Судове рішення #437420
Гагарінський районний суд міста Севастополя

 

Гагарінський районний суд міста Севастополя___________

1 інстанція

код суду 2702

справа 2а-161/07

категорія 36

ПОСТАНОВА

ІМ'ЯМ   УКРАЇНИ (заочна) 24 січня 2007 року

Гагарінський районний суд м. Севастополя в складі: головуючого-судді Нестерук В.В. при секретарі - Массалабової Л.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі цивільну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ВК АРК про визнання дій ВК АРК по призначенню пенсії протиправними та про перерахунок нарахованої пенсії та стягнення недоплаченої пенсії та інших виплат, суд,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом в якому він пояснив, що раніше проходив військову службу в Україні і 18 жовтня 2002 року він був звільнений в запас за станом здоров'я. На сьогодні він перебуває на обліку в Гагарінському РВК м. Севастополя. Військовим комісаріатом 26.09.2002 року була призначена пенсія. Позивач вважає, що при розрахунку пенсії відповідачем не були враховані різні нормативні акти і тому він вважає що пенсія йому нараховується і виплачується неправильно. Тому позивач просить суд визнати відмову військового комісаріату АР Крим в перерахунку його пенсії починаючи з 26 вересня 2002 року необгрунтованою. Позивач просить суд зобов'язати відповідача здійснити перерахунок його пенсії з урахуванням діючого законодавства та відповідно Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантіях їх соціального захисту", а також дії посадових осіб відповідача позивач попрохав суд признати неправомірними, встановивши йому пенсію яку начисляти виходячи з фактичного розміру мінімальної пенсії за віком. Позивач прохає суд стягнути с відповідача недоплачену йому грошову допомогу за 2004 рік у розмірі 983 гривні 90 копійок.

У судове засідання позивач не з'явився, представив заяву в якої він повністю підтримав свої вимоги, які описані вище, та попрохав задовольнити їх в повному обсягу.

Представник відповідача двічі в суд не з'явився без поважної причини, тому суд вважає за можливе розглянути дану справу у відсутність відповідача, на основі наявних в справі матеріалів.

Згідно зі ст. 169 ч.3,4 ЦПК України, "якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано неповноважною, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).

Суд вважає за можливим розглянути справу по суті та постановити заочне рішення згідно до ст. 224 ЦПК України.

Суд, вислухавши позивача, вивчивши матеріали даної справи вважає за необхідне відмовити позивачу в задоволенні його позову в повному обсязі з наступних підстав. Згідно вимог Постанови КМУ від 17.07.1992 року № 393 „Про порядок обчислювання вислуги років, призначення і виплати пенсій і допомоги особам офіцерського складу", а також „Положення про порядок призначення і виплати в Міністерстві оборони України державних пенсій і допомоги військовослужбовцям і членам їх сімей", затвердженого наказом Міністра оборони України № 205 від 08.08.1994 року, пенсії начисляються з окладу по останній штатній посаді, займаній перед звільненням, окладу за військове звання, процентної надбавки за вислугу років і додаткових видів грошового забезпечення, які виплачуються щомісячно до дня звільнення військовослужбовця. Премія в переліку видів грошового постачання, з яких обчислюється пенсія не вказана. Перелік додаткових видів грошового забезпечення встановлений Постановою КМУ від 6.04.1998 року № 452. Премія у вказаний перелік не включена, а в Постанові КМУ від 22 травня 2000 року № 829 премія як додатковий вид грошового забезпечення не передбачена. Таким чином премія не є додатковим видом грошового забезпечення, не була визнана виплатою постійного характеру і тому не могла зараховуватися при розрахунку і нарахуванні пенсії. До моменту вступу через Закон України від 15 червня 2004 року № 1769 діючими на той час Законами України, постановленими КМУ і наказами МО України не встановлено, що розмір пенсій військовослужбовців обчислюється з урахуванням премії 33,3%. Відповідно до вимог ч. З ст. 43 Закону України від 9 квітня 1992 року № 2262-XII „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ і деяких інших осіб" пенсії особам, які мають право на пенсію по цьому Закону, обчислюються з розрахунком відповідного окладу за посадою, військового або спеціального звання, процентної надбавки за вислугу років, надбавки за вчене звання і вчений ступінь, кваліфікацію і умови служби в порядку і розмірах, які визначаються Кабінетом Міністрів України. У Законі яких-небудь обмежень розміру пенсії не встановлено, а рішення цього питання віднесене на розгляд Кабінету Міністрів України.

Законодавством з питань пенсійного забезпечення, яке діяло до 1 січня 2005 року не були передбачені можливості перерахунку раніше призначених пенсій у зв'язку з введенням після звільнення військовослужбовців і осіб, які мають право на пенсію відповідно до Закону № 2262-XII, нового щомісячного додаткового виду грошового забезпечення, якого вони не одержували під час служби, а також премій. Закон № 1769-1У який вступив в дію 1 січня 2005 року не має зворотної сили, тому вимоги щодо перерахунку пенсій з урахуванням упроваджених після звільнення із служби нового щомісячного додаткового виду грошового забезпечення і премій за минулий час тобто до 1 січня 2005 року задоволенню не підлягають.

Пунктом 2 розд. 11 „Прикінцевого положення" Закону № 2255-1У передбачений обов'язковий перерахунок пенсій, призначених раніше відповідно із Законом № 2262-XII з урахуванням змін розмірів і введення нових видів грошового забезпечення, які відбулись або були введені після призначення пенсій, з яких останні обчислюються відповідним категоріям військовослужбовців і особам, що мають право на пенсію відповідно із Законом 2262-ХП. Цей закон також не має зворотної сили.

Згідно п.7 Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 „Про порядок обчислення вислуги років, призначення і виплати пенсії і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям термінової служби і військовим за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ і членам їх сімей" пенсії обчислюються з наступних видів грошового забезпечення: оклад по останній штатній посаді, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років, додаткові види грошового забезпечення, які виплачуються щомісячно. Причому розмір додаткових видів грошового забезпечення визначається за 24 останніх календарних місяця служби або за які-небудь 60 календарних місяців служби підряд. Таким чином щомісячна надбавка за безперервну військову службу і 100 % надбавка, введені Указами Президента України і які є предметом спору відносяться до додаткових видів грошового забезпечення і враховуються в розрахунок пенсії особам, які одержували їх під час проходження військової служби і звільнені після їх включення в грошове утримання військовослужбовців. Позивач такі надбавки ніколи не одержував. Згідно зі ст. 63 Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців" і п. 8 Постанови КМУ від 17 липня 1992 року № 393 перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцем і прирівняних до них особам проводиться у зв'язку зі зміною розмірів грошового забезпечення, з якого обчислюються пенсії, що відбулося після звільнення їх зі служби. Крім того, Законом України від  15 червня 2004 року   1769 встановлені пенсійні правовідносини з особами, які не одержували спірні надбавки в період проходження служби. З 01.01.2005 року позивачу перерахована його пенсія і включені в розмір його пенсійного забезпечення спірні надбавки і премія в розмірах, встановлених Законом України від 15 червня 2004 року № 1769. Відповідно до п. 8 Пленуму Верховного Суду України від 15 квітня 2005 року № 4 не передбачена можливість перерахунку пенсій у зв'язку з введенням нового щомісячного виду грошового забезпечення, який позивач не одержував при проходженні військової служби. Тому позивачу в задоволенні його позову слід відмовити в повному обсязі. Враховуючи те, що позивач звільнений від сплати держмита при розгляді даної справи суд вважає за необхідне віднести судові витрати по даній справі на рахунок держави.

Крім цього у зв'язку зо вступом в силу Закону України „Про державний бюджет України на 2007 рік" з 1.01.2007 року ВК АРК втратив право на призначення та перерахунок пенсії колишнім військовослужбовцям та членам їх сімей. З 1.01.2007 року цей обов'язок відповідно до ст.99 вищевказаного Закону віднесена к компетенції Пенсійного фонду України в АРК и в М.Севастополі. ВК АРК в цей час не є відповідним відповідачем і тому в задоволенні позову позивачу слід відмовити в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 1, 2, 10-12, 23, 49, 51, 70, 71, 159, 160 КАС УКРАЇНИ, ст.ст. 43, 49, 51, 63, 66 Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців...", Указом Президента України від 23.02.2002 року, постановою KM УКРАЇНИ № 829 від 22.05.2000 року, Законом України „Про державний бюджет України", суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до ВК АРК про визнання дії ВК АРК по призначенню пенсії протиправними та про перерахунок нарахованої пенсії та стягнення недоплаченої пенсії та інших виплат, а також грошової підтримки за 2004 рік в розмірі 983 гривни - відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку в Апеляційний суд м. Севастополя через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і подачею після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії в апеляційну інстанцію або у порядку ст. 186 ч.5 КАС УКРАЇНИ.

Головуючий:                                                 

Суддя Гагарінського районного суду    

м. Севастополя                      В.В.Нестерук

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація