Судове рішення #4417384

                                                                                                         № 2-264/2009р.

                              ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

                              ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

               

           09 лютого 2009 р. Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого судді Рибалко Н.І., при секретарі Гузенко О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Запоріжжі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ЗАТ «СК»АХА Страхування» в особі ЗФ  ЗАТ «СК»АХА Страхування» , третя особа – Запорізьке обласне управління по справам захисту прав споживачів, ПП АВБ «Плюс» про захист прав споживача, стягнення матеріальної та моральної шкоди, -

В С Т А Н О В И В:

            Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ПП АВБ «Плюс», ОСОБА_2, третя особа – Запорізьке обласне управління по справам захисту прав споживачів  про стягнення матеріальної та моральної шкоди, в якому вказала наступне. 28.03.2008 року о 08-10 хв. вона в якості пасажиру їхала в мікроавтобусі «Мерседес» під керуванням водія ОСОБА_3, який належить  ПП АВБ «Плюс», який зіткнувся з автомобілем ВАЗ 2106, під керуванням водія ОСОБА_2, внаслідок чого вона вдарилася обличчям о переднє пасажирське сидіння і отримала пошкодження м»яких тканів обличчя, пошкодила зуб, після чого обстежувалась лікарями та лікувалась, несла матеріальні витрати. Позивач зазначила також про спричинення їй відповідачами моральної шкоди, яка виразилась у душевних стражданнях позивачки з приводу пошкоджень обличчя та стану здоров»я, вимушених змін у звичному образі життя, моральну шкоду оцінює в 5000 грн. та просить стягнути з відповідачів як матеріальну так і моральну шкоду.

У судовому засіданні позивачка та її представник за дорученням - ОСОБА_4 уточнили позов, просять стягнути матеріальну та моральну шкоду з відповідача ОСОБА_2, який визнаний судом винним у скоєнні ДТП, притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення ПДР.

            Відповідач у судове засідання не з»явився, про дату та час розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку, про що свідчить розписка про отримання судової повістки. У судовому засіданні 14.01.2009 р. позов визнавав частково щодо стягнення витрат на лікування, в задоволенні вимог про стягнення моральної шкоди просив відмовити.

      Представник притягнутого судом  в якості співвідповідача по  справі – Запорізької філії ЗАТ «СК «АХА Страхування» за дорученням - ОСОБА_5 заперечувала проти позовної заяви, оскільки заявлені вимоги про матеріальні затрати на лікування є необгрунтованими, витрати позивача на правові послуги та на отримання довідки облстатуправління страховиком не відшкодовуються, отримання моральної шкоди у розмірі 5000 грн. не доведені позивачкою, з відповідною заявою до страхової компанії вона не зверталася, просить залишити позов без задоволення.

            У судове засідання треті особи – Запорізьке обласне управління по справам захисту прав споживачів, ПП АВБ «Плюс» не з’явились, про час і місце розгляду справи були повідомлені судом належним чином, про причини неявки суд не повідомили.

          Заслухавши пояснення сторін, свідка, дослідивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню частково, у зв’язку з наступним.

          Судом встановлено, що 28.03.2008 р. позивач ОСОБА_1 їхала в мікроавтобусі «Мерседес» 97-го маршруту, д.н. НОМЕР_1,  під керуванням водія ОСОБА_3Е, який належить ПП АВБ «Плюс», який зіткнувся з автомобілем ВАЗ-2106, д/н А1147ЯТ, під керуванням ОСОБА_6  

            В результаті зазначеної ДТП ОСОБА_1 були спричинені легкі тілесні ушкодження (довідка Запорізького обласного бюро судово-медичної експертизи № 2004 від 14.05.2008 р.)..    

            У порушенні кримінальної справи відносно ОСОБА_2 по данному факту ДТП було відмовлено (постанова про відмову в порушенні кримінальної справи від 06.04.2008р.).

            Винність ОСОБА_2 у спричиненні тілесних ушкоджень в результаті ДТП ОСОБА_1 підтверджується постановою Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя (постанова від 05.05.2008  року по справі № 3-4731).

    Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_1 внаслідок отриманих тілесних пошкоджень понесла матеріальні збитки у розмірі 57 грн.20 коп., а саме на судово-медичне обстеження – 32,20 грн., прийом лікаря-ендокринолога – 25 грн., тому стягненню з відповідача на користь позивача підлягають матеріальні збитки в розмірі 57,20 грн., що знайшли підтвердження документально Що стосується вимог про стягнення вартості послуг стоматолога (заміна пломби) -  60 грн., то вони є недоведеними позивачкою, оскільки доказів які б підтверджували факт  того,  що пошкодження зуба було заподіяно в результаті ДТП позивачем не надано.

            Відповідно до ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними діями особистим немайновим правам фізичної або юридичної особам, а також шкода, завдана майну особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Позивачка також  просить стягнути на свою користь моральну шкоду в розмірі 5000 грн., посилаючись на те, що у зв`язку з причиненими ушкодженнями обличчя вона була змушена використовувати свій робочий та особистий час для лікування та з причиненими ушкодженнями обличчя ходити  на роботу, пересуватись по місту, що негативно відображалось на її душевному стані, на стані  здоров`я.

Свідки ОСОБА_7,ОСОБА_8 підтвердили моральні переживання позивачки у зв»язку з пошкодженням обличчя внаслідок  ДТП 28.03.2008 р.

            Враховуючи ступінь вини відповідача, характер і тривалість страждань позивачки, істотність вимушених змін у її життєвих і виробничих стосунках, виходячи з принципу об»єктивності, справедливості та розумності суд оцінює моральну шкоду у 2000 грн., у зв»язку з чим позовні вимоги про стягнення моральної шкоди  підлягають частковому задоволенню.

            Крім того, на підставі ч. 1 ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалене рішення, суд присуджує з іншої сторони понесені позивачем судові витрати, що документально підтверджені. Тобто, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 документально підтверджені понесені судові витрати у розмірі 380 грн., а також  витрати на отримання необхідних відомостей для розгляду справи з управління статистики щодо ПП АВБ – 13,97 грн.    

          Крім цього, з відповідача ОСОБА_2 підлягають стягненню в дохід держави судовий збір у  розмірі 51,0 грн.

Керуючись ст.ст. 1166, 1167, 1187, 1188  ЦК України,    ст.ст. 10,11,209,212,214-215,224-226 ЦПК України, суд -  

                     

                                                                        ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ЗАТ «СК»АХА Страхування» в особі ЗФ  ЗАТ «СК»АХА Страхування» , третя особа – Запорізьке обласне управління по справам захисту прав споживачів, ПП АВБ «Плюс» про захист прав споживача, стягнення матеріальної та моральної шкоди, - задовольнити частково.

            Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 матеріальну шкоду у розмірі 71 грн.17 коп., судові витрати – 380 грн., моральну шкоду – 2 000 грн., всього стягнути – 2 451 (дві тисячі чотириста п»ятдесят одну) грн. 17 коп.

Стягнути з ОСОБА_2 судові витрати в дохід держави 51 ( п»ятдесят одну)  грн.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

    Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

          Суддя                                                                       Рибалко Н.І.    

                                                                                                                                         

 

 

  • Номер: 6/126/11/2021
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-264/2009
  • Суд: Бершадський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Рибалко Н.І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 16.02.2021
  • Дата етапу: 16.02.2021
  • Номер: 6/377/25/23
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-264/2009
  • Суд: Славутицький міський суд Київської області
  • Суддя: Рибалко Н.І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 31.10.2023
  • Дата етапу: 31.10.2023
  • Номер: 6/377/25/23
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-264/2009
  • Суд: Славутицький міський суд Київської області
  • Суддя: Рибалко Н.І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 31.10.2023
  • Дата етапу: 08.11.2023
  • Номер: 6/377/25/23
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-264/2009
  • Суд: Славутицький міський суд Київської області
  • Суддя: Рибалко Н.І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 31.10.2023
  • Дата етапу: 20.11.2023
  • Номер: 6/377/25/23
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-264/2009
  • Суд: Славутицький міський суд Київської області
  • Суддя: Рибалко Н.І.
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 31.10.2023
  • Дата етапу: 13.12.2023
  • Номер: 6/377/25/23
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-264/2009
  • Суд: Славутицький міський суд Київської області
  • Суддя: Рибалко Н.І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 31.10.2023
  • Дата етапу: 13.12.2023
  • Номер:
  • Опис: про визнання державного акту на право власності на земельну ділянку недійсним та визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-264/2009
  • Суд: Миронівський районний суд Київської області
  • Суддя: Рибалко Н.І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Зареєстровано
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 10.04.2009
  • Дата етапу: 10.04.2009
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація