Справа № 2-41 2007 рік.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 січня 2007 року Буринський районний суд Сумської області
в складі: головуючого судді - Стеценко В.С.
при секретарі - Бабкіній А.А.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду м. Буринь справу за позовом ОСОБА_1 до Дяківської сільської Ради про визначення додаткового строку для
прийняття спадщини -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Дяківської сільської Ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини мотивуючи тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Суми померла її мати ОСОБА_2, постійне місце проживання якої було АДРЕСА_1. Після її смерті відкрилась спадщина, але вона не може оформити свої спадкові права через пропуск строку встановленого для її прийняття.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала і просила визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини так як встановлений законом строк вона пропустила з поважної причини.
Відповідач позов визнав і не заперечує проти визначення позивачці додаткового строку для прийняття спадщини.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Як встановлено в судовому засіданні мати позивачки ОСОБА_2. постійно проживала в АДРЕСА_1, а померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Суми. Після її смерті відкрилась спадщина, що складається з грошових вкладів, які зберігаються в Дяківській філії Буринського відділення ВАТ „Ощадний банк України" № 3050/05 на особових рахунках №№ НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3. Позивачка є єдиною спадкоємницею першої черги спорідненості, але звернувшись до нотаріальної контори по питанню оформлення спадкових прав їй відмовили та пояснили, що вона пропустила строк для прийняття спадщини, що підтверджується поясненням заявниці, копією свідоцтва про смерть, копією свідоцтва про народження, копією свідоцтва про шлюб, витягом із паспорта, довідкою сільської ради, ощадними книжками.
Відповідно до ст. 1269 ЦПК України спадкоємець, який на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, мав подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_1. фактично проживала разом з матір'ю на момент її смерті, поховала її та розпорядилася спадковим майном. В нотаріальну контору своєчасно не звернулася поскільки в сільраді їй пояснили, що всі питання оформлення спадкових прав вирішуються після шести місяців з дня відкриття спадщини, а фактичне володіння ощадними книжками свідчить, що вона прийняла спадщину. Пізніше в нотаріальній конторі їй повідомили, що вона пропустила строк для прийняття спадщини передбачений ст.ст. 1268, 1269 ЦК України, що підтверджується поясненням сторін.
При таких обставинах суд вважає, що позивачка пропустила строк для прийняття спадщини з поважних причин і їй необхідно визначити додатковий строк тим самим задовільнивши позов.
Керуючись ст.ст. 130 ч. 4, 174, 209, 213- 215 ЦПК України, ст.ст. 1269, 1270 , 1272 ч З ЦК України -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визначити ІНФОРМАЦІЯ_1 додатковий строк для прийняття спадщини, що відкрилася після смерті ОСОБА_2 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 для подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори до 1 березня 2007 року.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Сумського апеляційного суду через Буринський районний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Головуючий: