Судове рішення #4388327

u

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

____________________________________________________________________

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

03 березня 2009 р. 09.43 год.

Справа № 2-а-588/09/2170                                                         Кат. 2.24 

 

       Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді:  Хом'якової В.В.,

при секретарі: Вуйцик О.Г.,

за участю позивача: ОСОБА_3.,

представника відповідача: ОСОБА_1,

за участю свідка: ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні позов ОСОБА_3 до Херсонського міського центру зайнятості про зобов'язання зареєструвати її в якості особи, яка шукає роботу, з ІНФОРМАЦІЯ_4 року,

                                                                        встановив:

            ІНФОРМАЦІЯ_4 до Херсонського міського центру зайнятості звернулась ОСОБА_3 з вимогою поставити на облік для одержання допомоги в працевлаштуванні, але їй було відмовлено через відсутність в паспорті відмітки про реєстрацію в м. Херсоні та було роз'яснено, що ОСОБА_3  повинна встати на облік у В.Олександрівському райцентрі зайнятості,  оскільки за даними паспорта зареєстрована у АДРЕСА_1, і до відповідача має  право звертатись тільки за консультаційними послугами. Позивач посилається на те, що відповідно до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір проживання в Україні",  її  місце проживання є м. Херсон, де вона мешкає понад 6 місяців. Позивач також  вказує на порушення відповідачем норм Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України, від 14.02.2007р. № 219, реєстрація та облік громадян проводиться державною службою зайнятості за місцем  їх проживання. Місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому, у відповідному населеному пункті, у якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово (ст. 29 ЦК України). Фізична особа може мати кілька місць проживання ( п. 6 ст. 29  ЦК України). Позивачка просить задовольнити позов, посилається на те, що не має можливості постійно їздити до смт. В.Олександрівка для реєстрації як безробітної, працевлаштуватись за місцем реєстрації позивачка також не може через відсутність житла.

Відповідач проти позову заперечує, посилаючись на те, що гр. ОСОБА_3при зверненні до центру зайнятості було роз'яснено Порядок реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 № 219. Оскільки ОСОБА_3 зареєстрована в населеному пункті В.Олександрівського району Херсонської області, її не було зареєстровано як безробітну. ІНФОРМАЦІЯ_5 гр-ка ОСОБА_3 була запрошена до центру зайнятості для надання консультаційних послуг з пошуку роботи, за результатом відвідування спеціалістами служби зайнятості їй було видано направлення па працевлаштування до ВАТІНФОРМАЦІЯ_1 ІНФОРМАЦІЯ_2, яке ОСОБА_3 відпрацьовано та 10.11.2008 повернуто до центру зайнятості у зв'язку із відмовою у працевлаштуванні роботодавцем. 10.11.08 ОСОБА_3видано направлення на роботу клеїльником в ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_3 та рекомендовано у разі ускладнень звернутися до центру зайнятості 17.11.08. Станом на 03.02.2009 ОСОБА_3 не надала відомостей про результат працевлаштування та не звернулася до центру зайнятості.

Представник відповідача в судовому засіданні просить відмовити в задоволені позову.

Допитаний в якості свідка ОСОБА_2 підтвердив факт проживання ОСОБА_3. за адресою АДРЕСА_2, в квартирі, яка належить ОСОБА_2 на праві власності. Прописати ОСОБА_3 в даній квартирі неможливо у зв'язку із забороною банківської установи, якій  квартира передана в іпотеку за банківським кредитом.

Дослідивши надані сторонами докази, заслухавши представників сторін та пояснення свідка, суд дійшов до висновку про те, що позов задоволенню не підлягає.

Херсонський міський центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" за № 1533-Ш від 02.03.2000. Відповідно до ст. 18 Закону України "Про зайнятість населення", діяльність державної служби зайнятості здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. На підставі Положення про Херсонський міський центр зайнятості та довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України від 27.06.2007  Херсонський міський центр зайнятості є юридичною особою і виступає суб'єктом владних повноважень у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. Відповідно до Положення про Херсонський міський центр зайнятості від 28.08.2007 Херсонський міський центр зайнятості є місцевим органом виконавчої влади та робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, підпорядковується Херсонському обласному центру зайнятості. Основним завданням центру є виплата матеріального забезпечення та падання соціальних послуг відповідно до ст. 7 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття"  та раціональне використання коштів Фонду.

Громадяни мають право на безоплатне сприяння державної служби зайнятості у працевлаштуванні. До державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні можуть звертатися всі незайняті громадяни, які бажають працювати, а також зайняті громадяни, які бажають змінити професію або місце роботи, влаштуватися на роботу за сумісництвом чи у вільний від навчання час. Законом   України   "Про   зайнятість   населення"   визначено,   що безробітними   визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до роботи. У разі відсутності такої роботи державного службою зайнятості приймається надання громадянам статусу безробітних за їх особистими заявами з восьмого дня після реєстрації в центрі зайнятості за місцем проживання як таких, що шукають роботу.

Відповідно до п.1 та п. 2 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України, від 14.02.2007 № 219, громадяни мають право на безоплатне сприяння державної служби зайнятості у працевлаштуванні. До державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні можуть звертатися всі незайняті громадяни, які бажають працювати, а також зайняті громадяни, які бажають змінити професію або місце роботи, влаштуватися на роботу за сумісництвом чи у вільний від навчання час. Незайняті громадяни, які звергаються до державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні, підлягають реєстрації.

Відповідно до пункту 3 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних реєстрація та облік громадян, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, проводяться державною службою зайнятості за місцем їх постійного проживання за умови пред'явлення паспорта і трудової книжки, а в разі потреби також військового квитка, диплома або іншого документа про освіту або документів, що їх замінюють… У разі коли громадянин не має паспорта або він поданий до органу внутрішніх справ для оформлення чи переоформлення, може бути пред'явлена довідка про реєстрацію місця проживання, видана житлово-експлуатаційною організацією або органом внутрішніх справ, а також свідоцтво про народження (для осіб, які не досягли 16 років).

Законом України від 11.12.2003р. № 1382-ІУ "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" визначено, що місце проживання - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік; реєстрація - внесення відомостей до паспортного документа про місце проживання або місце перебування із зазначенням адреси житла особи та внесення цих даних до реєстраційного обліку відповідного органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації.

 Статтею 6  Закону "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" визначено, що громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання. Реєстрація місця перебування особи у відповідності до ст. 8 Закону "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" здійснюється за заявою особи, яка зобов'язана подати її протягом семи днів після прибуття в місце перебування. Також слід відзначити, що ст.15 цього Закону встановлено, що особи, винні у порушенні вимог цього Закону, несуть відповідальність згідно із законом.

 Положеннями даного закону повинні були керуватися фахівця міського центру зайнятості під час встановлення місця проживання, перебування чи знаходження позивача. На момент звернення ОСОБА_3. до міського центру зайнятості відповідач мав можливість перевірити місце проживання ОСОБА_3. тільки за даними її паспорта,  а  не за показаннями будь-яких свідків. ОСОБА_3 не була надана відповідачу довідка житлово-експлуатаційної організації або органу внутрішніх справ про реєстрацію місця проживання. За таких обставин суд оцінює дії відповідача як такі, що відповідають вимогам чинного законодавства.

Посилання позивачки на порушення саме відповідачем її права на свободу пересування, вільний вибір місця проживання, які гарантовані державою, не підтверджені належними доказами. Відмова відповідача провести реєстрацію ОСОБА_3. як такої що шукає роботу,  не обмежує прав заявниці на вільний вибір місця проживання. Суд приймає до уваги, що  ОСОБА_3були надані консультаційні послуги з пошуку роботи, їй було видано направлення па працевлаштування до ВАТІНФОРМАЦІЯ_1, ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Згідно з ч. 3 ст. 2 Протоколу № 4 Конвенції про захист прав і основних свобод людини, на  який посилається позивачка в позовній заяві, свобода вибору місця проживання може бути обмеженою законом з метою захисту прав і свобод інших людей. Право на свободу пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України не виключає необхідності додержання реєстраційних та деяких інших правил, що існують в Україні.

 На підставі викладеного, позов задоволенню не підлягає.  В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови, та повідомлено про день виготовлення постанови в повному обсязі. Судові витрати відносяться на позивача.

Керуючись ст.ст.. 94, 158-163, 167 КАС України, суд

 

                                                               постановив:

 

         1. Відмовити ОСОБА_3 в задоволенні позову до Херсонського міського центру зайнятості про зобов'язання зареєструвати її в якості особи, яка шукає роботу, з ІНФОРМАЦІЯ_4 року.

         2. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. 

   3. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

Суддя                                                                                                                            Хом'якова В.В.

 

Повний текст постанови виготовлено та підписано 06 березня 2009 року

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація