Справа № 2-219 2008р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 квітня 2008 року Збаразький районний суд Тернопільської області
в складі:
головуючого судді Старовойта Г. С
при секретарі Іванюк Л.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Збаражі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про втрату права користування житлом,
встановив:
До суду звернулася ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 про втрату права користування житлом, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що він є власником житлового АДРЕСА_1. Разом з нею в зазначеному будинку зареєстрований відповідач, який фактично там не проживає з жовтня 2006 року, що унеможливлює позивачу можливість повноцінного користування даним будинком в частині оформлення державних житлових субсидій, а тому відповідачів згідно чинного законодавства слід визнати таким, що втратив' право користування даною житловою площею.
В судовому засіданні позивачка підтримала позовну заяву, посилаючись на ті ж обставини і просила суд позов задовольнити.
Відповідачі в судове засідання не-з'явилися, хоча про час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином. Відомостей щодо причин неявки відповідачів до суду не надійшло.
На підставі вимог ч. 4 ст. 169 ЦПК України, якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних і доказів (постановляє заочне рішення).
Заслухавши позивача, дослідивши та проаналізувавши наявні докази у їх сукупності, суд встановив такі обставини:
1.Власником житлового АДРЕСА_1 є позивач - ОСОБА_1, що стверджується копією реєстраційного посвідчення (а.с. 7).
2.В зазначеному будинку зареєстрований відповідач ОСОБА_2, який фактично без поважних причин не проживає з жовтня 2006 року, що стверджується поясненням позивача, копією акту обстеження від 26 грудня 2006 року (а.с. 4), копією акту обстеження від 31 жовтня 2007 року (а.с. 5).
Згідно із вимогами ст. 48 ч. 2 Закону України "Про власність" власник може вимагати усунення будь-яких порушень його права, хоч би ці порушення і не були поєднанні з позбавленням володіння.
Згідно із вимогами ч.2 ст. 405 ЦК України член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад рік.
Таким чином, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обгрунтованими, оскільки відповідач відсутній без поважних причин понад рік і на підставі ч.2 ст. 405 ЦК України втратив право на користування житловимАДРЕСА_1, а тому позов слід
задовольнити.
На підставі наведеного, ст. 48 Закону України "Про власність", ч.2 ст. 405 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 60, 169, 212-215 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 особою, яка втратила право користування житловим АДРЕСА_1 і зобов'язати його знятися з реєстрації місця проживання по зазначеній адресі та зобов'язати паспортне відділення Збаразького РВ УМВС України в Тернопільській області зняти ОСОБА_2 з реєстрації місця проживання поАДРЕСА_1.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до апеляційного суду Тернопільської області через Збаразький районний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Строк, протягом якого розглядалася заява про перегляд заочного рішення, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.