Судове рішення #443415
№ 2-91/2007 року

№ 2-91/2007 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ         УКРАЇНИ

26 січня 2007 року Великолепетиський районний суд Херсонської області у складі:

головуючого                                                                                                Мамаєва В.А.

при секретарі                                                                                               Лисенко Н.М.

за участю представника позивача                                                             ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Велика Лепетиха цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Каховське державне бюро технічної інвентаризації у Великолепетиському районі Херсонської області про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що у вересні 2006 року він купив у ОСОБА_2 житловий будинок, що розташований АДРЕСА_1. При укладені договору купівлі-продажу ОСОБА_2 надав позивачу документи, які свідчать, що він являється власником проданого житлового будинку. За проданий житловий будинок ОСОБА_2 отримав 4000 гривень про що надав позивачу розписку. Однак коли він звернувся до відповідача з проханням оформити договір купівлі-продажу житлового будинку в державній нотаріальній конторі, то він відмовився. Крім того в Каховському ДБТІ також не можуть без нотаріального посвідчення договору оформити право власності на житловий будинок. Таким чином позивачем, як покупцем виконано всі умови договору купівлі-продажу житлового будинку, а саме сплачена його вартість, що підтверджується розпискою та одержано предмет договору, але без нотаріального посвідчення договору він не може стати повноцінним власником житлового будинку. Відповідно до ч. 2 ст. 220 ЦК України якщо сторони домовились щодо усіх істотних умов договору, і відбулося повне або часткове його виконання, але одна із сторін ухиляється від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним, і наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається. Відповідно до ст. 12 ЗУ "Про власність" громадяни набувають права власності на майно, одержане в наслідок укладення угод, не заборонених законом. Позивач просить суд визнати дійсним договір купівлі-продажу житлового будинку, що розташований АДРЕСА_1, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2. Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок, що розташований АДРЕСА_1. Зобов'язати Каховське бюро технічної інвентаризації Херсонської області в особі реєстратора Великолепетиського району зареєструвати та видати ОСОБА_1 реєстраційне посвідчення на право власності на житловий будинок, що розташований АДРЕСА_1.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав. Відповідач позов визнав. Третя особа Каховське державне бюро технічної інвентаризації у Великолепетиському районі Херсонської області у судове засідання не з'явилась, але повідомила, що з'явитись не може і просить суд розглянути справу у її відсутність.

Вислухавши пояснення сторін, вивчивши та дослідивши у судовому засіданні матеріали справи, суд вважає можливим позов задовольнити.

У вересні 2006 року між сторонами був укладений договір купівлі-продажу житлового будинку, розташованого АДРЕСА_1, відповідно до умов якого ОСОБА_2 як продавець продає ОСОБА_1 вищевказаний житловий будинок за 4000 гривень. Позивач сплатив повну вартість майна, що підтверджується розпискою (а.с), тобто прийняв майно, але не може нотаріально посвідчити право власності, так як відповідач ухиляється від нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу.  Відповідач пояснює це відсутністю  коштів. Відповідно до ст.328 ЦК України, ст. 11-13 Закону України "Про власність" суб'єкти права власності набувають право власності на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Беручи до уваги, що позивач придбав майно відповідно до усного договору купівлі-продажу, оплатив його вартість, що підтверджується розпискою (а.с.) і прийняв житловий будинок, про що не заперечує відповідач, але відповідач ухиляється від нотаріального посвідчення договору, що унеможливлює проведення нотаріального посвідчення, відповідно до ст. 220 ЦК України, ст. 11-13 Закону України "Про власність" суд вважає можливим визнати дійсним договір купівлі-продажу будинку та визнати за ОСОБА_1 право власності на вищевказаний житловий будинок.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України стягненню з відповідача підлягають судові витрати у розмірі 81 гривна.

На підставі ст.ст. 11-13 Закону України "Про власність", ст. 220 ЦК України, керуючись ст.ст. 212-215 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 третя особа Каховське державне бюро технічної інвентаризації у Великолепетиському районі Херсонської області про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок, що розташований АДРЕСА_1.

Зобов'язати Каховське бюро технічної інвентаризації Херсонської області в особі реєстратора Великолепетиського району зареєструвати та видати ОСОБА_1 реєстраційне посвідчення на житловий будинок, що розташований АДРЕСА_1.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 81 (вісімдесят одна) гривна.

Рішення суду може бути оскаржене через Великолепетиський районний суд до апеляційного суду Херсонської області. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк , встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий КОПІЯ ВІРНА В.о. голови суду

Підпис

 В.В. Соловйов

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація