Справа № 22-а-13/07 Головуючий у 1 інстанції Крупінська С.С.
Категорія 38 Доповідач Киця С.І.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2007 року
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі:
головуючого - судді Александрової М.А.
суддів Осіпука В.В., Киці СІ.
при секретарі Гордійчук І.В.
розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Генерального прокурора України про скасування рішення за апеляційною скаргою позивача ОСОБА_1 на ухвалу судді Луцького міськрайонного суду від 28 листопада 2006 року.
Особи, які беруть участь у справі :
позивач ОСОБА_1,
відповідач Генеральний прокурор.
Колегія суддів
ВСТАНОВИЛА:
Позивач ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу на ухвалу судді Луцького міськрайонного суду від 28 листопада 2006 року в якій просить скасувати дану ухвалу.
Ухвалою судді відмовлено у відкритті провадження по справі, так як дану заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Апелянт покликається на те, що ухвала є неправосудна, оскільки бездіяльність органу дізнання, слідчого, прокурора, що полягала у неприйнятті за заявою про злочин рішення, передбаченого ч.2ст.97 КПК України може бути оскаржена в порядку КАС України, норми якого містять вимоги негайного розгляду адміністративно-правового спору щодо бездіяльності прокурора.
Відмовляючи у відкритті провадження по справі суддя посилалася на те, що позовна заява стосується дій прокурора по нагляду за законністю
2
порушення кримінальних справ і оскарження дій посадових осіб можливе лише в порядку передбаченому КПК України.
Апеляційна скарга підлягає до задоволення, а ухвала судді - скасуванню з направленням справи на новий розгляд до суду першої інстанції з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Як вбачається із позовної заяви предметом спору є рішення Генерального прокурора України щодо відмови у розгляді звернення ОСОБА_1 в порядку ст. 97 КПК України і притягнення до кримінальної відповідальності працівників місцевого вузу ОСОБА_2, ОСОБА_3 і ОСОБА_4, яке викладено у відповіді від НОМЕР_1.
Будь-яких постанов про порушення кримінальної справи чи відмову у її порушенні на підставі звернень ОСОБА_1 Генеральним прокурором України не приймалось, а тому даний спір не може вирішуватись в кримінально-процесуальному порядку і підвідомчий адміністративному суду.
Таким чином, суддя неправильно відмовила у відкритті провадження у справі на підставі ст. 109 КАС України.
Оскільки питання про відкриття провадження у адміністративній справі відноситься до компетенції судді суду першої інстанції, ухвала від 28 листопада 2006 року про відмову у відкритті провадження у справі підлягає скасуванню з передачею питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
Керуючись ст.ст. 198, 200, 206 КАС України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу позивача ОСОБА_1 задовольнити.
Ухвалу судді Луцького міськрайонного суду від 28 листопада 2006 року в даній справі скасувати, а матеріали позовної заяви направити до того ж суду для вирішення питання про відкриття провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання нею законної сили.
Головуючий /-/ М.А. Александрова
Судді /-/ /-/ В.В.Осіпук, С.І. Киця
Оригіналу відповідає:
Суддя апеляційного суду С.І. Киця