Справа № 2-1547/09р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 березня 2009 року
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:
головуючої - судді Галіян Л.Є.
при секретарі Хлібороб Н.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до відповідача ОСОБА_2 про стягнення в її користь аліментів на утримання неповнолітньої дитини - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/2 частини доходу відповідача щомісячно до досягнення дитиною повноліття, оскільки відповідач в добровільному порядку матеріальної допомоги на утримання дитини не надає.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 заявлений позов підтримала повністю, посилаючись на мотиви викладені в заяві.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився по невідомій суду причині, хоча про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. На підставі ст. 224 ЦПК України суд вважає за можливе розглядати справу у відсутності відповідача та ухвалення заочного рішення на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши та оцінивши докази по справі, суд встановив наступні обставини:
Сторони по справі з 23.10.2003 року перебувають у зареєстрованому шлюбі, що стверджується свідоцтвом про шлюб серії І-ИД № 082847, виданим
23.10.2003 року відділом реєстрації актів громадянського стану Тернопільського
міського управління юстиції.
Від даного шлюбу в них народилася дитина - син ОСОБА_2,
ІНФОРМАЦІЯ_1, про що свідчить свідоцтво про народження серії I-
ИД №164358, видане 02.12.2004 року відділом реєстрації актів цивільного стану
Тернопільського міського управління юстиції, актовий запис № 2467.
Неповнолітній син сторін проживає разом з матір'ю ОСОБА_1 , що стверджується довідкою ПП «Дружба сервіс житло 1» № 48 від 22.01.2009 року.
Судом з'ясовано, що відповідач ОСОБА_2 з лютого 2008 року проживає окремо від сім»ї, добровільно не бере участі в утриманні неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, інших утриманців у нього немає.
Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Отже, відповідач зобов'язаний утримувати свою неповнолітню дитину -сина ОСОБА_3.
2
Згідно ст. 181 Сімейного кодексу України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
За вказаних обставин, враховуючи матеріальне становище позивача, яка не працює, суд вважає, що позовні вимоги позивачки підлягають до задоволення, стягнення аліментів слід визначити в розмірі 1/2 частини всіх видів заробітку (доходу) відповідача.
Керуючись ст. ст. 60, 213, 215, п.1 ст. 367 ЦПК України, ст. ст. 180, 182, 183, 191 Сімейного кодексу України, суд, -
В И Р І ШИ В:
Позов задовольнити.
Стягувати із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, в користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дитини - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/2 частини всіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісячно, починаючи з 22 січня 2009 року, до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з відповідача ОСОБА_2 51 грн. судового збору в дохід держави та 7, 50 грн. витрат на інформаційно - технічне забезпечення по розгляду справи.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідачів.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано до Тернопільського міськрайонного суду протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.