Судове рішення #4381289

Справа №2-971/08

РІШЕННЯ

іменем України

18 червня 2008 року Ленінський районний суд м. Полтави в складі

головуючого судді Крючко Н.І.,

при секретарі Новіковій М. О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 в своїх інтересах та в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3 територіальної громади, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Третя державна нотаріальна контора м. Полтави про визначення часток у праві власності на квартиру, визнання права власності на 1/4 частину квартири в порядку спадкування за заповітом, визнання права власності на 1/4 частку квартири в порядку спадкування за законом, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

У травні 2008 року позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом в своїх інтересах та інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 до ОСОБА_3 територіальної громади, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Третя державна нотаріальна контора м. Полтави про визначення часток у праві власності на квартиру, визнання права власності на 1/4 частину квартири в порядку спадкування за заповітом, визнання права власності на 1/4 частку квартири в порядку спадкування за законом.

У судовому засіданні позивачка змінила позовні вимоги та просила постановити рішення, яким визначити частки у квартирі АДРЕСА_1 рівними, а саме: 1/4 частку - у власності ОСОБА_4, 1/4частку - у власності ОСОБА_5, 1/4 частку - у власності ОСОБА_2, а також визнати право власності на 1/4 частину квартири АДРЕСА_1 за ОСОБА_2 в порядку спадкування після померлого 31 травня 2001 року батька ОСОБА_5.

Представник відповідача ОСОБА_3 міської територіальної громади, в судове засідання не з"явився, але до суду надійшла заява, в якій просять справу розглянути у відсутність представника, проти позовних вимог не заперечують.

Представник Третьої державної нотаріальної контори м. Полтави в судове засідання не з"явився, але до суду надійшла заява, в якій просять справу слухати без участі їхнього представника.

Суд, вислухавши позивачку, представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає до задоволення за наступних обставин.

Судом встановлено, що у 1991 році ОСОБА_4 отримала 2-кімнатну квартиру АДРЕСА_1. У 1994 році зазначена квартира була приватизована.

 

2

Відповідно до свідоцтва про право власності на житло, виданого відділом приватизації житла ПТРЗ від 06.05.1994 року квартира АДРЕСА_1 належить на праві приватної спільної сумісної власності ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_5 та ОСОБА_2, але частки кожного співвласника не визначені.

Згідно свідоцтва про смерть, виданого ОСОБА_3 міським відділом РАЦС ОСОБА_4 померла 11 липня 1995 року. Після її смерті відкрилася спадщина на 1/4 частину квартири АДРЕСА_1, яку остання заповіла ОСОБА_6, якій у Третій державній нотаріальній конторі м. Полтави 06.03.1996 року було видано свідоцтво про право на спадщину за заповітом на вищевказану частину квартири.

Відповідно до свідоцтва про розірвання шлюбу, позивачка ОСОБА_1 перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_5, який розірвали 25 лютого 1999 року у відділі РАЦС Ленінського райвиконкому м. Полтави. Від подружнього життя позивачка має сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Як вбачається зі свідоцтва про смерть, виданого Ізмайловським відділом ЗАГС м. Москва Російської Федерації ОСОБА_5 помер 31 травня 2001 року. Після його смерті відкрилася спадщина на 1/4 частину квартири АДРЕСА_1.

Як пояснила в судовому засіданні позивачка, після смерті її колишнього чоловіка ОСОБА_5 єдиним спадкоємцем за законом являється їх спільний син ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, так як померлий ОСОБА_5 заповіту не залишив, а ОСОБА_2 фактично прийняв спадщину, оскільки постійно проживав із спадкодавцем, що підтверджується довідкою ГЖЕДу. На даний час вона бажає оформити спадщину на сина після смерті чоловіка, але з-за невизначеності часток у правовстановлюючому документі у нотаріальній конторі їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом.

Як вбачається з довідки, виданої ДП "Житло-сервіс" від 20.03.2006 року дійсно ОСОБА_2 проживав за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 з 03.10.1991 року по 26.08.2003 року, тобто фактично прийняв спадщину після померлого 31.05.2001 року батька ОСОБА_5.

Відповідно до свідоцтва про укладення шлюбу, виданого Хорошевським відділом ЗАГС м. Москва Російської Федерації ОСОБА_6 27 грудня 2002 року зареєструвала шлюб з ОСОБА_7 та після реєстрації шлюбу змінила прізвище на ОСОБА_7.

Відповідно до ст. 368 ЦК України спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю.

На підставі ст. 370 ЦК України співвласники мають право на виділ у натурі частки із майна , що є у спільній сумісній власності . У разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності , вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними,

 

3

якщо інше не встановлено домовленістю між ними , законом або рішенням суду.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Виходячи з викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 62 , 213-215 ЦПК України, ст. ст. 368-370, 1261, 1299 ЦК України, суд -

 

ВИРІШИВ:

 

Позов ОСОБА_1 в своїх інтересах та в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3 територіальної громади, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Третя державна нотаріальна контора м. Полтави про визначення часток у праві власності на квартиру, визнання права власності на 1/4 частку квартири в порядку спадкування за законом - задовольнити.

Визначити частки у квартирі АДРЕСА_1 рівними, а саме: 1/4 частку - у власності ОСОБА_4, 1/4 частку - у власності ОСОБА_1, 1/4 частку - у власності ОСОБА_5, 1/4 частку - у власності ОСОБА_2.

Визнати право власності на 1/4 частину квартири АДРЕСА_1 за ОСОБА_2 в порядку спадкування після померлого 31 травня 2001 року батька ОСОБА_5.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано до апеляційного суду Полтавської області через Ленінський районний суд м. Полтави протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або шляхом подачі у строк встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

  • Номер: 6/638/198/16
  • Опис: про видачу дублікату виконавчого листа та поновлення строку для пред’явлення виконавчого документа до виконання
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-971/08
  • Суд: Дзержинський районний суд м. Харкова
  • Суддя: Крючко Н.І.
  • Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.06.2016
  • Дата етапу: 29.06.2016
  • Номер: 6/305/10/18
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-971/08
  • Суд: Рахівський районний суд Закарпатської області
  • Суддя: Крючко Н.І.
  • Результати справи: заяву (подання, клопотання, скаргу) повернуто
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 16.03.2018
  • Дата етапу: 24.04.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація