Судове рішення #4383047

                                                     Справа №2-4743\09

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 березня   2009 року Московський районний  суд  м. Харкова у складі:

головуючого – судді   Сиротников Р.Є.,

при секретарі              Хмельковій О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом  ОСОБА_1, ОСОБА_2,  ОСОБА_3, ОСОБА_4  до Державного підприємства «Харківський електромеханічний завод», третя особа - Комунальне підприємство «Харківське  міське бюро технічної інвентаризації»   про визнання права власності  на квартиру,

ВСТАНОВИВ:

Позивачі звернулися до суду з позовом до відповідача, у якому просили визнати за ними право спільної  сумісної  власності на квартиру №24 загальною площею 59,14 кв.м., житловою площею 35,69 кв.м. в будинку 15\46  по вул. Гв. Широнінців в м. Харкові та зобов’язати КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» зареєструвати за ними право спільної сумісної власності на вищезазначену квартиру.

      В обґрунтування позовних вимог судовому засіданні позивачі позов підтримали та зазначили, що вони проживають в ІНФОРМАЦІЯ_1. Квартира складається з 3-х кімнат, загальною площею 59,14 кв.м., та житловою площею 35,69 кв.м.  Дана квартира отримана ними у 2000 році, про що свідчить ордер на жиле приміщення № 114703, від 18.12.2000р., виданий виконкомом Московського району м. Харкова. ОСОБА_2  приймала участь в будівництві будинку в якому вони проживають, що підтверджується копією договору № 72 від 04.10.1991 року.   За ті роки що вони проживають в зазначеній квартирі, ними зроблено за власні кошти капітальний ремонт, регулярно робляться внески на ремонт та добудову домових приміщень, та облаштування при домової території. Проводять регулярну оплату за комунальні послуги, які  отримують згідно договорів укладених з підприємствами постачальниками комунальних послуг, та послуги електрозв’язку.

В статті 47 Конституції України закріплене  право на житло,  держава створює умови, за яких кожен громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Однак, на сьогоднішній день  вони не мають належної можливості здійснювати (реалізовувати) своє право на житло, яке закріплено в Конституції, та зазначені в ст.29 ЦКУ, у зв’язку з тим, що друга та третя секції будинку,  в якому вони проживають, до сіх пір не здані в експлуатацію. Цьому заважає скрутне фінансове становище ДП «ХЕМЗ», на балансі якого знаходиться будинок, хоча будинок фактично придатний для проживання, та давно заселений мешканцями. На цей час вони   не мають можливості, а ні приватизувати надане їм житло, як це передбачено  в ст. 5 ЗУ № 2482-ХІІ від 19.06.1992р. «Про приватизацію державного житлового фонду», а ні іншим способом передбаченим в главі 24 Цивільного кодексу України набути на нього права власності, та вільно здійснювати свої права щодо володіння, користуванням, та розпорядженням своїм майном.  У зв’язку  з  чим просили  позов  задовольнити  шляхом  визнання  за ними  права спільної сумісної  власності на  квартиру  АДРЕСА_1.  

              Представник відповідача, що  діє  на  підставі довіреності,   в судовому  засіданні проти  задоволення позову  не  заперечувала.  

 Представник третьої  особи  в  судове засідання  не з'явився, про час  та місце розгляду  справи сповіщений належним  чином, про причини неявки не повідомив.  

                        Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

 Судом встановлено, що позивачі вселилися у квартиру  АДРЕСА_2 на підставі ордеру на  житлове  приміщення № 114703 від 18.12.2000 року, виданого  виконкомом Московського району м. Харкова.

Відповідно  до договору №72 про  трудову  участь у  будівництві житлового  будинку по  вул. Гв. Широнінців, 15\46  в м. Харкові, укладеного між  ДП «ХЕМЗ» та ОСОБА_2 (до шлюбу  ОСОБА_5І.), остання зобов’язалася  здійснити будівництво  житлового  будинку №15\46 по вул.  Гв. Широнінців.

Відповідно до виписки  з  протоколу №58 спільного засіданні адміністрації та  профкому ДП «ХЕМЗ» вирішено надати  по закінченню  будівництва будинку №15\46 по вул. Гв.  Широнінців в  м. Харкові  ОСОБА_2 ізольовану  житлову площу  згідно з житловим  законодавством.  

              У зв’язку з тим, що друга та третя  секції будинку  №15\46 по  вул. Гв. Широнінців в м.  Харкові  не здані в експлуатацію, позивачі не можуть оформити своє право власності на квартиру, хоча будинок придатний для проживання, та заселений мешканцями на цей час позивачі не мають можливості а ні приватизувати надане їм житло, як це передбачено  в ст. 5 ЗУ № 2482-ХІІ від 19.06.1992р. «Про приватизацію державного житлового фонду», а ні іншим способом  набути на нього право власності та вільно здійснювати свої права щодо володіння, користуванням, та розпорядженням своїм майном.

Таким чином, суд вважає позовні вимоги позивачів  обґрунтованими і такими що підлягають задоволенню.

              На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212-215 ЦПК України, ст. 16 ЦК України, ст.. 46 Конституції  України,  суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

      Визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 право спільної сумісної власності на  квартиру № 24 загальною площею 59, 14 кв.м., житлою площею 35,69 кв.м, в будинку № 15/46, по вулиці Гвардійців Широнінців в місті Харкові.

      Зобов’язати комунальне підприємство «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» зареєструвати за ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 право спільної сумісної власності на квартиру №24 загальною площею 59, 14 кв.м., жилою площею 35,69 кв.м, в будинку № 15/46, по вулиці Гвардійців Широнінців в місті Харкові.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Харківської області через Московський районний суд м. Харкова протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Суддя                                                                       Сиротников Р. Є.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація