УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 січня 2007 року м. Івано-Франківськ
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:
головуючого Меленко О.Є.
суддів Мелінишин Г.П., Павлишиної А.Т.
секретаря Сем"янчук С.Й.
з участю: відповідача ОСОБА_2,
його адвоката- ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Шешорівської сільської ради, ОСОБА_2 про визнання частково недійсним рішення виконкому сільської ради та свідоцтва про право власності на житловий будинок, визнання права власності на 1/2 житлового будинку АДРЕСА_1 з апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Косівського районного суду від 9 листопада 2006 року,-
встановила:
ОСОБА_2 оскаржує рішення Косівського районного суду від 9 листопада 2006 року, яким частково задоволено позовні вимоги ОСОБА_1- визнано незаконним та скасовано рішення виконкому Шешорівської сільської ради Косівського району НОМЕР_1 в частині визнання права власності на житловий будинок АДРЕСА_1 за ОСОБА_2. Скасовано свідоцтво про право власності, видане ОСОБА_2 на зазначений житловий будинок 9.06.2006 року. Цим же судовим рішенням стягнуто з ОСОБА_2 та Шешорівської сільської ради 214 грн. 12 коп. сплаченого державного мита, 30 грн. 50 коп. за інформаційно-технічне забезпечення в солідарному порядку.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 вказує на те, що з позовом до суду звернулася його донька, в той час як бувши дружина - ОСОБА_3 на час розірвання шлюбу у 1987 році та до 2006 року ніяких претензій щодо майна не мала. Про існування ухвали суду від 12.05.1987 року, якою затверджено мирову угоду йому нічого відомо не було, крім того ніякої мирової угоди з приводу поділу майна з ОСОБА_3 він не укладав. Навіть якби така угода й існувала, то строк її пред'явлення до виконання вже закінчився. Вважає, що право власності на житловий будинок ним оформлено на законних підставах. Просить рішення суду скасувати, провадження у справі закрити.
В суді апеляційної інстанції ОСОБА_2 та його представник вимоги підтримали з тих же мотивів, що зазначені в апеляційній скарзі.
Вислухавши пояснення апелянта , перевіривши матеріали справи, апеляційний суд приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення апеляційної скарги, виходячи з наступного.
Справа № 22-Ц-36/2007 р. Головуючий у 1 інстанції Гордій В.І.
Категорія 2/5 Доповідач Меленко О.Є.
2
Встановлено, що з позовом до ОСОБА_2 звернулася ОСОБА_1, яка є його донькою. Як вбачається з тексту позовної заяви, вимагаючи визнання за нею право власності на 1/2 будинку АДРЕСА_1, ОСОБА_3 посилалася на обставини, що стосувалися її матері - ОСОБА_3 ( до зміни прізвища та ім"я - ОСОБА_5). Про те, що позов заявлено нею в інтересах матері, підтвердила і в судовому засіданні в суді першої інстанції.
За містом ст.ст. 38, 40 ЦПК України сторони ( однією з яких в даному випадку є ОСОБА_3) можуть брати участь у цивільній справі особисто або через представника. Представником в суді може бути особа, яка має належно посвідчені повноваження на здійснення представництва в суді.
З матеріалів справи вбачається, що звертаючись до суду в інтересах матері, ОСОБА_1 своїх повноважень не підтвердила. Довіреністю від імені ОСОБА_3, копія якої є в матеріалах справи ( а.с. 15) ОСОБА_1 повноважень на представництво в суді не надано.
За наведеного, суд першої інстанції повинен був у відповідності до вимог ст. 121 ЦПК України повернути позовну заяву.
При таких процесуальних порушеннях, ухвалене судом першої інстанції рішення не може вважатися законним і підлягає до скасування, позовну заяву ОСОБА_3 слід залишити без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 307, 207, 310, 313- 315 ЦПК України, апеляційний суд, -
ухвалив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити частково.
Рішення Косівського районного суду від 9 листопада 2006 року в даній справі скасувати.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Шешорівської сільської ради, ОСОБА_2 про визнання частково недійсним рішення виконкому сільської ради та свідоцтва про право власності на житловий будинок, визнання права власності на 1/2 житлового будинку АДРЕСА_1 залишити без розгляду.
Ухвала набирає чинності негайно, але може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України на протязі двох місяців з дня її проголошення.
Головуючии: Судді:
О.Є. Меленко Г.П. Мелінишин А.Т. Павлишина
ВІРНО: