відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань у м. Шепетівка цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини

встановив:

ОСОБА_1, звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2, про стягнення аліментів, посилаючись на те, що з 23.09.2006 року вона уклала шлюб із відповідачем, який був зареєстрований у Судилківській сільській раді Шепетівського району Хмельницької області, актовий запис №11 від 23.09.2006 року.

Від шлюбу мають неповнолітню доньку - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, що на даний час проживає разом із позивачкою та знаходиться на її утриманні.

Дитина є хворобливою, перебуває на клінічному обліку, а тому потребує постійних витрат на лікування.

Подружні відносини між сторонами фактично припиненні з липня 2012 року., проживають окремо, спільного господарства не ведуть

Позивач в судове засідання з'явилася позов підтримала в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання з'явився, визнав позов частково, стверджує, що постійного місця роботи немає, а також має мінливий не регулярний дохід.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов належить задовольнити частково, з огляду на таке.

Згідно із ст. 141 СК України мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав та не звільняє від обов'язків щодо дитини.

За змістом ст. 150 СК України батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток і утримувати дитину до досягнення нею повноліття на рівні, який дозволяє забезпечити її повноцінне життя.

Відповідно до ч. 1 ст. 18 Конвенції про права дитини, ратифікованої постановою Верховної Ради України від 27.02.1997 року, батьки несуть однакову відповідальність за виховання і розвиток дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування.

Згідно зі ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно з ч. 1 ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

Відповідно до положень ст.ст. 183,184 СК України розмір аліментів визначається у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини, а якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, - у твердій грошовій сумі.

Судом встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 23.09.2006 року року. З липня 2012 року проживають окремо. Від шлюбу мають неповнолітню доньку - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 яка проживає із матір'ю і перебуває на її утриманні.

Позивач працює має постійне місце роботи.

Відповідач має нерегулярні, мінливі заробітки, не надає допомоги на утримання дитини, що є підставою для визначення аліментів на утримання дитини саме в твердій грошовій сумі.

Інших неповнолітніх дітей на своєму утриманні відповідач не має, не хворіє.

Вказані обставини підтверджуються матеріалами справи.

Враховуючи встановлені обставини справи, зокрема стан здоров'я та матеріальне становище дитини, і те, що на утриманні відповідача немає інших дітей та непрацездатних осіб, суд дійшов висновку, що з відповідача на користь позивача слід стягнути аліменти на утримання сина у розмірі 500 гривень щомісячно до досягнення дитиною повноліття. Саме такий розмір аліментів дозволить відповідачу утримувати свою неповнолітню доньку та найбільш повно відповідає вимогам законодавства з врахуванням можливостей обох батьків щодо утримання дитини (близько третини від законодавчо встановленого прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку), що буде відповідати вимогам ч. 2 ст. 182 СК.

Позивач не довела ту обставину, що відповідач може сплачувати аліменти на утримання дочки у заявленому нею розмірі, а тому в цій позовній вимозі, суд знаходить - відмовити.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача належить стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 243,60 грн.

На підставі ст. 367 ЦПК України рішення в частині стягнення аліментів підлягає обов'язковому негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.

Керуючись ст.ст. 88, 212-215, 367 ЦПК України, ст.ст. 141, 150, 180, 182, 184 Сімейного кодексу України, суд

вирішив:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини задовольнити частково.

Стягувати з ОСОБА_2 проживаючого АДРЕСА_1 ід.номер НОМЕР_1 на користь ОСОБА_1 проживаючої АДРЕСА_2 ід.номер НОМЕР_2, аліменти на утримання дочки ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 500 (п'ятсот) гривень щомісячно, починаючи з дня подачі заяви - 07.05.2015 р., до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 у дохід держави судовий збір у розмірі 243 грн. 60 коп.

Допустити негайне виконання рішення в межах стягнення аліментів за 1 місяць.

На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Хмельницької області через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня його проголошення, а особою без участі якої проголошено рішення - протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Огороднік І.В.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація