Судове рішення #4379174

                                        Справа №2-о-26 (2009)

    Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

    ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Волноваха                                                 23 березня 2009року

Волноваський районний суд, Донецької області

у складі: головуючого – судді Гальченко И.В.

        при секретарі – Сєрих І.С.

        з участю заявника

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу по заяві ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, -

            ВСТАНОВИВ:

Заявник звернувся в суд із зазначеною заявою, якою просить встановити факт родинних відносин її з померлою матірью, мотивуючи свої вимоги тим, що згідно з її свідоцтва про народження її прізвище Айтул, батьки також вказані як Айтул, потім вона вийшла заміж за ОСОБА_1, 15.01.2000р. померла її мати ОСОБА_2, але не зберіглося свідоцтво про шлюб її батьків, в усіх документах мати була вказана як ОСОБА_2, свідоцтво про її народження також не зберіглося, після смерті матері вона не може отримати спадок.

У судовому засіданні заявник на своїх вимогах наполягає.

Зацікавлена особа – Донська селищна рада проти позову не заперечує, просили розглянути справу в їхній відсутності, у зв'язку з чим справа у відповідності зі ст.272 ЦПК України слухалося в їхній відсутності.

Вислухавши пояснення заявника, свідків, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що  вимоги підлягають задоволенню по наступних підставах.

У судовому засіданні свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 показали суду, що заявник дійсно є дочкою померлої 15.01.2000р. ОСОБА_2, вони з 1960-тих років жили разом, батько заявниці помер під час війни, заявниця доглядала і ховала мати.

Відповідно до свідоцтва про народження заявниці мати вказана ОСОБА_5 (а.с.8), тобто інші дані співпадають. Свідоцтва про народження мати заявниці та свідоцтва про реєстрацію її шлюбу із Айтул не збереглося (а.с.9,23).

Тому у суду немає підстав сумніватися в показаннях заявника і свідків про те, що заявниця є рідною дочкою померлої ОСОБА_2, цей факт підтвердили двоє свідків, і слід визнати факт що вона є її дочкою, оскільки зазначений факт має юридичні наслідки -  він надає право отримати спадок.

 

Керуючись ст.ст.15, 208-209, 212-215, 256-258 ЦПК України, суд –

     ВИРІШИВ:

Встановити факт того, що ОСОБА_1 – 10.03.1941р.н. є рідною дочкою ОСОБА_2, яка померла 15.01.2000року.

Рішення може бути оскаржене в Донецький апеляційний суд через Волновахский районний суд протягом 20-ти днів після подачи заяви про його оскарження, яка може бути подана до суду протягом 10-ти днів з наступному після його проголошення дня.

        Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація